Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazudjak/füllentsek a szüleimn...

Hazudjak/füllentsek a szüleimnek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Az iskola a hegyekbe tervez hegyi túrát, nagyon szép helyre látogatnak el, nekem lelkem mindig is a hegyekbe húz, imádok ott lenni, mondtam otthon szívesen elmennék. Beleegyeztek, de nemrég megtaláltam a számlákat amiket be kell fizetni, és az minden össze volt adva, és az összeg több mint a családi kassza. (Sok kiadás volt mostanában, mert örököltünk, és a svájci frank miatt a kocsi törlesztő részlete is emelkedik.) Azon kell gondolkozniuk, hogy mit fizessenek be először, és hogy maradjon egyáltalán kajára, így nincs lelkiismeretem elmenni, arra a kis pénzre is szükség van itt. Ezt a kifogást viszont biztos nem fogadnák el, helyette inkább arra gondoltam, hogy azt mondom, hogy már betelt minden hely. Ilyen esetben inkább hazudnátok ti is?

Az örökségből engem szeretnének támogatni, hogy ne kelljen sok hitellel kezdenem az életet, és legyen saját lakásom ott ahol mindig szerettem volna élni. Azon gondolkozom, hogy lehet hogy jobb lenne az autót visszafizetni egy részéből, és akkor már nem lenne akkora teher a családon. 3 év múlva költözök itthonról addig még tudnánk gyűjtögetni, ha nem kellene állandóan a törlesztőrészleten aggódni (persze nem gyűlne vissza az a pénz amit most befizetnénk valószínűleg, de ez van). Vagy inkább ezzel ne foglalkozzak, ne szúrjam el a jövőmet, jó lesz majd az a pénz mikor lakást kell venni? Ti mit gondoltok?


2011. szept. 17. 07:21
1 2 3
 1/23 yuda ***** válasza:
42%
Ne avatkozz bele, ez a szüleid dolga. Ha ők nem mondják, neked nem kell kalkulálnod- feltehetőleg sok minden van még amiről nem tudsz és nem veszélyezteti a megélhetéseteket, plusz ahogy olvasom, nem is az alsó néposztályból valók vagytok-emiatt pláne hagyd menni a maga útján. . .
2011. szept. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
mennyibe kerül as túra?
2011. szept. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
4000-be
2011. szept. 17. 07:49
 4/23 A kérdező kommentje:
Inkább dolgozok egy kicsit, és majd elmegyek nyáron kirándulgatni abból a pénzből amit összegyűjtök...
2011. szept. 17. 07:51
 5/23 anonim válasza:
57%
4000 ft??
2011. szept. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy sok, ezért sincs kedvem elmenni így rá...
2011. szept. 17. 07:55
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon felelősségteljesen gondolkozol. Ritka az ilyen. Szabad kérdeznem, hogy hány éves vagy?

Az én családom is ilyen. Pontosan átérzem a helyzeted. Nálunk a is ugyanez volt, csak azzal a különbséggel, hogy én lovagolok, és a szüleim minden anyagi nehézség ellenére támogattak abban, hogy folytatni tudjam a lovaglást. Végül sikerült megoldanunk, hogy ha szűkösen is, de a kecske is jóllakjon, és a káposzta is megmaradjon. Vállaltam a lovardában munkát, így kevesebbet kellett fizetni, és ez által valamennyit könnyítettem a szüleim életén.

Nem ismerem pontosan az anyagi körülményeiteket, de annyit tudok, hogy utazni bármikor ellehet menni, és gondolom fiatal vagy még, előtted az egész élet.

2011. szept. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%

Az én anyukám kettőnket nevelt egyedül kispénzből. Minden évben mentünk osztálykirándulásra. Mikor már felfogtam a pénz értékét, akkor kérdeztem tőle, h miért fizeti, ha nincs pénzünk. Azt mondta, h azért mert ennyi jár és mert ő nem tud minket sehova se elvinni.

Sztem te is megtudakolhatod, h nem megterhelő-e a számukra. Azt ne mondd, h láttad a számlákat. Ha mégis azt mondják, h menj, akkor menj.

2011. szept. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok, úgy gondolom, hogy ilyen korban azért már illik felnőttesen gondolkozni, a felnőttség ilyen dolgokban nyilvánul meg, nem pedig abban, hogy elmegy valaki bulizni és hülyére issza magát. Köszönöm a dicséretet, jól esett. :)
2011. szept. 17. 08:14
 10/23 anonim ***** válasza:
73%
4ezren már semmi nem múlik,menj nyugodtan
2011. szept. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!