Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez esetben mennyi pénzt adnál...

Ez esetben mennyi pénzt adnál a párodnak?

Figyelt kérdés
egy hónapig nála lakom, mert a saját szobámat "kölcsön adtam" egy barátomnak, azaz egy hónapig ő lakik benne, és nekem kifizeti a lakbért. Ez kb 30ezer forint. A barátom 45 ezret fizet havonta. Ha itt lakom(és a kaja amúgy is felesbe megy, általányban fizetnek mindenért szóval nem lesz drágább ha itt vagyok) akkor szerintetek mennyit adjak neki? a 45 ezer felét, vagy a 30 felét? Vele még nem is beszéltem erről, mert amúgy is sokat itt vagyok és sose fizettem bele ezért a lakbérbe, de most úgy gondoltam h van egy befolyó összeg a 30 ezer, annak a felét neki adnám, amiért "elvisel" itt. De aztán rájöttem, h fair talán az lenne ha a fele lakbérét fizetném ki? Ti h csinálnátok? Nem akarok nagyon anyagiaskodni sose volt téma köztünk, azért is gondoltam h a 30 ezer fele úgymond az én bevételmen való osztozkodás lenne, de a 45 fele olyan üzletelgetős
2014. szept. 6. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsolatunk kezdetén a későbbi férjem hozzám költözött albiból. Soha, egy percig eszembe sem jutott, hogy pénzt kérjek tőle. Ha felajánlotta volna, bevallom, kifejezetten szarkán esett volna. Annyira természtes volt az elejétől, hogy ami az enyém, az az övé és fordítva. Lassan 10 éve vagyunk házasok.
2014. szept. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
de ha felajánlom neki, h odaadom annak a 30nak a felét, az is rosszul esne? Ez végül is kettőnk bevétele, mivel nélküle nem engedhettem volna meg, h kiadjam a szobám
2014. szept. 6. 14:35
 3/13 anonim ***** válasza:

Milyen a kapcsolatotok? Úgy érzed elvárja ez tőled? HA nem szerintem is felesleges, ráadásul a párod nem egy albérlő vagy. Mióta vagytok együtt?


Próbálj meg máshogy segíteni neki. Vegyél például ételt, főzni valót néha hogy lássa, hogy nem teljesen rátámaszkodsz. De ez a lakbér dolog szerintem is eléggé anyagias egy kapcsolatban.

2014. szept. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Adj neki egy huszast.
2014. szept. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nem várja el, sose fogad el tőlem pénzt. A bevásárlást is úgy intézzük, h aki épp arra jár, és nem centizzük ki utána. Amúgy nemsokára össze akarunk költözni épp lakást keresünk. Azért akarok neki pénzt adni, mert én sokkal jobban keresek mint ő, és ezek utána rosszul érzem magam h nála lakom, ő kifizeti a lakbért, ami meg nekem befolyik amiért kiadtam a szobám azt zsebre teszem.
2014. szept. 6. 14:46
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha ennyire zavar, akkor vállalj át néhány számlát ami kijön a pénzed feléből. De ne adj neki pénzt a kezébe, ez olyan személytelen (számomra legalábbis).


Vagy üljetek le beszélgetni erről, talán ez a legtisztább, hiszen a ti életetek más nem tudhatja, ti hogy gondolkodtok erről. :) Ha meg összeakartok költözni, akkor ezeket a dolgokat úgyis meg kell vitatni.

2014. szept. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Miért pont 30 ezernek a fele??? Miért nem 45 fele??
2014. szept. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az lenne a legjobb pénzügyileg és a kapcsolatotok jövője szerint, hogy a befolyó összeget félretennéd a közös életetekre :)


Már most összetudnád lehet dobni a közös albérlet kaucióját,esetleg bérleti díját az első időkben.

2014. szept. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45 fele. Ha nem veszi el, akkor annak ertekeben fizess ki számlát pluszban, a rád eső részen kívül.
2014. szept. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
félre tett pénzem így is van sok. Neki sokkal kevesebb, ezért nekem nem jelent annyit az az pár ezer, mint neki. De akkor se fogadná el szerintem...
2014. szept. 6. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!