Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, elvárható...

Mi a véleményetek, elvárható egy férjtől, feleségtől hogy segítsen dönteni munkakérdésben a másiknak? Vagy tanácsot, támpontot adni?

Figyelt kérdés
Elvárható ez?Vagy egy ilyen döntésben magára hagynátok a kérdéssel és az agyalással?Ráerőltetnétek a másikra egy olyan munkát amit nem szívesen csinál és kevés szabadidővel jár?
2014. szept. 19. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanácsal lehet segíteni. Ráerőltetni vmit nem.
2014. szept. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi megbeszélünk mindent. Ha döntés helyezetbe kerülnénk, biztos elmondanánk egymásnak, hogy mit gondolunk róla é nem erőltetnénk rá a másikra semmit (feltéve, ha nem a megélhetés múlna rajta, bár ez amúgy is magától értetődő, h akkor bármelyikünk bevállalna bármit).
2014. szept. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét irányból rosszul közelíted meg szerintem.

Ez mindig az egyén döntése aki a leendő munkavállaló. Házasságban azért a másikra is kihat így mint érintett félnek érdemes kikérni a véleményét, de:


Nem elvárás, a másik dolga dönteni, ne hárítsa át a felelősséget másra.


Nem szabad ráerőltetni a saját véleményét a házastársára egy olyan munka kapcsán amit nem neki hanem a házastársnak kell végezni.

2014. szept. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

ma 15:26


Igen az éremnek két oldala van ez tény.De az a fél,aki jól keres és jó munkája van,az könnyen mondja a másiknak hogy persze dolgozni kell,de mondjuk ő nem tudja hogy a máősik min megy keresztül azért hogy meglegyen a napi betevő,csak azért mert a másik elvárja hogy bármi áron dolgozzon.

2014. szept. 19. 15:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi ezeket közösen szoktuk megbeszélni. Volt, hogy az én javaslatomra váltott munkahelyet. Ráerőltetni viszont nem lehet olyat, amit nem akar. Ha elvállalja, és csinálja is egy darabig, akkor is a kapcsolat rovására megy, ha szenved, és ezért a másik felet hibáztatja.. Egyébként szerintem valamilyen szinten elvárható a segítség, bár nem mindenki tud jó tanácsot adni, van, aki nem látja át az összefüggéseket és következményeket.
2014. szept. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi mindig megbeszéljük az ilyesmit, kikérjük egymás véleményét, átnyálazzuk a lehetséges kimeneteleket, de nem erőltetünk soha semmit a másikra. Érvelünk, és ha a másikat nem győzi meg az érvünk, akkor tudomásul vesszük, nem sértődünk és nem is zsarolunk.
2014. szept. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De jó nektek hogy így megértenek.Mi nem vagyunk rászorulva,de ha nem vállalok be egy olyan munkát,akkor már egyből büdös a munka.Pedig csak a kimeneteltől félek,amit csak én vagyok képes felfogni és reálisan látni és nem csak a pénz lebeg a szemem elött.Nyilván ha az éhen halás szélén állnánk az más lenne.Valljuk be,heti 6 nap munka 10-12 órában eléggé megtépázhat egy kapcsolatot.
2014. szept. 19. 15:41
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igazad van, az sok, ha nem vagy rászorulva, ha nem a túlélés a cél... folyton fáradt leszel, nem lesz kedved semmihez... ez bizony ráül a kapcsolatra is. Nekem apukám nyomatta mindig ezt, minek tanulni, menjek el pénztárosnak... kösz... :D Hálisten már nem kell vele élnem, lett szakmám és olyan fizum, amiből el tudtam költözni és még a hobbimra is jut. Pénztárosként nem biztos, hogy ezt meg tudtam volna tenni.
2014. szept. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Mi minden olyan döntést, ami kihat mind a kettőnkre, közösen megbeszéljük. Ilyen pl a munka is, mert nem mindegy, hogy 1 vagy 2 ember keresetéből épül a jövő.

Másrészt meg rengeteg embernek van olyan munkája, ami nem tiszta hawaii, mégis dolgoznak, mert előrébb akarnak jutni. Ha munkanélküliként felajánlanának nekem egy munkát, ami nem az álommeló, hiába keres nagyon jól a férjem, örömmel elvállalnám, és megérteném, ha nem örülne, ha finnyáskodok és elvárom tőle, hogy csak ő gürizzen és eltartson.

2014. szept. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

heti 6 nap munka 10-12 órában eléggé megtépázhat egy kapcsolatot...


Nem csak a kapcsolatot tépázhatja meg, hanem az egészségi állapotodat is. Kimerülsz, frusztrált leszel, hogy nincs időd semmire...stb.


Miért akarja a párod, hogy elvállald ezt a munkát? Régóta vagy munkanélküli? Vagy nincs kilátás egyáltalán valami jobb munkára? Mióta vagytok együtt? Közös kasszán vagytok? Eddig te is hozzájárultál a költségekhez? Ez most csak átmeneti állapot, vagy régóta nem találsz normális munkát, esetleg pályakezdő vagy, csak nehéz elindulni?


A kérdésedre válaszolva nem szólok bele a férjem döntéseibe. Azért sem, mert ha valamit megbán, akkor nem szeretném, ha én lennék az oka, hogy meghozta azt a döntést.

2014. szept. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!