Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Néha olyan érésem van, hogy a...

Néha olyan érésem van, hogy a menyasszonyom szülei azt akarják hogy kopjak le a lányukról. Mintha úgy csürnék csavarnák a dolgot hogy nekik legyen jó? Mintha versenyeznem kellene velük érte?

Figyelt kérdés
Úgy érzem olyan dolgokat gerjesztenek,direkt,vagy nem direkt,mintha egymás ellen akarnának minket hangolni.Úgy érzem teljesen függetleníteni akarják a lányukat,mintha úgy intéznék hogy nekem semmi beleszólásom ne legyen semmiben.Régebben többes számban beszéltek,most már mintha csak egyes számban beszélnének ha rólunk van szó. Az utóbbi időben figyeltem fel erre,nem tudom miért.De egyre jobban érzem,ahogy egyre kezd komolyodni a kapcsolatunk.Szerintetek jól érzem?Vagy jól látom ezt?
2014. szept. 4. 10:18
1 2
 1/12 csabika1971 ***** válasza:

Ez egy olyan kérdés amire csak te érzed igazán a választ.


Tény a lányos szülők jobban féltik gyermeküket. De ha jól értem, akkor téged már elfogadtak csak újabban van valami gondjuk. Nem csináltál mostanában valami rosszat, ami nem tetszhetett nekik? Olyan is lehet amiről te azt gondolod ők nem is tudhatják.

Mert a pálfordulásuk érdekes, ha régen rendben volt minden, most meg nem. Szerintem valami biztosan kell, hogy legyen a háttérben.

Ha te ezt bizonyosan érzed velük kapcsolatban, és a lányukkal tényleg komolyan gondolod (vele is beszéld meg a dolgot, mert úgy is az számít igazán ő mit gondol). Majd ülj le a szülőkkel és nyíltan mond el nekik mit érzel, s kérd ki véleményük. Jobb tiszta lapokkal játszani mint gyanakodva és ellenségesen méregetni egymást.

2014. szept. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mondanál konkrét példákat?

Ez a többes számban beszélés nem egyértelmű.

2014. szept. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igazából az a helyzet,hogy eddig albérletben éltünk és laktunk,amit ketten fizettünk.Majd a menyasszonyom örökölt egy lakást,azóta érzem ezt.Mondtam is menyasszonyomnak ezt,de azt mondja semmi baj nyugodjak meg.Pedig igen is van,azóta nem olyanok velem mint azelött,mondtam is neki.Most már jobban távolság tartóak velem.Kicsit megtürtnek érzem magam,nem a menyasszonyom miatt hanem a szülei miatt.
2014. szept. 4. 10:45
 4/12 A kérdező kommentje:

Tény a lányos szülők jobban féltik gyermeküket. De ha jól értem, akkor téged már elfogadtak csak újabban van valami gondjuk. Nem csináltál mostanában valami rosszat, ami nem tetszhetett nekik? Olyan is lehet amiről te azt gondolod ők nem is tudhatják.

Mert a pálfordulásuk érdekes, ha régen rendben volt minden, most meg nem. Szerintem valami biztosan kell, hogy legyen a háttérben.

Ha te ezt bizonyosan érzed velük kapcsolatban, és a lányukkal tényleg komolyan gondolod (vele is beszéld meg a dolgot, mert úgy is az számít igazán ő mit gondol). Majd ülj le a szülőkkel és nyíltan mond el nekik mit érzel, s kérd ki véleményük. Jobb tiszta lapokkal játszani mint gyanakodva és ellenségesen méregetni egymást.



Nem csináltam semmi rosszat igazából.Annyi történt hogy talán idővel talpra esettebb lettem a menyasszonyom mellett.De hogy mi a valódi ok azt nem tudom megmondani.Ez azóta változott,amióta a menyasszonyomnak az örökölt lakásába költöztünk.Nem hiszem hogy képzelődöm vagy bármi ilyesmi.Egyszerűen érzem és látom ahogy viszonyunlnak hozzán,de főleg az anyósom.Másképpen beszél velem és mához viszonyul hozzám.

