Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy család mitől számít...

Egy család mitől számít gazdagnak?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy Te mitől mondod azt egy családra, hogy gazdag? Milyen jövedelemtől vagy milyen vagyon után számítanak gazdagnak?


Egy példa:

246,08ha szántó

125,20ha szántó

53,88ha erdő

19,54ha szántó

14,37ha szőlő

13,63ha szőlő

11,19ha szántó

7,34ha horgásztó


7nm-es üzlethelyiség

33nm-es üzlethelyiség

2db 44nm-es üzlethelyiség


2db 54nm-es panel lakás

90nm-es családi ház

275nm-es családi ház


Tehát egy ilyen család akinek a fent felsorolt ingatlanjai vannak és semmilyen hitelük nincs már gazdagnak számít?


2013. febr. 19. 09:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A fenti valószínűleg többmilliárdos vagyonnal rendelkezik.
2013. febr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

2db 54nm-es panel lakás: kb. 20 millió

90nm-es családi ház: kb. 20 millió

275nm-es családi ház : kb. 40 millió


Már 80 milliónál járunk, és az üzlethelyiségeket még csak nem is adtam hozzá, mert nem tudom, mennyibe kerül.


...és a rengeteg föld meg tó!


Nem is értem, mi a kérdés, hát persze, h gazdagok!

2013. febr. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vagy gazdag, ha annak érzed magad és nem kell aggódnod a mindennapos megélhetésen.
2013. febr. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A kérdés nem feltétlen csak a példára irányul:) Van még ott pár kérdőjel:))
2013. febr. 19. 09:22
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom mindenképp a szántó földben van a pénz. Az a legkelendőbb most. Nem számít hol van, de kelendő. Hatalmas harcok folynak érte, mind vásárlásnál mind bérbeadásnál. Akinek ennyi földje van annak elég csak kiadnia és megél belőle. Ha meg van elég tőkéje, kapcsolata, és elkezdi művelni akkor elég nagy pénzre tud szert tenni. Ha meg egyszer eladná akkor meg több száz milliókról beszélhetünk. Nekünk is van földünk de soha nem fogom eladni hiszen a bérleti díj egy biztos pénz.

Nyilván függ attól hogy van, de nagyon nagy pénz van benne.

Az üzlet helységekre nem sok mindent tudok mondani hisz nem tudjuk Pesten vagy Harkányban van. Bár most válság van, nem sokan tudnak belefogni vállalkozásba, vagy nem soknak sikeres és nem biztos hogy fizetni is tudja helység bérlését.

A lakásra meg annyit hogy ha azt is kitudja adni akkor jó. Ha kiadja az jó.

Szóval mindenképp az első a pénz, ha eladja vagy csak bérbe adja mindenképp biztosabb jövedelem., vagy inkább magasabb jövedelem mint a másik kettőből származó bevétel. Akár az eladási értéküket nézem, akár a bérleti díjat.

2013. febr. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Látom rosszul értelmeztem a kérdést.Azt hittem ez 3 különböző és melyik a gazdagabb.

De ha meg ez egy család akkor nyilván elég gazdagok

2013. febr. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem már akkor is gazdag valaki ha egy lakása van és Boldog a férjével-feleségével és a gyerekeikkel.


Lehet az ember milliomossan is üres belül.. Nem az anyagiak miatt lesz boldog egy család...

2013. febr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%
Igazad van utolsó, de azért fontos a pénz is. Nagyon sok feszültséget szül egy kapcsolatban ha nincs most erre most nincs arra. Kiegyensúlyozottabb az ember ha tudja van egy biztos megélhetésem ( pl: földbérlet) és ha holnap elvesztem a munkámat akkor is meg tudok élni. És ha van pénzed akkor is lehetsz ugyanolyan boldog.
2013. febr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
És a szegény emberek is lehetnek belül üresek.
2013. febr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
erre csak annyit tudok mondani, hogy aki a passzív jövedelméből is el tudná tartani magát és a családját, az nem számít csórónak. (gyk.:ingatlanok, földek bérbeadásából származó jövedelem)
2013. febr. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!