Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyámtól örököltem házrész...

Kovácsné Nagy Mónika kérdése:

Édesanyámtól örököltem házrész. Szeretném eladni a részemet. A többi örökös, a testvéreim, tartanak rá igényt. Mit tudok csinálni? Eladhatom idegennek? Kell hozzá bármilyen papír a többi örököstől?

Figyelt kérdés

2014. aug. 23. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, a testvéreidnek van elővételi joguk rá.
2014. aug. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A testvéreid kifizethetik neked a te részed és meg van oldva.
2014. aug. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi van? Írj már értelmesen!!


Gondolom, hogy házrészT örököltél, nem?


És most azt akartad írni, hogy NEM tartanak rá igényt? Mert akkor eladhatod, persze. De csak akkor, ugyanis nekik elővásárlási joguk van, mégpedig a vásárlóval kialkudott feltételekkel (vagy számodra jobbakkal), ha kell nekik, akkor nekik kell eladnod.


Magyarul: jelentkezik XY, hogy megvenné a részedet 2.000.000,- Ft-ért. Akkor neked ezen a vételáron fel kell ajánlanod a tulajdonostársaidnak megvételre a részedet, és ha ezzel a jogukkal nem élnek, akkor adhatod el idegennek.


Ha van rá vevő mondjuk kétmillióért, akkor nem vagy köteles olcsóbban eladni tulajdonostársadnak, de ugyanennyiért vagy drágábban igen.

2014. aug. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan mondod, hogy van olyan bamba élőlény, aki megvenne egy házrészt egy több tulajdonos által birtokolt ingatlanból?
2014. aug. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha testvéreid nem veszi meg akkor nincs az a hülye aki megvenne egy házrészt.

.

2014. aug. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hogy tudnád ezt idegennek eladni, hát ki az az állat, aki megvenné?

A testvéreid tesznek egy lemondó nyilatkozatot az elővásárlási jogukról, miután egy bizonyos áron felkínáltad nekik megvételre.

2014. aug. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak én gondoltam úgy,hogy esetleg valaki befektetésnek megvenné a részemet?A testvéreim nem veszik meg.
2014. aug. 24. 14:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen elég nevetséges lenne,hisz mit nyerne vele?
2014. aug. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az nem befektetés lenne, hanem ráfizetés. De próbáld meg eladni, hátha.
2014. aug. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!