2014. szept. 4. 11:25
 5/12 csabika1971 ***** válasza:
57%

Hát ez így gáz. Mert ahogy elmeséled, olyannak hangzik, hogy a nőd örökösödése után te már kevésnek tűnsz a szülei szemében. Az meg még nagyobb gond ha a párod ezt nem látja, vagy nem akarja. Mert ennek akkor két oka lehet.

1. Fél a szüleitől és nem akar velük vitát, de ebben az esetben soha nem fog velük szemben a te oldaladra állni.

2. Ő ugyanúgy látja a helyzetet mint a szülei, hogy "élősködő" vagy. Csak még szeret és nem akarja hangoztatni.

Mert olyan esetet, hogy ha ez van amit írsz és ő nem veszi észre és nem érzi nem igazán tudok elképzelni.

Még mindig azt tudom javasolni önts tiszta vizet a pohárba, most. Mint később ez miatt pl egy év múlva ezt vágják a fejedhez, vagy az utcán találd magad.

De elsőnek nőddel beszéld meg őszintén feltárva előtte érzéseid, és majd kiderül hova juttok. Mert ha nem viszed kenyértörésre, ez meg fogja mérgezni később köztetek a dolgot. Meg az sem megoldás, hogy te most rágod rajta magad, ő meg bizonygatja "semmi gond".

2014. szept. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
57%

csabika1971 nevű felhasználó válasza:


Hát ez így gáz. Mert ahogy elmeséled, olyannak hangzik, hogy a nőd örökösödése után te már kevésnek tűnsz a szülei szemében. Az meg még nagyobb gond ha a párod ezt nem látja, vagy nem akarja. Mert ennek akkor két oka lehet.

1. Fél a szüleitől és nem akar velük vitát, de ebben az esetben soha nem fog velük szemben a te oldaladra állni.

2. Ő ugyanúgy látja a helyzetet mint a szülei, hogy "élősködő" vagy. Csak még szeret és nem akarja hangoztatni.

Mert olyan esetet, hogy ha ez van amit írsz és ő nem veszi észre és nem érzi nem igazán tudok elképzelni.

Még mindig azt tudom javasolni önts tiszta vizet a pohárba, most. Mint később ez miatt pl egy év múlva ezt vágják a fejedhez, vagy az utcán találd magad.

De elsőnek nőddel beszéld meg őszintén feltárva előtte érzéseid, és majd kiderül hova juttok. Mert ha nem viszed kenyértörésre, ez meg fogja mérgezni később köztetek a dolgot. Meg az sem megoldás, hogy te most rágod rajta magad, ő meg bizonygatja "semmi gond".



Igen nekem az az érzésem hogy kevésnek tűnök a szemükben.A menyasszonyoméban nem,azt tudom.Csak hogy nyilván a szülei és így valamilyen hatással vannak rá,vagy próbálnak.Viszont az is igaz hogy persze hogy nem akar a szülei ellen szegülni.Amúgy kiszokott mellettem állni,azzal nincs gond,volt már erre pl hogy a szülei elött megvédett.Hozzáteszem jogosan védett meg.Sajnos az "élösködő" nekem is megfordult a fejemben,persze nem a menyasszonyom részéről,hanem inkább a szülei részéről.Nem jó helyzet ez,mivel úgy érzem nagyon éreztetik velem,hogy az a lakás nem az enyém.Lehet ez férfi büszkeség és hülyeséget beszélek,de valamiért azóta úgy érzem.Addig amíg ketten fízettük az elbérletet,addig kedvesek voltak velem.Természetesen én is beszállok a rezsibe itt,csak ugye a lakásban nekem semmi részem nincs.Ami engem nem zavarna,az zavar hogy azóta megváltoztak irányomban és szerintem azért.

2014. szept. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az előző választ én írtam,csak időközben valaki más is belépett ezen a gépen keresztül,szóval sikerült azzal megírnom egy választ a saját kérdésemre:))
2014. szept. 4. 12:12
 8/12 anonim ***** válasza:

Úgy látom, a menyasszonyod szülei az öröklés óta változtak meg jelentősen irányodba (javíts ki kérlek, ha nem így van).


