Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiakadt a családom, szerintete...

Kiakadt a családom, szerintetek igazuk volt?

Figyelt kérdés

Közöltem a családdal, hogy idéntől már nem veszünk ajándékot a felnőtteknek, csak a gyerekeknek, mert most már nekünk is van egy kislányunk (1 éves), és az ő megtakarítási számlájára szeretnénk gyűjteni a pénzt, mert úgysem tudunk minden felnőttnek értelmes ajándékot venni, felesleges dolgot meg minek, csak azért hogy adjak valamit, nem dobok ki pénzt az ablakon. Mondtam, hogy nekünk se vegyenek már ajándékot, csak a kislánynak, hisz, ami ebédet csinálnak, az sem két forintba kerül, legyen az a mi ajándékunk, én pedig sütök majd valami sütit, az lesz az ajándék. Mindenki megértette, kivéve apuékat. Ők nem nagyon értettek egyet ezzel, de aztán mondtam, hogy sajnálom, de így gondoljuk, és így is fogjuk csinálni, mert a kislánynak szeretnénk biztos jövőt (már amennyire biztos jövőt tudunk majd teremteni), de legalábbis megpróbálunk neki annyit a számlájára tenni, amennyit csak tudunk.

Mi a véleményetek? Ti hogy reagáltatok volna? Valami hasonló tapasztalat? Kinek volt igaza?

Köszönöm a hozzászólásokat!



2014. szept. 13. 20:23
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
43%

Anyukád, apukád felnevelt, iskolázott, etetett, ruházott, orvoshoz cipelt, stb...


Szerinted nem érdemlik meg, hogy Karácsonykor ajándékot vegyél nekik?! Ha gyűjtesz, és/vagy kevés a pénz, akkor vegyél valamilyen olcsó, de szép ajándékot. Karácsonykor rengeteg minden közül lehet válogatni.


Nem hiszem el, hogy ha rájuk költenél mondjuk 2-3 ezer forintot Karácsonykor, az csődbe vinné a gyerek jövőjét.


Szerinted kinek nem esne rosszul, ha semmit nem kap a gyerekétől Karácsonyra?

2014. szept. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
68%
Jaj,nem a bor volt a lényeg a válaszban, ne legyél már értetlen és amúgy sem neked szólt a válasz...
2014. szept. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
75%

Ahogyan és amikor közölted, az alapján jogosan akadtak ki.

"Közöltem a családdal" "Igazából nem foglalkozom velük, 26 éves vagyok már, nem gyerek, nem is azt kérdeztem Tőlük, hogy mit szólnának hozzá, csak közöltem velük."

Véletlenül sem "megbeszéltem velük", "javasoltam" Nem. "Közöltem velük" Ez van és punktum, nincs beleszólásuk, nem érdekel a véleményük.

"idéntől ... mert most már nekünk is van egy kislányunk"

"van öt gyermek a családban"

Gondolom, nem mindegyik fiatalabb a te gyerekedtől.

Addig jó volt az ajándékozás, amíg nektek nem volt gyereketek és ti is kaptatok ajándékot a gyerekes rokonoktól. A családban levő gyerekesek meg így jártak.

Nagy valószínűséggel ugyanazt az összeget fogják (rajtatok kívül) ajándékra költeni, mint amit akkor költenének, ha mindenkinek ajándékoznának.

Végül is, ti jól jártok: ajándékilag a gyerek megkapja azt, amit hárman kapnátok, ti meg elteszitek a felnőttek ajándékára "szánt" pénzt a saját gyereketeknek.

"A végén úgy zártuk le, hogy ha akarnak vesznek, de mi nem tudunk venni"

Tudnátok, csak nem akartok.

"de mi így döntöttünk, és úgy voltunk vele, hogy fogadja el mindenki, ha meg nem, akkor vegyenek ajándékot, de mi nem ajándékozunk tárgyi ajándékkal, csak süteménnyel"

Ti így döntöttetek, a többiek véleménye meg nem számít nektek.

Tudod, normális családban, normális gyerek nem közli a szüleivel, hogy a felnőtteknek ne legyen ajándékozás, hanem megbeszéli velük. És azt is elfogadja, ha a szülő nem ért vele egyet, maradna a régi szokásoknál.

Nem magával a gondolattal van baj, hanem a te modoroddal.

2014. szept. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
44%

Jobb adni mint kapni? Ismerős nektek a kifejezés? Legyen az bármilyen "jelképes " ajándék, sütik, saját kézzel készített kreatív ajándék.

A 15 éves lányom minden évben saját maga készíti az ajándékainkat. A gyerek számára az ajándékozás példa lehet, amit tovább visz majd.

2014. szept. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!