Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Születésnapomra tíz szál...

Születésnapomra tíz szál rózsát kaptam ajándékba anyósomtól. Én úgy tanultam annak idején édesanyámtól, hogy páros számú virágot a temetőbe illik vinni. Szóljak neki ezért, vagyis mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az unoka miatt beszélő viszonyban vagyunk, de csak ennyi. Az utóbbi években csak felhívott telefonon és felköszöntött ( néha azt sem), most pedig beállított a virággal. Egy ideje a tetteivel úgy érzem provokál. Az az érzésem össze akar veszni velem, de úgy hogy én kezdeményezzem.
2008. aug. 7. 17:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Miért pontoztátok le az utolsó választ?
2008. aug. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszadónak írom. Nagyon örülök, hogy jó viszonyod van az anyósoddal. Az én férjem sem hitt nekem, míg azt nem találtam ki, hogy csak akkor jöhet az anyós amikor ő is itthon van. Azóta a férjem véleménye is megváltozott az anyjáról.
2008. aug. 8. 06:51
 13/16 anonim ***** válasza:
79%

Én sem értem miért pontozták le ennyire ezt az illetőt. Sokan vannak olyanok, ha nem értenek egyet valamivel(ettől függetlenül lehet jó is), akkor lepontozzák. Szerintem nem volt semmi probléma abban, amit irtál.

Tényleg ne veszekedj vele ilyen miatt, lehet, hogy tényleg csak kedveskedni akart(szerintem örül az unokának :) ), de az a visszafelé ajándék nem rossz ötlet volt, vajon mit lépne akkor? Remélem rendbe jön a kapcsolatotaok az anyósoddal!

2008. aug. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
49%
Paros szamu viragot, legyen az barmennyi csak halottnak, temetobe visznek. De szerintem ne csinalj belole nagy ugyet, lehet, hogy ezt anyosod nem is tudja es csak kedveskedni akart, ha viszont tudja akkor egy igazi banya lehet.
2008. aug. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
80%

az a rossz aki rosszra gondol


lehet h anyósnak fingja sincs a páros/páratlan szokásról


miért költene rá x ezer ft-ot a szemétkedésre?


ha szemétkedni akart volna azt olcsóbban is megteheti névtelen levéllel


vagy lófejet rak az ágyatokba :P

2008. aug. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Igazad van lehet, hogy nem tud erről a szokásról. Én nem beszélek itt virágcsokorról, hanem 10 szál hervadt rózsáról, amiből már 3 félig el volt törve. Kézben hozdta semmilyen csomagolás nélkül. Anyósomról csak annyit kell tudni, hogy nem egy szegény idős néni aki kis nyugdíájból kuporgat össze, hanem mivel külföldön dolgozott magasabb a nyugdíja mint az én fizetésem. De ennek az ajándékozásnak volt előzménye is. Megszületett a második gyerekünk akit ő nem akart. Az érzelmeit úgy mutatta ki, hogy az első gyerekünket (kedvencét) elhalmozta drágábbnál drágább ajándékokkal, míg a picinek semmit nem adott még babalátogatáskor sem. Később a picinek egy kibontott és használt babaszappant (nem túlzok) küldött. Ezzel is azt mutatta, hogy neki nem kell a baba. Ennek tudatában gondoltam "rosszra" amikor megkaptam a virágot. Végül megfogattam mindenki tanácsát és nem szóltam neki.
2008. aug. 13. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!