1. Próbálj tiszteletteljesen viselkedve, de nyílt lapokkal játszani és rákérdezni, hogy van-e valami gond, tehetsz-e valamit a jó kapcsolatotokért. Intelligens embereknél ez be szokott jönni, reméljük, nálatok is elég lesz.

2. Ha ettől megnyugszanak, biztosíthatod őket arról, hogy nem a lányuk örökölt lakására pályázol, hanem tényleg szereted őt, eddig is szeretted az albérletben. Talán tájékozatlanok, így nyugodtan mondhatod neki, hogy a házasság előtt öröklésből szerzett vagyon a lányuk örökös különvagyona marad, de ha ez őket megnyugtatja, akkor ezt hajlandó vagy szerződésben is rögzíteni (akár házassági szerződés is). Lehet, hogy az idős szülőkben van egyfajta félelem amiatt, hogy mi lesz, ha válásra kerül a sor stb. Sokat jelenthet, ha a házasság előtt a menyassznyoddal egymás között is és a családja felé is tisztázzátok az anyagi jellegű kérdéseket is, főleg itt az örökölt lakással kapcsolatban.

3. Végül a menyasszonyodat is kérheted, hogy álljon nki jobban érted, tudatosítsa a szüleiben, hogy veled szeretné leélni az életét- a gyermekük talán jobban oda tud hatni.


...sok boldogságot és ha mindezt végigjátszottad, akkor azt is próbáld meg elfogadni, hogy bizony az is lehet, hogy sosem fognak igazán megszeretni, de a kulturált jó viszony, a tisztelet fenntartása azért minden körülmények között legyen meg részedről.

2014. szept. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 csabika1971 ***** válasza:
57%

Hát, sehogy sem jó ez a helyzet.

Mert egyet értek az előttem szólóval, azon a részen ha lemondasz egy szerződésben a tulajdon részedről a házasságban megnyugvást hozhat.

De miért tennéd?

A mai világban és ebben az országban, egy embernek az életének a munkája fekhet a házában. És nincs is semmi mása ami igazi értéket képviselne.

Ha lemondasz róla, mondjuk lecsillapodnak a dolgok. De játszunk el kicsit a gondolatokkal. Mi van ha minden erőd és pénzed az asszony házába ölöd és ő 30 év után azt mondja elakarok válni (és ott a szerződés). Vagy ne adja az élet de a sors kegyetlen és kiszámíthatatlan, és a párod idő előtt meghal, de a szülei még élnek és gyerek pedig nem született. Akkor mi lesz? Ők előveszik a szerződést te meg mehetsz isten hírével X év után?


Ezért jól gondold meg mit csinálsz. Szerintem még mindig jobb most tiszta vizet önteni a pohárba mindegyik oldalról. Akkor már legalább utána nem tudják azt mondani, hogy két színű vagy. És ezt mindenféle képen megkelne beszélni, mert láthatóan téged meg nagyon bánt a dolog.

Azt tanácsolom állj a sarkadra, és csapj a közepébe. De persze csak illendően és tisztelettel. Ha nem teszed később lehet nagyon megbánod.

2014. szept. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
57%

ma 13:31


Köszönöm eddigi válaszaidat!


Az igaszság az,hogy nekem nem kell a lakása.Én ő magáért szeretem,nem kell nekem semmi ebből a lakásból.Sőt még szerződés sem kell,ez az övé.Én ezzel soha nem számoltam és nem is fogok,ez így alakult,be nem kalkulált dolog az életünkben hogy ezt megörökölte.Már lett volna lehetőségünk ide költözni korábban is,de én nem akartam.Ami persze jól jött,de nekem nem kell semmi rész ebből.Tudod ezzel az a baj,ha oda állok a szülei elé vagy bárki elé,ezzel,akkor nem tudom mit gondolnának.Nyilván egyből azt mondanák,oo dehogy nekik ilyen meg sem fordult a fejükben.Én nekem nincs semmi lakásom,és nem is akarom hogy ilyen áron legyen,de még fél lakás sem kell.Én ennél emberibb vagyok,sajnos vagy nem sajnos.Nem vagyok egy számító ember,én még az utolsó garasomat is oda adom annak akit szeretek.Tudom mai világban butaság,de ez van,én ilyen vagyok.

2014. szept. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!