Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy háznak van haszonélvezője...

Egy háznak van haszonélvezője meg tulajdonosa akkor haszon élvező az erősebb mind a tulajdonos?

Figyelt kérdés
2014. szept. 19. 13:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Hát én nem néztem utána jog szerint, de szerintem 50-50. A haszonélvezőnek joga van a lakásban lakni, de semmi máshoz. A tulaj meg gondolom ha el is adhatja a házat, akkor is csak úgy, hogy a haszonélvezőt nem tehetik ki az új tulaj.
2014. szept. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
4%
A tulaj az erősebb, de nem adhatja el a házat csak a haszonélvező hozzájárulásával.
2014. szept. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
A haszonélvezeti jog erősebb, mint a tulajdonjog. A haszonélvező akár ki is tilthatja a tulajdonost az ingatlanból, ugyanakkor a mindenkori állagmegőrzésre vonatkozó költségek(felújítás, fűtéskorszerűsítés) a tulajdonost terhelik. Ritka nagy szívás..
2014. szept. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Onnan tudom, hogy nyakig benne vagyok, már 10pár éve és a kedves haszonélvező agyon sz.pat. Az ügyvéd szerint sincs kiskapu
2014. szept. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
És ha nem lakik abban a házban?
2014. szept. 19. 13:22
 6/22 anonim ***** válasza:
71%
A tulaj annyiban több, hogy ővé a cucc, a felelősség is de amíg gépjárműnél eladhatja akkor is ha van haszon élvezője, addig ingatlannál csak a haszonélvező belegyezésével lehet. Szülők szoktak így házat venni a gyereküknek, hogy egy rossz pillanatában ne tudja eladni pl.
2014. szept. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem lakik benne attól még TULAJ marad. Tehát a költségek is az ő tulajdonát képezik.
2014. szept. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen szinten erősebb, mint a tulajdonos, mert például a haszonélvező megtilthatja, hogy a tulajdonos bejöjjön, de nem adhatja el az ingatlant.
2014. szept. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
7%
Azzal, hogy a haszonélvező nem adhatja el az ingatlant, szerintem pont ő a gyengébb láncszem de nézőpont kérdése :-)
2014. szept. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
37%
A tulaj sem adhatja el a haszonélvező beleegyezése nélkül! Ki van ez találva kérem
2014. szept. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!