Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezdenek itthon elfajulni a...

Kezdenek itthon elfajulni a dolgok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Rengeteg cefrénk volt, amit apám elvitt kifőzni.(kb.2 hónapja)Lett belőle kb.150 liter pálinka.Apám és tesóm, meg egy ismerős aki a legtöbb cefrét adta,elosztották mindenki kapott 50-50 litert.Itthon apám azt beszélte meg anyával, hogy csak pár litert eltesznek itthonra, a többit pedig eladja..

Viszont ez valahogy megváltozott, és eddig összvissz 10 litert ha eladott, a többit megissza.Szinte minden nap kiürül egy 750ml-es üveg.Még van 10liter kint a spájzba.

Amióta naponta megiszik ennyi pálinkát, eléggé agresszív lett.Ezt eddig csak az állatokon bizonyította, de félek hogy rajtunk is fogja.Mindenbe bele akar szólni, ha valami nem úgy van ahogy neki tetszik akkor tökmindegy mekkora hülyeség, addig mondja a magáét, ameddig el nem ismerjük, hogy igaza van.Állandóan össze-vissza botladozik a házban.Ráadásul már a hallása sem a régi, és nem hallja ha normálisan beszélünk hozzá, hanem kiabálnunk kell.Ha véletlenül halkan beszélünk hozzá akkor egyből ordít hogy mi a bánatért nem lehet hangosabban beszélni.Mondtuk neki hogy menjen el egy hallásvizsgálatra, vegyen hallókészüléket mert ez így nem állapot, de csak agresszívabb lett, majdnem nekünk esett.Anyám elhatározta, hogy hoz egy kulcsot amivel bezárja a spájz ajtót, hogy apa ne férjen hozzá a páleszhez, és ezt a kulcsot mindig magánál fogja tartani.Én pedig attól félek, hogy ha ezt teszi akkor apám nem bírja majd a kísértést, és erőszakkal fogja elvenni a kulcsot.Már voltak agresszív megnyilvánulásai, de még erőszakig egyik sem fajult(max kaptam 1-2 pofont néha).Viszont engem elég sokszor megszól, hogy sose lesz belőlem semmi,reménytelen vagyok stb.Már legszívesebben úgy arcon csapnám, hogy a fal adná a másikat, de nem ütöm meg mert csak ő adott nekem életet.(amit eléggé bánok így utólag).

A fent említetteken kívül még rengeteg idegesítő, és agresszív dolgot csinál.Mivel alapból agresszívabb fajta, ezért félek hogy mit csinálna ha...Mindig olyan rémképek ugranak be, hogy az éjszaka közepén megöl minket, és hasonlók.Meg az egészsége miatt is aggódok, műtötték már gerincssérvel,aranyere volt, szív és érrendszeri problémái vannak.Már azt kívánom (tudom gonoszan hangzik , de nem rosszakarásból) hogy kapna valami májbetegséget, akkor talán ráébredne hogy nagyon nem jó amit most csinál.Ha szép szóval már nem lehet rá hatni.



2014. aug. 14. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Menj el pszichologushoz meg ugyvedhez!
2014. aug. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Anyud nem akar elválni?Aki ennyire iszik azt a májbetegség sem érdekelné.
2014. aug. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Nálunk is,tavaly dettó u.ez volt. Bár senki se volt Ennyire agresszív. Anyu azt csinálta, hogy amennyit tudott eladott, a maradékot meg kiöntötte. Igen, ez pazarlás, de nem jutott jobb senkinek se az eszébe. Persze volt veszekedés is, meg kiabálás. Szerintem lehet, h ez a "megoldás" nem a legmegfelelőbb apud agresszivitása miatt. Talán orvosi segítség se ártana, ha ilyen az apud. (dühkezelési terápia)

sok sikert! :)

2014. aug. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Hát elég durván pusztítja magát. De ez az ő felelőssége. Elvileg felnőtt ember, tudnia kéne, hogy mit csinál.
2014. aug. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok.Anyám válni nem akar,egyrészt mert alapból apám nagyon jó arc, én is kedvelem, csak az utóbbi időbe lett ilyen amióta iszik.Ennyi miatt nem akar válni, mert tényleg nagy ritkán ha józan akkor nagyon jó ember tud lenni.Másrészt egyikőjük sem fiatal már, és anyagi helyzetünk sem úgy áll, hogy csak úgy költözgessünk ide-oda.Vagyis nem tudom hogy kié jog szerint a ház, de sehogy sem jó.

Valahogy tényleg eltakarítjuk a pálinkát.Igaz így is fog inni, mert kuncsorog majd pénzt anyától kocsmára aki egy kis noszogatás után ad is neki, de nem fog annyit inni.Csak most is elég sok cefre gyűlik ,és megint előről fog kezdődni..Most csodák csodájára viszont sikerült vele beszélni, és azt mondta hogy ha bármelyikünket megütné, nyugodtan zárjuk be egy szobába.


Köszönöm a válaszokat!

2014. aug. 14. 22:25
 6/11 A kérdező kommentje:
Aki javasolta a dühkezelési terápiát:Köszönöm a tanácsot, de nagyon makacs ha orvosokról van szó.Egyszer volt egy hirtelen infarktusa ,a mentősök vagy fél óráig küszködtek hogy meggyőzzék :D
2014. aug. 14. 22:28
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Nektek kell menni terápiára, hogy TI hogyan viselkedjetek az ilyen helyzetben vele! Háziorvos, addiktológus, családsegítő.

Az alkoholizmus családi betegség. Kezdve ott, hogy anyukád ad neki pénzt italra....:S

2014. aug. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Tudod ha eddig emberszámba vettétek volna, és érezné, hogy szeretitek, szükségetek van rá, akkor nem fojtaná a bánatát alkoholba. Mivel tudtatok vele beszélni, én úgy gondolom, hogy ez visszafordítható, de csak akkor ha anyukád felhagy az állandó megalázásokkal. És ez is csak akkor sikerülhet, ha ti hajlandóak vagytok megérteni, hogy az ő alkoholizmusa csak a problémák következménye, és nem a kiváltó oka.

Megint egy férfi, apa védelmébe keltem. Feminista, önelégült hölgyeim, kérem ne sajnáljátok a piros pacsi gombot! És legfőbbképpen ne gondolkozzatok el azon, amit írtam.

2014. aug. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó: Te honnan vontad le azt a következtetést, hogy eddig nem vettük emberszámba, és megaláztuk?Ilyet egy szóval nem írtam, és nem is történt ilyen.Normális esetben egy nagyon jó családot alkotunk, és eddig apám volt akire felnéztem.Semmilyen családi konfliktus nem volt itthon eddig.Tudtommal semmi gondja nem volt velünk, nekünk sem vele, nagyon jó apa volt.Egyszerűen nem bírta a kísértést és megkívánta a páleszt, utána már nem tudott leállni róla.Mi próbáljuk leszoktatni azóta is de nem sok sikerrel.

Ez most nem az az eset amikor valaki megsérti az apukát és lelki bánatában alkoholizál.

2014. aug. 18. 11:44
 10/11 anonim ***** válasza:

"!!!Tudtommal!!! semmi gondja nem volt velünk"

"Egyszerűen nem bírta a kísértést"

"ez is csak akkor sikerülhet, ha ti !!!hajlandóak!!! vagytok megérteni"

2014. aug. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!