Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fejőstehénnek néznek minket,...

Fejőstehénnek néznek minket, a férjem szerint ez normális, tényleg én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés
A férjem tesója a családjával az édesanyjuknál él. Ez azt jelenti, hogy négyen anyósomhoz költöztek. Ő egy Ftot nem kért tőlük az első perctől kezdve, pedig azért 4 ember jócskán megdobja a rezsit. A sógorom dolgozik, a felesége inkább szült egy harmadik gyereket, csak hogy ne kelljen dolgoznia mennie. Az anyósom arra dolgozik, hogy egyáltalán a csekkeket ki tudja fizetni, arról nem is beszélve, hogy hitelt vette fel nekik. Nincs olyan hónap hogy ne hívná fel a férjemet, hogy adjunk pénzt erre vagy arra. Nem sajnálom tőle, még mielőtt bárki is ezzel jönne hogy irigy vagyok, viszont nekünk is szükség van a pénzre, attól hogy jobban élünk mint ők. Most is kért pénzt is, meg hogy vegyünk már nekik mosógépet, mert a régi tönkre ment és most a sógornőmnek tárcsás mosógéppel kell mosnia. Férjem természetesen belement, megkérdezésem nélkül. Úgy ráadásul, hogy a mi gyermekeinek is meg kéne venni az őszi ruhákat, cipőket, úton van a harmadik baba, most akarjuk lepapíroztatni az autót amit (külföldön) vettünk, szóval meglenne a pénznek a helye. A sógoromnak lett volna lehetősége külföldre menni dolgozni, ahol hetente megkeresné azt a pénzt, amit otthon kap egy hónapra, de nem ment.
2014. aug. 30. 11:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Nem neked van igazad. Felelőtlen a férjed tesója hogy ilyen anyagi helyzetben három gyereket vállalt de derogál neki tárcsás mosógéppel mosni. Beszéld meg a férjeddel hogy nektek is három gyerek lesz nem tarthatod el még a testvérét családostól.
2014. aug. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%

sztem tényleg fejőstehénnek néznek, de ha külön kasszán vagytok akkor nem igazán van beleszólásod h a párod mennyit ad abból! Sztem mindenképp beszélj a pároddal ha közös kasszán vagytok h azért legalább beszélje meg veled!


Én értem h segítse az ember a rokonait, de mint látszik nektek is szükség van rá! Sztem a mosógép nem lett volna olyan fontos főleg ha van másik csak ahhoz nem fülig a foguk. Ebből is ez jön le h kihasználnak!

2014. aug. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
A segítségnyújtásnak is van egy határa,beszélj a férjeddel.
2014. aug. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Igen közös kasszán vagyunk. Az tény, hogy jelenleg ő keres, mert én itthon vagyok a középsővel még (egészen hétfőig, akkor én is újra munkába állok), de eddig mindig minden kiadást megbeszéltünk. Kivéve ha az édesanyjának kell segíteni. Nem sajnálom tőle, mert nagyon jó asszony, de hogy a kisebbik fiától semmit nem kér, úgy hogy ő lakik ott a családjával, nekem kicsit furcsa. Lehet én vagyok rosszul összerakva, de én az elejétől megfeleztettem volna a rezsi költséget velük! És akkor arról nem is beszélve, ha esetleg én segítek bármiben a családomnak, (pl kölcsön adom a kocsit egy délutánra) akkor részéről áll a bál. Az ő családját támogatni természetes, az enyémnek segíteni bűn! :(
2014. aug. 30. 12:02
 5/26 *Victorique* ***** válasza:
73%

Kihasználnak titeket, mert tudják, hogy úgyis adtok, amikor kérnek.

Mi is éppen hónapról hónapra élünk, de sose kérünk senkitől, főleg nem havi rendszerességgel, és olyanra, ami lényegében van. És ahogyan írod, nálatok is meg lenne a pénz helye! Az egy dolog, hogy ha tudtok segítetek egy testvérnek (rokonnak, vagy akár barátnak), de nem a magatok kárára. Ráadásul a sógorodnak meg is lett volna a lehetősége, hogy jobb életet teremtsen a családjának.

Férjeddel pedig mindenképpen beszéld meg, ha közös a kassza, együtt döntsetek, akkor is, ha a testvére.

2014. aug. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 *Victorique* ***** válasza:
94%
Elég "érdekes" a férjed hozzáállása...
2014. aug. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
8%
Na várj, leszólod a másik nőt, hogy gyereket szül, csak hogy ne kelljen dolgozni, miközben te is terhes vagy. És azt tudni lehet, hogy te mit dolgozol??? ... Lehet, hogy nem szép, amit ők tesznek, de te meg önző vagy, és pénzéhes. Van hiányod bármiben? Gondolom eltart a férjed, te meg a pénze felett ítélkezel. Ezen gondolkodj el. Én inkább téged nézlek le, hogy ide írod ezt és várod, hogy mások osszák a te önzőségedet. Bármim lenne, segítenék a családtagjaimon. A férjed is ezt teszi. Mosógépet kértek, nem cigit meg piát. Nem irigylem a családodat, hogy benne vagy. Tipikus nő! És ezt egy nő írja...
2014. aug. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
4%
Egyébként akkor sírjon a szád, ha majd a TE kereseted adja oda a férjed.
2014. aug. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Úgy szeretem mikor valaki így ítélkezik a másik felett! A sógorom iszik, a feleségével együtt dohányoznak! Szóval ha ezekről leszoknának talán több maradna! Másfél éve nem dolgozom, előtte 18 éves koromtól folyamatosan volt munkám, és mint írtam hétfőn újra munkába állok. Nálunk nincs olyan hogy én pénzem, te pénzed. Szerintem mindenki a saját életének a kovácsa. És legyek akármilyen a szemedben igen is sokallom azt, hogy minden hónapban adni kell, vagy hogy olyankor amikor a mi gyermekeinek is szüksége lenne akkor a családját toljuk. Szerintem van egy határ.
2014. aug. 30. 12:27
 10/26 anonim ***** válasza:
5%
Ja most már isznak és cigiznek is? A következő hozzászólásodban már drogozni is fognak? Mindenki a maga kovácsa? Nincs "enyém, tied"? Önző, önző és önző! Ha hithű vagy ne várd, hogy a jó Isten beenged majd mikor eljön az időd... egyébként ha útban van a baba, tehát hamarosan szülsz, visszamész dolgozni pár hónapra, hogy aztán a munkaadód 3 évig fizessen utánad, miközben te otthon vagy a gyerekkel? :)) peeersze! Vagy ha te olyan beosztásban vagy, akkor mit izgulsz már egy mosógép árán? Én nem örülnék egy ilyen feleségnek. De megjegyzem, nem őket támogatom, azok a vízfejű gyerekek akiket ez az alkoholista, nikotinfüggő anya nevel meg a szintén alkesz, láncdohányos férj... hajaj!
2014. aug. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!