Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám nekem akarja adni a régi...

Apám nekem akarja adni a régi autóját ingyen (1998-as vw passat), de nem tudom elfogadjam e? Ti elfogadnátok?

Figyelt kérdés

Világ életemben mindenért magam dolgoztam meg 18 éves korom óta,még a zoknikat,vagy legapróbb dolgokat is magamnak vettem.Most vett egy új autót magának és azt mondta nekem akarja adni a régit,ingyen bérmentve.Furcsa mert én soha nem fogadtam el ilyen nagyobb értékű tárgyat.Tudom hülye kérdés,mert lényegében az ember kap egy ingyen autót.Elötte már volt autóm,de el kellett adnom ésmár jó pár éve nincs.

Ti elfogadnátok?


2014. aug. 25. 15:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne fogadnád el az édesapádtól? Nem is értem a kérdést. Büszkeségből?
2014. aug. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

54%-os


Hányszor írod le még a véleményed?Nem elég egyszer?:))

Kb leírtad vagy 5-ször ugyan azt.

Itt nem arról van szó hogy jaj valami baja lesz.Nem is ez volt a kérdésem.Hanem elvi kérdés ez,nem autószerelői tanácsokat kértem.Egyébként én már láttam még régebben 4-es golfot 3 évesen 1 milliós motor cserével.Szóval teljesen mindegy ha kifogsz egy rossz szériát,ő tudom hogy vigyázott rá és nem sok gondja volt vele,pedig használta minden nap.De még egyszer mondom a kérdésem nem az volt milyen hibák jönnek elő rajta.Elvi kérdés volt csupán.

2014. aug. 25. 16:11
 13/22 anonim ***** válasza:
Persze, hogy elfogadnám. Aki szerint meg mennyi javítás van rajta, gondolom az apja szervizelte, tehát annyira tropára nincs menve, ezzel az erővel vegyen egy újat több millióért, mert kb. 5 éves kor körül jönnek ki a hibák szerencsés esetben, de nekem már volt, hogy előbb is. Mennyivel jobban is járna a kérdező? Tényleg fogadd el, gondolom jó állapotú, ezért nem is akarja eladni.
2014. aug. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%

54% nem elég, hogy hülye vagy az autókhoz, pláne az autószereléshez, akkor legalább ne adnál tanácsokat ebben a témában. Öreg autó...

Már tudom, miért van pár ilyen pökhendi, ostoba ember az utakon, akik lenézik a régebbi autókat.

Nem tudom milyen autód lehet, de az én 28 éves Opelommal valószínű még 3x annyit el tudok menni, amilyen hulladékod van neked most.


Kérdező, ha fenn tudod tartani az autót, fogadd el, az öreged biztos szeret, és jót akar.

Jó kis verkli még egy 98-as Passat.

2014. aug. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Én elfogadtam a régi autónkat, amikor a család vett magának egy újat. Akkor gurult ki a szervizből, minden ki lett cserélve/meg lett csinálva, amióta használom, semmi baja nincs. Szerintem fogadd el, ha meg úgy gondolod később, hogy még sincs szükséged rá, vagy nem tudod fenntartani, visszaadhatod.
2014. aug. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ja, egy 21 éves Volvoról beszélünk, a legkomolyabb szervizelési munka egy olajcsere volt rajta. Apám nagyon vigyázott rá, én is igyekszem.
2014. aug. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
50%

Én egy VW Passat tulajdonos vagyok, és nem 98-as, hanem 93-as. 14 éve van a hátsóm alatt, árkon-bokron átmegyek vele, nagyon megbízható. Egy kezemen meg tudnám számolni hányszor volt valami nagy baja. Nagyon jó kis autó az.


...és akkor mi lenne, ha mindketten jól járnátok? Kifeztnél egy részt belőle, pl a felét?

2014. aug. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Természetes dolog, hiszen az apád. A VW Passat B5-ről: ilyen van apámnak (1.6 LPG), tesómnak (1.9 PDTDI) és nekem is (1.8 szívó benzin). Megbízható és jó autók. Fenntartásuk olcsó, felszereltségük is jó. Pl az enyémben: digit klíma, ülésfűtés, 4 el. ablak, 4 légzsák, abs, stb. 1.8-as motorral igen jól is megy, ~10 mp környékén a 100-as sprint. Csak ajánlani tudom.
2014. aug. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg más ember új bebútorozott házat kap. Akkor te nehogy má ne merj elfogadni egy autót.
2014. aug. 28. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Miért ne fogadhatnád el? Jó autó.
2014. aug. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!