Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kérjem vissza a pénzem,...

Hogy kérjem vissza a pénzem, hogy még anyagias, rámenős nőnek se tűnjek?

Figyelt kérdés

Lassan 2 hónapja, hogy meg volt szorulva barátom családja, kamatos pénz törlesztőre volt esedékes a fizetés, nekem épp volt valamennyi pénzem, így adtam neki. /Már korábban is adtam, mindig adta a megbeszélt időre, plusz-minusz 1-2 nap, de sosem kellett kérnem/

Eljött a nap, mikor fizetnie kellett volna, de nem volt pénze, ezért mondtam, hogy ne idegeskedjen, ráér 2-3 hét múlva is(ugyanis akkor kapott fizetést). Szakított velem, ekkor 2 nap egymás után bulizni ment a haverokkal, én pedig rákérdeztem, mikor adjam meg a pénzem. Azt mondta, másnap.


Azóta eltelt már néhány nap és mindig csak "holnap"-ot mond. Addig viszont még a kommunikációt sem tudom megszüntetni vele, és ez rossz. Mellesleg már szükségem volna nekem is a pénzre és le akarom ezt zárni vele. Soha nem kértem tőle és anyagias sem vagyok, de mostmár kezd betelni a pohár. Végülis bulizni volt pénze és most hétvégén is buli lesz nála, tehát még azelőtt szeretném megkapni, ami az enyém. Viszont már komolyan nekem kínos rákérdezni, hogy akkor ma már ide tudja-e adni? Mit tanácsoltok?


Nem tudom, azért nem akarja megadni, mert el akarja sumákolni? Vagy húzni akarja a dolgot, hogy a bulijára több pénz maradjon? Vagy egyszerűen fél a találkozástól? Pedig mindössze fél perc míg ideadná.


Várok már egy ideje, de bizony már nekem is kellene.


2011. jún. 15. 14:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem igy húztak le több százezer forinttal, amit a mai napig nem láttam, s nem is fogok sohasem. Nekem is azt mondta, hogy kamatos törlesztőre kell. De sohasem kaptam vissza. Én már le is mondtam róla.De azért próbálj meg vele beszélni, hátha neked visszaadja(már ha van benne egy kis jó szándék)
2011. jún. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért ekkora gerinctelenséget!!!! :( Sajnálom nagyon. Remélem még láthatom a pénzem, mert nem élek olyan jól, hogy nélkülözni tudjak bármennyit is. :(
2011. jún. 15. 14:14
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
De az ex pasid szempontjából miért nem mindegy, hogy anyagias vagy-e vagy sem? Én nem foglalkoznék már vele, hogy mit gondol rólam, kell a pénz és kész.
2011. jún. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mikor legközelebb azt mondja, hogy holnap, akkor másnap menj oda a lakására és kérd el! Micsoda szemetek vannak!!!
2011. jún. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Kár,mert te-adtad alá a lovat,azzal,hogy ráér még.
2011. jún. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, én mondtam neki, hogy ráér addig a bizonyos 3 hétig. Csakhogy már az is jócskán letelt!!! És már közünk sincs egymáshoz, így főleg le akarom ezt tudni vele, aztán élje életét.
2011. jún. 15. 14:20
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Menj oda, és szemtől szembe kérd meg, hogy adja oda. Akkor már nem kell féljen a találkozástól. Ha a szüleivel jóban vagy, őket is megkérhetnéd, hogy szóljanak neki. Nem fogsz anyagiasnak tűnni, de jogos, hogy ha te sem teheted meg, szeretnéd visszakérni, te dolgozol érte, nem ő, és még pofátlan is. Kihasználja, hogy szivesen segítessz. Ha elmondod, hogy szivesen segítessz, de szeretnéd visszakapni, meg fogják érteni.
2011. jún. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jóban vagyok a szüleivel nagyon, rendes emberek és azt hiszem szerettek engem. Viszont megkért a volt párom, mikor a pénz kellett neki, hogy el ne mondjam az édesanyjának, hogy adtam, mert az haragudna, hogy elmondta a család anyagi gondjait blablabla, tehát gyanítom, hogy másra kellett ez a pénz neki. Tartozás valakinek, buli, pia vagy ki tudja... Nem akarok az anyjához rohanni, hogy gondot okozzak és veszekedés legyen náluk, mert így én nekem fog esni. Viszont ha más megoldás nincs, felkeresem a családot. :S
2011. jún. 15. 14:49
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg megemlítheted neki, hogy ha a buliig nem adja meg, odamész, és mindenki előtt fogod elkérni tőle. Azt a szégyent csak nem vállalja be...
2011. jún. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Én nem foglalkoznék azzal, hogy mennyire tűnök anyagiasnak, a pénz a tied, jogod lenne visszakérni és visszakapni. Azért írom feltételes módban, mert szerintem egy kanyit sem fogsz látni belőle. Ez volt a tanulópénz.

Eszébe sincs visszaadni, erre mérget vehetsz.

2011. jún. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!