Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánoik betegség miatt kérhető...

Pánoik betegség miatt kérhető a császár metszés? Ha igen, akkor mielőtt javasolják megpróbálják kezelni?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert lehet hogy terhes vagyok.Van egy 5-éves gyerekem,36-órát kinlódtam visítva,mikor világra hoztam.2 Abortuszom volt főképp azért mert rettegek a szüléstől.Ha biztosra tudnám hogy császár lessz akkor megtartanám a babát.De mivan ha megpróbálnak kezelni és nem sikerrel,és nem adnak javaslatot...?! Kérem amig nem ismeri valAki a helyzetemet addig neítéljen el. Mert gyászolom a szívemben a babáimat!!!

2014. aug. 14. 23:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem lehet választani. Ha megfelelően tágulsz, akkor simán fogsz szülni. Én is pánik beteg vagyok, mégis simán szültem, és nem visítottam, mert bennem volt az, hogy nem csak én szülök, félek, pánikolok. Arról nem is beszélve, hogy milyen megalázó. Kapni fogsz nyugtatót ha kérsz.
2014. aug. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Nyugtatóval és epidurállal is lehet szülni.

Jobban jársz, ha nem műtenek meg.

2014. aug. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Még valamit.

Császárnál jobban fogsz kínlódni mint a sima szülésnél, ugyanis végig magadnál leszel, kapsz egy csomó injekciót, és a császár után iszonyúan fog fájni hetekig vagy hónapokig a hasfalad.

Sima szülésnél meg kérsz epidurális érzéstelenítőt, és semmit nem érzel.

2014. aug. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az epidurálist mi alapján döntik el hogy adnak e? Nekem eszem ágában sem volt hogy hol vagyok,csak azt tudtam hogy fáj. Nem hitték el hogy nincs erőm! Végül saját szemükkel láthatták,amikor vacummal próbálták kiszippantani. Miközben térdelve ugráltak a hasamon,és hosszú percekig nem jött a baba. Végül nagy meglepetésünkre 4és fél kilós baba kukkantott ki.Nem küldtek ultra hangra és nem tudtuk a súlyát! Sok könnyű szülés van,és vannak gyötrő vajúdások is!
2014. aug. 15. 00:09
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk épp tegnap előtt császároztak egy terhest pánikbetegség miatt. Ha van fogadott orvosod, aki a ranglétrán is kellőképpen magasan helyezkedik el, akkor meg tudsz vele egyezni. Ez a kismama például 5 percet töltött a szülőszobán, szülésindítás volt, de még oxytocint sem kapott, már tettük fel a katétert és vitték. Neki az első is császár volt, nagyon sokat szenvedett akkor, és most is ettől félt, ez miatt rosszabbodott is a pánikbetegsége. De neki volt papírja is róla, hogy pánikbeteg, és nem csak bemondás alapján volt az.
2014. aug. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4: Hát a terhesgondozás során is nézik, szóval szülés előtt is megtudható a súlya. Ha nem jársz gondozásra, akkor is ha ilyentől félsz, az utolsó hónapban kérhetsz egy ultrahangot bárhol.:)
2014. aug. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én 1992-ben szültem az első gyermekemet, és már akkor is mondták, hogy aki akar, és fizet érte az kaphat epiduláris érzéstelenítést.

5 évvel ezelőtt akár a neten is utánaolvashattál volna, és akkor nem kínlódtál volna 36 órán keresztül.

Akkor eleve az első nap szóltál volna, hogy te kérsz érzéstelenítést. Kifizetted volna előre, és amikor eljött volna a szülés ideje, már be is adták volna.

2014. aug. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Èn is voltam pànikbeteg, de màr csak èvente 1-2x van max. Így szültem èn is termèszetes ùton, de tudtam h van epiduràl ha nem bírom. A gyors tàguláshoz vannak meditàciòk, lègzèstechnika stb, nekem sztem ezek miatt volt gyors ès kezelhetö a vajùdàs ès a fàjàsok. Ha ràd jönne közben a pánik, kapsz nyugtatòt, már ez a tudat is nyugtat. Tudd, hogy mindig van megoldàs bàrmikor törne ràd!
2014. aug. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma kiderűlt 2-3 hetes terhes vagyok.Nagyon félek a szüléstől,de a rettegésem ellenére sem tudok elválni a babámtól.Voltam már orvosnál a pánik betegség miatt.Gyógyszereztem egy darabig.Aztán egy magán pszichológus leszokatott,és sokat segített.
2014. aug. 16. 01:00
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor most mi is a gond, ha leszoktatott róla és ezek szerint nem vagy pánikos már?

A szüléstől való félelem miatt pedig olvass utána gyengéd születés, hipnoszülés, meditációk szüléshez, vajúdást segítő technikák, légéstechnika, vízben szülés stb. témáknak. Én a 6. hónaptól meditáltam, vizualizáltam, hogy minden szépen, gyorsan megy majd, gyakoroltam a megfelelő légzést, olvastam és néztem szép történeteket megható szülésekről. Persze nem tudom mi lett volna, ha nem készülök így rá, de 4 óra alatt meglett a baba minden beavatkozás nélkül. Szóval szerintem segítenek ezek a dolgok.

2014. aug. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!