Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amióta terhes vagyok, megőrjít...

Amióta terhes vagyok, megőrjít a párom gyereke. Fog ez változni legkésőbb a szülés után, vagy szokjak hozzá?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt gond, jól kijöttünk a gyerekkel. Öt éves, nagyon okos, nagyon szeret engem, de mióta terhes vagyok, egyszerűen kikészít.

Állandóan rohangál, kérdezget, magyaráz, nem fogad szót, nem tud 5 percig nyugton maradni. Eddig is így volt, csak eddig volt hozzá türelmem, most viszont nincs. Legszívesebben leordítanám a haját a fejéről. Persze nem teszem, de álklandóan feszült vagyok, amikor itt van. Persze én is ingerlékenyebb és fáradékonyabb vagyok most az állandó rosszullétek miatt, de ő még rá is tesz erre egy lapáttal. Pedig még nem is tud a terhességemről, de mintha érezné, hogy idegesít, és annál inkább csinálja a műsort.

Mit tegyek? Csak a hormonok miatt van ez így, és később elmúlik? Vagy így marad? Nagyon nem bírom már ezt a helyzetet, mit csináljak?



2014. aug. 25. 10:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem valószínű hogy fog. Szülés után testvérféltékenységre és hasonlókra kell számítani.
2014. aug. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
18%
Szerencsétlen kisgyerek. Téged nem sajnállak.
2014. aug. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
"Szerencsétlen kisgyerek" többszöri kérés ellenére is előszeretettel próbál meg fejjel nekirohanni a hasamnak. Egyébként szerintem a saját gyerekem is idegesítene most, nagyon rosszul viselem a terhességet. Aki meg az ehhez hasonló válaszokkal jön, hogy "jaj, szegény gyerek", meg hogy én micsoda szörnyű nőszemély vagyok, az vegye át csak 2-3 órára a gyerek felügyeletét, kíváncsi leszek, utána mennyire lesz őszinte a mosolya.
2014. aug. 25. 10:51
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Kösse le a gyereket az apja addig, amíg ott van. Vagy az idő egy részében. Remélhetőleg csak az első pár hét lesz ilyen. Aztán lassan hozzászoksz, hogy két "gyerekre" kell figyelned.

Gyakorolj, könnyebb nem lesz, csak máshogy nehéz :-)

2014. aug. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát, lehet, hogy a saját gyereked pont így fog majd viselkedni, mint ő 5 évesen, sőt, a kisbabától aludni sem fogtok valószínűleg, tehát ő is idegesítő lesz valamilyen szinten egy olyan embernek, akit nagyon kikészít a hangoskodás, izgágaság. Így hát bízzunk benne, hogy csak a hormonok, elvégre ha eddig nem zavartak az ilyenek, akkor talán tényleg csak az áll mögötte.

Mennyi idős a terhesség, hogy még nem mondtátok el neki?

2014. aug. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Még csak 8 hetes vagyok, a 12. hétig senkinek sem mondjuk el. A gyereknek szerintem csak akkor, ha már kezd látszani rajtam.

Nem, eddig egyáltalán nem zavart a gyerek, pedig eddig sem viselkedett mintaszerűen, sőt. De most megőrülök tőle, pláne amióta az az új mániája, hogy 4-5 méterről, előrehajtott fejjel próbál nekirohanni a hasamnak.

2014. aug. 25. 11:06
 7/22 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez a hormonok miatt van. Én 10 hetes terhes vagyok és mostanában érzem a hangulatingadozást. Egyik percben minden oké, másik percben bőgök valami hülye reklámon, a harmadikban ideges leszek valami hülyeségtől... utána olvastam és azt írják ez ilyenkor előfordul sok terhes nőnél. Próbáljátok valahogy túlélni, tudom hogy te se direkt vagy ilyen. Sok egészséget nektek, próbálj néha kikapcsolódni, hátha az segít :)
2014. aug. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%

8 hetesen megértem, hogy nem mondtátok még el neki. Így viszont ne feledd, nem érti, hogy veszélyes a fejjel hasnak rohangálás, bár azt, hogy ez fájdalmas, és nem szabad, mert nem akarod, fel kellene fognia.

Gondolom, a férjeddel beszéltetek erről, ő nem tud kitalálni valamit, hogy lekösse a gyereket? Ő is rá szokott szólni? Talán az ő szavának nagyobb súlya van a gyerek előtt.

A terhesség után meg akkor talán visszatér a régi türelem, igaz, akkor már két gyerekkel kell gyakorolni.

2014. aug. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%

Hormonok. Ha a sajátod lenne az is az idegeiden táncolna, csak annak nyugodtabban kiabál az ember, benned meg ott marad a feszültség, hogy ha nem a tiéd, akkor nem kell nekiesni mint egy dühös vérengző sárkánygyík.

Az elején meg a terhesség végén én egyrészt tiszta hisztérika lettem, pedig alapból nem vagyok az, sőt nagyon utálom a picsogást, na meg néha úgy éreztem, hogy bárkit meg tudnék ölni puszta kézzel.

A terhesség középideje talán nyugodtabb lesz, a vége kérdéses, még nehéz lesz amikor megszületik a baba, de utána valószínűleg rendeződik.

2014. aug. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

Próbáljátok neki elmagyarázni, milyen sérülékeny az ember hasa, mert ezt egyébként is meg kell tanulnia, hiszen a vele egykorú kisgyerekeket se fejelheti csak úgy le kedve szerint. Az ekkora gyerekek már fogékonyak az ismeretterjesztő könyvekre is, vehetnétek neki egy korának megfelelőt, amiben le vannak rajzolva az ember szervei. Így láthatja, mennyi fontos szerv van ott bent, ami megsérülhet, talán így megérti, miért rossz, amit tesz.

Amúgy pedig a gyerek elsősorban azért van ilyenkor veletek, hogy az apjával töltsön időt. A férjeddel kell megbeszélned, hogy foglalja le ilyenkor, hiszen tudja jól, milyen állapotban vagy most. Később kezdődnek majd a hányások, rosszullétek, amikor meg végképp nem bírsz majd vele, már most el kéne kezdenie teljesen levenni rólad ezt a terhet, mert jobb nem lesz a helyzet egy jó ideig.

2014. aug. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!