Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nem volt jogos a kérésem?

Tényleg nem volt jogos a kérésem?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy a férjem exneje és az anyósom összejárnak és engem szidnak a férjem lánya előtt, akivel egyébként nagyon jó a kapcsolatom. A kislány mondta el nekem, hogy a múlt hétvégén az volt a program, hogy az anyja és a nagyanyja azt tervezgették közösen, hogy hogyan tudnának minket összeugrasztani a férjemmel.

Erre én megkértem a férjemet, hogy legyen szíves és azonnal hívja fel és állítsa le mindkettőjüket. Ha másképp nem megy, mondja el nekik, hogy babát várok, most vagyok a 14. hétben. Szóval akár tetszik nekik, akár nem, legyenek szívesek befejezni a kavarást, és fogadják el, hogy márpedig mi nem fogunk szakítani.

A férjem viszont közölte, hogy majd 2-3 nap múlva beszél az exével, ő nem akarja ezt itt és most, telefonon elrendezni.

Nekem ez nagyon rosszul esett, kicsit olyan, mintha a férjem nem akarna kiállni mellettem. Rögtön le kellett volna állítani őket, amint ez kiderült, nem pedig 2-3 napot, vagy esetleg heteket várni.

Túlreagálom?



2014. szept. 7. 09:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Abban igaza van a férjednek, hogy ezt személyesen kell megbeszélni, és nem telefonon.
2014. szept. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Igaza van a ferjednek, ez nem telefon téma.
2014. szept. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

a férjed nem zárkózott el. beszél a nővel, csak személyesen.

majd ha nem beszél, akkor pattogj szerintem.

2014. szept. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Kicsit túlreagálod.

Azt mondta, hogy beszél vele 2-3 nap múlva, tehát kiállt melletted, csak nem ebben a szent minutumban. Ennyi flexibilitás legyen már benned.

2014. szept. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem túlreagálod. Mindenkinek arról van joga véleményt nyilvánítani akiről akar. Gondolom te is elmondod másnak hogyha valakiben valami nem tetszik. Nem várhatod el hogy mindenki szeressen és szépeket mondjon rólad. Az jó ha a férjednek elmondtad hogy tudomásod van a dologról, de nem szép dolog a konfliktusba őt is belevonnod.
2014. szept. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is bízd a férjedre, ő ismeri az ex feleségét és az édesanyját. Szomorú, hogy ilyen történik egy családban, és a mostoha lányodnak több esze van, mint két, felnőtt nőnek. Jogos a felháborodás, nem reagálod túl. Ne aggódj, mindent megold a férjed. De azt ne feledd, hogy ha most te rájuk támadsz, csak olaj a tűzre. Úgy tűnik az ex igényt tart még mindig az uradra, és szánalmasan kapálózik, hogy elérjen valamit - akár, hogy ti szétmenjetek. Illetve valóban nem telefon téma mindez, a szemébe kell mondani, hogy álljon le, mert az ilyenre más nem hat.
2014. szept. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%
Túlreagálod, de eleve a férjednek semmi joga megszabni, hogy az anyja meg az exe kivel és mit beszél
2014. szept. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk ugyanez a szitu, annyival bonyolítva, hogy az anyósom szóba sem áll velem, hanem a korábbi nejjel jár össze. (Amíg anyós-meny viszonyban voltak, addig meg ölték egymást - úgy látszik, rendbe tettem a kapcsolatukat :D

Szóval az ilyen háttérkavarásokkal, amíg "eredményét" nem érzed, látod a férjed, vagy a lánya viselkedésében, ne foglakozz vele. Én is ezt teszem. Nincs ráhatásod, csak feleslegesen rágod magad rajta, miközben a 14 hetes utánpótlásra kéne koncentrálnod. Hadd főjenek a levükben, a gyűlölködés max. az ő energiájukat szívja le. A férjed sem tehet sokat (legalábbis nálunk így volt, tapasztaltam, pedig keményen odacsapott az asztalra), szóvá teheti a dolgot, de csak szítja a tüzet, ez egy végtelen történet, súlyosbodó következményekkel. Így meg talán elunják. A férjednek annyi a dolga, hogy ne hagyja magát két ostoba liba által ellened ugrasztani. De nyilván szeret Téged és nem véletlenül vált el az előző feleségétől, úgyhogy nyugi. Egyelőre a két spiné csak egymást hergeli. Hosszú volt, bocsánat érte, csak remélem, ezzel megspórolhatsz több havi őrlődést, kínlódást - amin én is átmentem. Boldog babavárást :)

2014. szept. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
12%

Az is elgondolkoztató hogy ha az anyósod az elődödet szereti , az unokája anyját és benne lenne a ti szétugratásotokban akkor vajon te mennyire lehetsz szimpatikus a családban. Vajon örömmel várják a gyereked?


A leírtak alapján fölvetődik a kérdés hogy te szedted szét az ő családjukat? Ezért szereti anyósod még mindig az exet?

Ha te szedted szét az ő családjukat milyen jogon várod el hogy a terhességedre figyelemmel legyenek, amikor te az ő gyerekének az egész családi biztonságát szétkaptad? Az más kérdés hogy ilyenkor az új anyuka megszeretteti magát a gyerekkel. A valóság úgyis a kicsi érkezése után fog kiderülni.

Miért fontosabb hogy ne tudjanak összeugrasztani benneteket és a te születendő gyereked , mint az ő meglévő gyerekük és tönkretett családjuk?

2014. szept. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Miért feltételezitek rögtön, hogy miattam váltak el? Mi csak a válás után ismerkedtünk meg. Anyósom szidta eddig a leghangosabban az exet, fogalmunk sem volt, hogy gondja van velem is.
2014. szept. 7. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!