Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiakadt a családom, szerintete...

Kiakadt a családom, szerintetek igazuk volt?

Figyelt kérdés

Közöltem a családdal, hogy idéntől már nem veszünk ajándékot a felnőtteknek, csak a gyerekeknek, mert most már nekünk is van egy kislányunk (1 éves), és az ő megtakarítási számlájára szeretnénk gyűjteni a pénzt, mert úgysem tudunk minden felnőttnek értelmes ajándékot venni, felesleges dolgot meg minek, csak azért hogy adjak valamit, nem dobok ki pénzt az ablakon. Mondtam, hogy nekünk se vegyenek már ajándékot, csak a kislánynak, hisz, ami ebédet csinálnak, az sem két forintba kerül, legyen az a mi ajándékunk, én pedig sütök majd valami sütit, az lesz az ajándék. Mindenki megértette, kivéve apuékat. Ők nem nagyon értettek egyet ezzel, de aztán mondtam, hogy sajnálom, de így gondoljuk, és így is fogjuk csinálni, mert a kislánynak szeretnénk biztos jövőt (már amennyire biztos jövőt tudunk majd teremteni), de legalábbis megpróbálunk neki annyit a számlájára tenni, amennyit csak tudunk.

Mi a véleményetek? Ti hogy reagáltatok volna? Valami hasonló tapasztalat? Kinek volt igaza?

Köszönöm a hozzászólásokat!



2014. szept. 13. 20:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
61%

"a szüleinknek szoktunk venni ajándékot, ennyire nem kell szerintem garasoskodni, hogy valami apróságra ne teljen"


Aztán mindenki mérgelödik, hogy megint kaptak egy csomó olyan ajándékot, ami nem tetszik, de kidobni nem szabad, mert megsértödik, aki adta.


Sokkal okosabb, ha "apróságot" nem vesz senki - inkább saját készítésü sütit vagy hasonlót visz.


Az nem öröm, amikor az ajándékozás kényszer lesz, ugyan semmi olyat nem tud senki a másiknak adni, aminek tényleg örülne, de azért "muszáj", utána mindenki elégedetlen, részben mert olyasmit kapott, ami nem tetszik, részben meert a másik nem örül annak, amit adott neki és közben rengeteg pénz elmegy fölöslegesen.

2014. szept. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
71%
Hát nem tudom 11, mindenki magából indul ki, nekem öröm ajándékot adni és én is szoktam örülni annak, amit kapok, mivel ismerem a szüleim és ők is engem és olyat adunk egymásnak ami hasznos és örülünk neki. :)Még
2014. szept. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
92%
Lemaradt: Még soha nem volt a szűk családban ebből gond.
2014. szept. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
74%

Nézd, alapvetően több év távlatában, szerintem egy évben egyszeri ajándékozás a félretett pénzből túl sokat nem fog számítani.


Nekem kissé buta hozzáállásnak tűnik, hogy emiatt egy több évtizede tartó szokást félredobnátok. Meg aztán nem akarlak hergelni de lehet a kislányod megpattan külföldre 18 évesen és sokkal jobban fog élni mint ti valaha.


Én is úgy reagáltam volna mint apád.

2014. szept. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
85%

Igazuk van mert eddig nem ez volt a szokás nálatok, és

érteltenül fogadják, amit mostantól rájuk akarsz erőltetni.

Egy üveg bor vagy egy jelképes ajándék megvétele nem hiszem, hogy csődbe vinné a gyereked jövőjét.

2014. szept. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
18%

"Egy üveg bor vagy egy jelképes ajándék megvétele"


Az üveg bor nálunk nem jöhet szóba, mert senki nem szeret alkoholt inni (NEM elvi kifogásunk van ellene, hanem nem ízlik).

A "jelképes ajándék" alatt meg nem tudom, mit értesz.

2014. szept. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
55%
Én egyetértek veletek. Mi felnőttek vagyunk, gyerek még nincs, és bár apró ajándékokat veszünk egymásnak, ha gyerek lenne, mi is bevezetnénk ezt a rendszert. Apukám is mondogatja, hogy minek ajándékot venni, megvan mindenünk mindannyiunkak, inkább az a jó, hogy együtt vagyunk az ünnepek alatt.
2014. szept. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
42%

,,Az üveg bor nálunk nem jöhet szóba, mert senki nem szeret alkoholt inni,,


Kit érdekel mit szerettek?

2014. szept. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
34%
Ha valaki azt írja, hogy "jelképes ajándékként adjanak egy üveg bort, akkor aki nem szereti (mert azért nem csak a mi családunk az, ahol nem isznak alkoholt), ott eléggé értelmetlen dolog italt adni. Ezért nem mindegy, hogy valaki szereti-e a bort. De ahogy látom, NEKED már ezt is nehéz felfogni...
2014. szept. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk ez a szokás közös megbeszélés alapján, a gyerekek születése óta divatban van, és senki nem akad fönn rajta.

A karácsony a szeretet ünnepe, ha így vesszük, de ajándékozás szempontjából a gyerekeké.

Évek óta sértődés nélkül így csináljuk, elég sok gyerek van a családban...

2014. szept. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!