Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Van egy szomszé...

Mit csináljak? Van egy szomszédom. Múltkor elmentünk a közeli nagyvárosba, de valamit itthon hagytunk, ezért hazajöttünk. Ő akkor futott ki az udvarból hátul.

Figyelt kérdés

A párom szólt neki, de ő meg sem állt. Kiugrott a kerítésen. A zárból már nem volt ideje kivenni a kulcsot, amivel bent volt a házban.Természetesen biztonsági zárunk van, amit nem lehet( ? )másolni. Ezen kívűl azon a kulcscsomón még rajta volt a hálószobaajtónk kulcsa is.A hálószobában is égett a lámpa.

Nem láttam, hogy valami eltűnt volna...Ő azt mondja, hogy nem ő volt, mikor a saját szememmel láttam. Mit tegyek?


2010. jan. 14. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Nehéz ügy. Én megkérném egyik jó barátomat, hogy legyen a házunkban, mi meg elmennénk autóval, és a férfi ismerős meg a házban várná a szomszédot, hogy megint bemegy-e hozzátok. Ha van bizonyítékotok rá, hogy ott járt, fel tudjátok jelenteni.
2010. jan. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

még jó,hogy visszamentetek!

Mondjuk így utólag már semmit nem tehetsz, max. zárcsere

nyilván összefogdostatok mindent,de azért a rendőrséget meg kéne neki említeni. Hogy a fenébe került hozzá a szobátok kulcsa? Ezt azért kinyomoznám

2010. jan. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Cseréljetek zárat, az egyszerübb és akár a szomszéd, akár más volt, nem tud bemenni többé.
2010. jan. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

nagy és harapós kutyus kellene.


:)

2010. jan. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan juthatott a házatok kulcsaihoz? Még ha másolat is... Azért az nem egyszerű, hacsak ti nem adtátok ki a kezetekből.

Zárcsere, ajtóra feltehető riasztó (kb. ötszáz forint, és idegesítően nagy zajt csap), de a harapós kutya a legjobb.

2010. jan. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha láttátok mindketten, hogy tagadhatja le? Egyértelmű, hogy benn volt. Ha nem vagytok annyira közvetlen viszonyban, akkor fel kellene jelenteni, mert abból tanulna. Attól, hogy nem lopott el semmit (mert nem volt ideje, vagy csak felmérte a terepet), még magánlaksértésért fel lehet jelenteni. Ha nem tesztek semmit és elhiszitek, amit mond, bármikor megteheti ezt újra. Miért futott volna el, ha nem csinált ott semmi különöset? Amúgy sem megy át az ember csak úgy a szomszédba, ha nincsenek otthon és kerítés van. Ez csak szöveg. Feljelentést tegyél, hogy okoljon belőle.
2010. jan. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
okuljon *
2010. jan. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy ő volt, mert láttam. Már lecseréltük a zárat miatta, mert akkor is gyanítottunk valamit. Az különösen érdekelne, hogy honnan volt kulcsa, mikor mi nem adtuk ki a kezünkből és a maradék pótkulcsok is megvoltak.

Néha szokott segíteni a ház körül az udvarban. Kutya van, de szerintem már lekenyerezte. Riasztóra gondoltam, ami kamera és felveszi, ami a házban történik. De az biztosan marha drága...

2010. jan. 14. 18:49
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A férjem most szerel netről vett riasztót. harminc volt az alapcsomag,de lehet bővíteni.

Érdemes, mert nagyon megéri

2010. jan. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos Magyarországon a magánlaksértés nem igazán komoly gaztett, legalábbis a törvények szerint. Tehát szerintem tök fölösleges feljelenteni... Én agyonverném.
2010. jan. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!