Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg túl anyagias vagyok?

Tényleg túl anyagias vagyok?

Figyelt kérdés

Szóval 19 éves lány vagyok, anyukámmal és a két évvel fiatalabb öcsémmel együtt élek egy bérlakásban. És mostanában nézeteltérések vannak köztem és anyukám között a pénz miatt.

Tudni kell, hogy 10 éve váltak el a szüleim, apám nem fizet gyerektartást, havonta kell kb. 36 ezer ft lakbért fizetni, tesóm alapítványi suliba jár (az is félévente 20-30 ezer ft), ezen kívül ott az iskola egyéb díja (osztálypénz mindkettőnknek majdnem 10 ezer ft egy hónapra). Szóval rakat kiadásunk van, amihez anyukám keres kb. 100 ezer ft-ot plusz a családi pótlék.

Na most a viták abból vannak, hogy szóvá tettem egy-két dolgot. Pl. eddig anyum kapott 12 ezer ft melegkaja utalványt, de mivel ezt a kormány megadóztatta, ettől az évtől semmit nem fogunk kapni. Eddig ebből a jegyből pizzát rendeltünk stb. A baj, hogy tesóm túlságosan hozzászokott az ilyen kajához, mást meg sem eszik. Szétosztottuk a jegyet 3 felé (4-4 ezer/fő) és ő gyakran ezt is túllépte, és először anyuméból lett finanszírozva a többi, majd készpénzből vettük. Tesóm már ma is mondta, hogy pizzát akar rendelni, anya meg azt mondja, ha ezt eszi meg, akkor ezt veszi meg neki. Én meg mondtam, hogy sokkal jobban jönnénk ki, hogy ha már mindenáron pizzát akar enni, megvesszük az alapanyagokat és megcsináljuk itthon. Mert akkor 1000 ft nem egy nyamvadt kis pizzára, hanem 3 tepsire elég. Mondtam, hogy kicsit nagy luxusnak tartom, hogy hetente háromszor rendeljünk ezt-azt, mert az egy hónapban elég nagy pénzkidobás. Erre anyum ironikusan válaszol mindig, hogy akkor írjam össze az alapanyagokat, készítsek neki listát hogy mivel hogyan spórolhat meg folyton megjegyzéseket tesz hogy "milyen irányba megyek el", ideges és úgy viselkedik velem mintha én lennék a világon a főgonosz. Na jó, ez kicsit túlzás, de eléggé érdekes ilyenkor. Én megértem, hogy azt szeretné, nekünk minél jobb legyen és ki akarja nyalni a s*ggünket, és ezért köszi tényleg neki, de úgy gondolom van egy határ. Szerintem ez pénzpocsékolás. És érdekes módon tesóm azelőtt evett házikosztot, hogy rászokott volna a rendelt kajára. Egyszerűen hozzászokott és kényes. Pedig anyukám jól főz.

Na szóval ez a gondom. Meg az, hogy ezen kívül szerintem iszonyatosan pazarolnak, és ha szóvá teszem, akkor is én vagyok a hülye. Pedig nem hinném, hogy sokat kérek. Azokat szoktam csak mondani, hogy ha 2 szobában vagyunk, akkor ne égjen még a konyhában, előszobában és a fürdőszobában is a villany, hogy plusz 8 fokban ne legyen maxon a fűtés (miközben tesóm gyakorlatilag félmeztelenül ül a gép előtt), hogy a csapot normálisan zárják el. Azt már meg sem merem említeni, hogy nem kellene tesómnak egy fürdéshez olyan szinten teleengedni a kádat, hogy szó szerint kifolyjon belőle a víz.


Tényleg túl sokat kérek és én vagyok szörnyen anyagias?


2010. jan. 17. 19:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagy anyagias! Benned egy közgazdász veszett el:D

Én is rühellem a pazarló embereket.

