Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim soha nem engednek...

A szüleim soha nem engednek el szórakozni, mit tehetnék? L (a többi lent)

Figyelt kérdés
Nem azt,hogy hetente engedjenek el bulizni,de egyszer sem engednek el..már 16 éves vagyok,jól tanulok,nincs rám sose panasz mégsem engednek soha bulizni.olyan ciki,hogy (szinte) minden szülő megengedi a gyermekének csak nekem nem szabad. Az ok az,hogy "féltenek". oké értem én,de az mégiscsak szar érzés,hogy tanulok egész évben,mint egy állat,hogy legyenek megelégedve velem és még nyáron vagy szilveszterezni se engednek el. MIT TEHETNÉK?

2014. aug. 14. 12:51
 1/2 anonim válasza:

Semmit. Ugyanilyen helyzetben voltam.

Apum egyedül nevelt engem, a kis "örök-pici" lányát. Nagyon féltett. Sehova nem engedett el esténként, általában 8-9 óra a max( a 9 óra, de az is úgy, hogy Eljött értem)... Amikor előjött belőlem ez a buli utáni vágy, nagyon lázadni akartam úgymond:D mindig dühödtem meg vitatkoztam vele, miután a nyolcadik"telefonba-könyörgés" sem hatotta meg, mindig pontban 9!

Rájöttem amúgy, hogy ezzel a "lázadással" csak azt értem el, ha folytatom, hogy méginkább nem fog elengedni, már csak azért sem..

Szépen bólogatva tűrtem, helyeseltem, egyetértettem vele, így látta, hogy egyre érettebb lettem...;) neked is ezt ajánlom egyébként, ha látják hogy felfogod mit mondanak, előbb-utóbb a Te időd is eljön. ;) Csak türelemjáték az egész.

De hidd el, jobb néha, ha az a bizonyos póráz rövidebb, később rájössz!

Csak lesek, amikor a 12-13 éves kislányok megjelennek este a partikban, merthogy ők "buliznak". Jobb ez, a saját érdekedben.

2014. aug. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
80%
Én is 16 éves lány vagyok. Az én anyukám ilyen esetekben engedékenyebb, mint apa. Én a 3. gyerek vagyok, a legkisebb és az egyedüli lány. Apa nagyon félt, de ha tudja, hogy kivel, hova megyek, elenged egy bizonyos időre. A max eddig hajnali 1 volt és utána találkoztunk(amúgy ez utcazene fesztiválon volt), de ez rendben is van így, mert ebben a korban még nem a bulizás a dolgom, az jöhet majd később, 18 éves koromban. Hidd el, ez a normális, felelősségteljes hozzáállás a szüleidtől és azok a szülők a nem normálisak, akik akármeddig elengedik az ilyenidős vagy fiatalabb gyerekeiket, akik természetesen ezt kihasználva leisszák magukat a sárgaföldik, cigiznek, drogoznak és a szülők meg majd csodálkoznak, hogy romlik a teljesítményük a suliban.Persze nem azt mondom, hogy én nem iszom, ha pl ott vagyok egy fesztiválon, de nem hányásig. Ha most nem is, később hálás leszel a szüleidnek ezért, bár néha elengedhetnének 9-ig mondjuk...
2014. aug. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!