Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnánk rávenni a...

Hogyan tudnánk rávenni a párom lányát, hogy próbáljon meg valahogy megbarátkozni velem és a kialakult helyzettel?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy 15 éves lánya, őt az anyai nagyszülők nevelik. A párom fizeti a gyerektartást és a kapcsolatot is tartja a lányával.

Mi nagyjából 2 éve ismerkedtünk meg. Amíg nem volt komoly a kapcsolatunk, a lányának sem volt velem semmi baja, de ahogy telt az idő, mi pedig még mindig együtt voltunk, egyre ellenségesebbé vált.

Most kiderült, hogy babát várok és azóta még pokolibbá vált a hangulat. A stílusa minősíthetetlen, lek*áz, semmiben nem fogad szót (pl. mosogasson el vagy pakoljon el maga után), mindennek az ellentétét csinálja, amit kérek tőle. Most azzal fenyegetőzik, hogy majd felcsináltatja magát és akkor majd leshetünk...

Mit csináljunk, hogy változtasson kicsit a hozzáállásán?

A nagyszüleivel már próbáltunk beszélni, de ők sem tudnak mit csinálni.

Tehetetlennek érzem magam, mert nem tudom, hogyan beszéljek vele. Már nem kisgyerek, még ha úgy is viselkedik, de még messze nem felnőtt. Félek, hogy nem vagyok felkészülve egy problémás kamaszra és attól tartok, az apja is bele fog unni egy idő után az állandó csatározásokba. Nem akarom, hogy miattam távolodjanak el egymástól.


2014. szept. 8. 08:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Nincs könnyű helyzetben ő sem.

Nagyszülők nevelik és nem szülők. Anya hol van?

Apa talált új barátnőt, ahol gyerek is lesz, akit szeretni fog apa, míg őt nem. Hisz az új gyerek családban fog felnőni, míg ő nagyszülőknél.

És mindehhez jön a kamaszkor.


Esetleg nem veszitek magatokhoz?

2014. szept. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

tapasztalatot írok hogy mint gyerek mit éreztem



amíg nem volt nő apukám életébe addig perfect volt minden.oda került a nője (14 voltam akkor) és pillanatok alatt pokol lett az életem.nemcsak hogy nem törődött velem apám de még csesztetett is mindenért.ezzel azt akarom mondani,hogy fél hogy elveszíti az apját


apukának nagyon oda kéne tennie magát hogy köztetek jó kapcsolat legyen!sok sikert!!

2014. szept. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%

Testvérféltékenység! És joggal, ő eldobva a nagyszülőkhöz apának meg új gyereke lesz.

Ezen csak apa tudna segíteni, több szeretettel, figyelemmel, esetleg azzal, hogy ő neveli a saját lányát.

2014. szept. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
11%

Ne probalj meg az anyja lenni, es plane ne utasitgasd semmire (mosogasson el? WTF). Legyel turelmes, es ne akadj ki semmin. A kamaszok gyakran mondanak olyat amit nem gondolnak komolyan, a hormonok rendkivul erosen dolgoznak bennuk, csak ezt mi felnottek mar elfelejtettuk.


Probald megerteni hogy neki is nehez.


Szoktak csinalni csak ok ketten kulon programokat az apjaval, ahol te nem vagy ott? Ha nem, akkor azzal meg lehetne probalkozni. Csak ok ketten legyenek egyutt, es az a program csak roluk szoljon.


Azt lassa hogy te es plane a baba nem alltok o meg az apja koze.

2014. szept. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem fogad szót? Kinek? Neked? Mennyit van nálatok, hogy szót kéne fogadjon?
2014. szept. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%
Szerinted mit erez egy olyan gyerek akit a szulei lesz*rnak a nagyszulok nevelik es megtudja hogy az apja az uj novel gyereket var?Jobb ha most atgondolod nehogy a te gyereked is igy jarjon.
2014. szept. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Miért nem az apja neveli amúgy?
2014. szept. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Nem lehet, nem szabad erőltetni, hogy megbarátkozzon veled, vagy a helyzettel. Csak rosszabbodna helyzet. Nagyon nehéz lehet most a lánynak, ezt csak az tudja megérteni, aki volt már hasonló szituációban. Ha a testvére megszületik, változni fog a helyzet, de ezen az apa segítsen. Neki (mármint a lánynak) Te idegen vagy, és úgy érzi, még kevesebb jut az apjából, mint eddig. Te hogyan viszonyulnál egy idegenhez, aki bele akar szólni az életedbe? Neked sem lehet könnyű, belátom. De ha szóba áll Veled, hívd el babacuccot vásárolni, hátha ez segít oldódni.

Jó babavárást.

2014. szept. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem teljesen rendjén van,hogy egyszer-egyszer megkéritek valami apróságra,lásd:mosogasson el. Házicselédet viszont ne csináljatok belőle. Elvált szülők gyereke vagyok,egy ideig anyámmal éltem és amikor havi egyszer eljöttünk apához(messze laktunk,azért ilyen ritkán),őszintén bevallom,nekem bizony b*szta a csőrömet,hogy mindig az volt a családi program,hogy nagytakarítás:D Mindig kicsit olyan érzésem volt,mintha csak ezért várnának,nem pedig azért,hogy együtt töltsük azt a kis időt,érted. Na,de gondolom,nálatok nem ez van,csak gondoltam elmondom.


Előszöris meg kéne tudni,hogy mi baja veled a lánynak. Apuka járjon utána,valamilyen szinten az ő dolga. Te legyél kedves,ám következetes. Igenis kérd meg,hogy mosogasson el maga után,ha ott van ebédre,te megfőzöl,ő segíthet megteríteni az asztalt. Esetleg ha kettesben maradtok,kérdezz rá,hogy miért ilyen ellenséges veled,mert nem érted,ugyanis legjobb tudomásod szerint nem vétettél ellene. Vesd fel neki,hogy esetleg attól fél,hogy miattad és a közös gyerek miatt úgy érzi,nem lesz olyan fontos az apukájának? Biztosítsd róla,hogy ez nem lesz így,továbbra is ő az elsőszülöttje.


Amúgy elég szívás,hogy a nagyszülők nevelik,nem kellett se az apjának,se az anyjának? Lehet emiatt is dühös,ha így nézzük a dolgot.

23L

2014. szept. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

" Most azzal fenyegetőzik, hogy majd felcsináltatja magát és akkor majd leshetünk... "


Agyilag nagyon nincs el eresztve. Magyarázd el neki, hogy ha o terhes akar kenni 15 évesen, akkor hajra. Maradhat az anyjanal, hozzátok nem költözik, majd az apja látogatja, amint pedig betöltötte a 18at, ugrik a tartasdij is.


Amúgy ha velem igy viselkedne, mar rég megmondtam volna az apjának, hogy akkor találkozzon a gyerekkel, amikor en nem vagyok a közelben, ha nem tudja meg avelni,

2014. szept. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!