2010. jan. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Az biztos,hogy több eszed van,mint a másik kettőnek együttvéve.
2010. jan. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Egyàltalàn nem vagy anyagias,nem veled van a probléma.Az anyukàdnak nehezére esik,hogy a kisfiànak elkészitsen egy pizzàt.Nem tudom az ocséd hàny éves,de o maga felfoghatnà,hogy o miatta tobb a kiadàs.Elsosorban az anyukàdban van a hiba,mert késobb az ocséd meg dràgàbb dolgokat fog kérni.Majd akkor talàn anyukàd is fel fog ébredni.Te csak maradjàl ilyen nagyon helyesen gondolkodsz,és a késobbiekben nagyon hasznodra fog vàlni.Annyit tanàcsolok ne torodj veluk,hadd koltsék a pénzt,ha màr ilyen sok van belole.Nyugi te vagy a jol gondolkodo!
2010. jan. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a furcsa hogy ezeket te kéred és nem anyud.

Valóban mindent megakar az ember adni a gyerekének(már anormálisabb fajtája)a lehetőségeihez képest.

2010. jan. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Azért a családomról beszélsz....


Egyébként anyukám okos, talpraesett nő, de valahogy ezt a helyzetet furcsán látja.

Tesóm meg kicsit önző, meg szerintem fel sem fogja, hogy ez mekkora pazarlás, a saját kényelme a fontos...

2010. jan. 17. 19:51
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez ésszerűség és takarékosság, nem anyagiasság. Bár nem olyan biztos, hogy mindig jobban jártok a főzéssel. Lehet, hogy az alapanyagokkal a pizza kb. annyira fog kijönni, de sok mindent lehet olcsóbbra kihozni a rendelt kajánál. A többi, amit meg leírtál, teljesen normális dolog. Nem anyagiasság. Még ide venném a telefont is, mert vannak, akik feleslegesen rengeteg pénzt eltelefonálnak. Nem tudom, hogy nálatok ez hogy megy, de még azon is sokat lehet spórolni. Gondolom, hogy anyukád is szeretne megspórolni valamennyit abból a kevésből, mert ki tudja, hogy mi jöhet, azért kell tartalék pénz is.
2010. jan. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nem esik nehezére anyukámnak elkészíteni semmit, nem ez a probléma. Ha csak megjegyzem, hogy de jól esne egy kis tea, fogja és csinálja anélkül, hogy megkértem volna. Ha úgy sejti, hogy tejbegrízhez lennem, megcsinálja azt, szóval egyből ugrik bármit kiejtünk a szánkon.


A baj inkább az, hogy tesómnak nem mindegy mit eszik, úgy értem nagy valószínűség szerint nem enné meg a házi pizzát.


Anya kérdezte, hogy akkor mit csináljon vele, haljon éhen? Én meg mondtam, hogy semmit, ne rendeljen neki pizzát, ha azt mondja nem kér semmit akkor ne főzzön neki külön semmit. Úgysem fogja kibírni kaja nélkül.


Szerintem a testvérem túlságosan elkényelmesedett. Meg lassan 17 évesen illene bánnia a pénzzel. Márpedig ha valaki tud bánni a pénzzel, akkor tudja hogy mivel mennyire szipolyozza ki az anyját.

2010. jan. 17. 19:55
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy anyagias. Takarékos vagy és előrelátó, kiváló háziasszony lenne belőled, mert okosan be tudod osztani a pénzt, nem pazarolsz, és három ember helyett is gondolkodsz. Szívesen elbeszélgetnék édesanyáddal meg a tesóddal...
2010. jan. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem sem vagy anyagias, de éppen nem a te dolgoddal foglalkozol. Ha saját bevallásod alapján is megkapsz/megkaptok mindent, akkor mégis miért avatkozol bele anyukád dolgába. Ő keresi meg a pénzt amiből éltek, neki is kell beosztani. Ha ő így osztja be, azzal nem tudsz mit kezdeni, feleslegesen cukkolod ezen magad. Majd ha lesz saját kereseted és elköltözöl, akkor a saját pénzedet majd úgy osztod be, ahogy akarod. Már csak pár év és kipróbálhatod magad a nagybetűs életben. Addig bírd már ki és ne veszekedjetek feleslegesen!
2010. jan. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

A telefon nálunk nem probléma, csak annyit telefonálunk amennyi tényleg szükséges.


Egyébként a pizzával tuti nem járnánk rosszul. Van egy ismerősöm, aki évek óta így csinálja, és azt mondja, egy rendelt pizza árából otthon ő saját készítésűleg több pizzát hoz ki. Na és az íze. Hmmm... :)

2010. jan. 17. 20:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!