Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben megértenétek...

Ebben az esetben megértenétek a párotok viselkedését?

Figyelt kérdés

Párom (aki hamarosan a férjem lesz) azért vált el a feleségétől mert az a barátnőjével éjszaka átjárt a szomszéd településre a főnökükhöz.

A lényeg az, hogy én a munkahelyemen nagyon jóban vagyok két kollégámmal is. Az egyik zöldségeket termeszt és szoktam ajándékba kapni ezt azt. (hiába akarom kifizetni, nem fogadja el)

Jóhiszeműleg ezt elmondtam otthon a páromnak. Most ő már egyből kombinál stb.

Szerencsére nem veszekszik folyton, csak ha ilyen történik.

Mit tehetnék?


2014. szept. 12. 17:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Még az is lehet, hogy enyhe paranoiával küzd.
2014. szept. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én várnék még a házassággal. Bár azért nem csodálom, hogy ilyen exfeleség után gyanakvó már a nőkkel szemben.
2014. szept. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Elõször is letisztàznàm , hogy megértem, hogy àtverte, megcsalta és végülis megalàzta a volt neje és hogy fél, de az a nõ NEM én vagyok.


Màsrészt megmondanàm, hogy a paranoiàja miatt nem bàntok meg egy baràtomat sem, ha nem bìzik akkor azt magàval rendezze le, ne engem korlàtozzon.


Harmadrészt, ha nem fogja fel épp ésszel és nem tetszik neki valami ,majd ezt csak vitàval tudja kifejezni ,akkor lehet odébb àllni.

2014. szept. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
3. válaszát osztom!
2014. szept. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hiába mondom neki, hogy ez a két ember nagyon fontos nekem. Sokat segítenek nekem lelkileg támogatnak.
2014. szept. 12. 17:49
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem az előző pasim úgy csalt halálra, hogy elment bulizgatni nélkülem. Na, azóta van egy édes drága volegenyem, aki soha semmilyen okot nem adott féltékenységre. Múltkor viszont elment múltkor első ízben nnélkülem bulizni, és késett, rám tört az összes régi emlék a traumákbol, amiket az exem okozott. Nagy hisztit csaptam, szégyellem is magam,de egyszerűen nem tudtam kontrollálni magam. Az összes szörnyű emlék elojott,és nem tudtam leallni, ez ilyen reflexszerű a régi dolgok miatt.


Szerintem a te pároddal is ilyesmi lehet. Légy vele türelmes, és idővel rájön, hogy te más vagy. Idő kell neki. És szerintem az ebből fakadó hisztiket ne vedd komolyan, hidd el, amikor lehiggad, akkor ezeket úgy bánja mint a kutya.

2014. szept. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

egyrészt meg lehet értenina párod a múlt miatt

másrészt viszont nem vetítheti ki az összes kapcsolatára, szerintem üljetek le megbeszélni, mutasd meg őket egymásnak és mond el, hogy nem csalod meg, de ha féltékenykedik mindig akkor nem lesz ebből esküvő

2014. szept. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Megérteném a viselkedését. Azért vagyunk különbözőek és azért reagálunk máshogy egy-egy történésre, mert nem ugyanaz a múltunk, nem ugyanazokat az élményeket éltük át. Ami neked természetes és helyénvaló, az lehet számára fájdalmas vagy veszélyt rejtő. Ilyenkor kell elővenni a toleranciát és kompromisszumot. Keressétek meg azt a megoldást ami mindkettőtök számára megfelelő és biztonságos.
2014. szept. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

3-as tökéletesen megfogalmazta, pont ez az ideális cselekvési terv:


Egyrészt elmondanám, hogy megértem, mi okozza a frusztrációját, de tudatnám, hogy nálam nem ez az eset.


Másrészt elmondanám, hogy ha nekem fontos valaki akkor azt le is rendezem, ha neki ezzel problémája van, azt ő rendezze magával.


Harmadrészt ha neki ez nem tetszik akkor lehet, hogy egy kevésbé önző társat keresnék.



Azt kellene megértenetek, hogy a saját múltjával mindenkinek saját magának kellene megbirkózni. Itt a társad azt várja el tőled, hogy megbirkózás helyett te idomulj hozzá és fogadd el a gyengeségét (a féltékenységét).

Ha az anyja alkoholista lett volna, akkor most nem ihatnál egy üveg bort, ha a testvére autóbalesetben halt meg akkor nem vezethetnél? Látod, hogy mennyire kifordult gondolkodás ez?


Biztosíthatod a bizalmadról és szeretetedről, de helyette nem gyógyulhatsz.

2014. szept. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

minden féltékeny, birtokló pali így kezdiés soha ninc sigaza, de mindenből problémát kreál.

az idő haladtával egyre jobban válik uralkodóvá, csak neki lehet igaza, bocsánatot nem tud kérni ha mégis kiderülne, hogy nem neki volt..

de mivel az ilyet úgy sem hagyják el(legtöbbször csak itt kérdeznek kérdeznek és semmi..)míg nincs valami nyomósabb dolog(de ha még kórházba is küldi a párját, azok is kitartanak..)na szóval nem is láttam értelmét, hogy válaszoljak, de ha már meg ki lett emelve..


nem tehetsz semmit, soha semmiben nem fogsz neki megfelelni, mindenben talál majd hibát és azt hiszi szeret, pedig nem, mert ha szeretne a boldogságod nézné, mert majd később derül ki, hogy amikor már olyan dolgokat tilt, amivel téged bánt is, az nem érdekli, hogy téged bánt, csak neki legyen jó.

2014. szept. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!