Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ismertek valami adózási...

Ismertek valami adózási kiskaput amit kihasználva kevesebbe kerülök a cégnek és több jut nekem mégis? Jelenleg bejelentett főállású alkalmazott vagyok. (Egyéni vállalkozás, EV valamilyen adózási formája, külföldöi bejelentett lakhely, satöbbi?

Figyelt kérdés

Amióta munkába álltam mindig bejelentett, nem minimálbéres állásom volt és van. Nem sokkal de az átlag felett keresek, informatikvával foglalkozom. Ez a 8 munkával töltött évem.


Minden hónapban amikor meglátom a fizetés papíromat, ledöbbenek, hogy milyen mértékű és horribilis összegeket emel le az állam, külféle jogcímeken. Ez eddig rendben is volna. Az utcát pénz éjjel világítani, a rendőr bére is pénzbe kerül. Ha elüt az autó pénzbe kerül CT vizsgáltatot végezni rajtam. Közteherviselés. Én ezt értem, és egyet értek vele.


-Moralizálás-

Azzal nem értek egyet, hogy a jelen kormány már a korrupció elfedésére sem tesz erőfeszítéseket, és a miniszerelnök az én adómból utaztatja a kölykét VB döntőt nézni, A hátsókertjébe épít stadiont. Harmine gynéhány évre felvesz egy kitudja milyen hitelt, hogy építsen egy atomerőművet amit meg se vizsgált, hogy jó ötlet-e megépíteni.


- Kérdés -

Szeretnék adózni, de kevesebbet mert ez a kormány egyszerűen nem érdemel meg ennyi pénzt. Kevesebb SZJA, befizetni, szeretném a saját magánynyugdíj pénztáramba fizetni a nyugdíjjárulékot, satöbbi. A nem teljesen vagy egyáltalán nem bejelentett mód nem működik a jelen munkahelyemen, mert nem tudjuk elrejteni a költségeket.


Vegyünk alapul egy 300 000 forintos bruttó fizetést.

Az 196 000 forint nettó. fizetést jelent amikor a

munkáltató költség: 385 500 Forint.


És a nettó fizetésből, még lejön 27% áfa, teljesítményadó, tranzakciós illeték, autópályamatrica, kéményseprődíj, kiskutyafasza.


Tudjuk, hogy rossz a rendszer, eljutottam a felháborodás azon szintjéra amikor már meg akarom kerülni.


Biztos értitetk a problémámat...



2014. júl. 16. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:

megmondod a főnöködnek, hogy fizessen utánad x összeget bruttóban, a többit pedig adja feketén borítékban, neki is olcsóbb neked meg több.


Viszont szar érzés amikor sok éve minimális a hivatalos béred. Takargatod a vagyonodat, nem kapsz hitelt, stb.

2014. júl. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bánatomra a fekete foglalkoztaás nem működik, mert a cég jellegéből fakadóan nem tudja elköltségelni semmin, az "eltűnő pénzt".
2014. júl. 16. 14:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem oldja meg a nagy bánatodat, de ha a fizetésed mellé cafeteria juttatást is kérsz, abból neked adóznod már nem kell (nettó), a cégnek is jóval kisebb költsége adódik, mint a munkabéren.
2014. júl. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Havi 300.000 Ft a bruttód, azaz 385.500 Ft a munkáltatód havi költsége.

Éves viszonylatban számolva ez 4.626.000 Ft.

Ebből te jelenleg megkapsz 2.353.000 Ft-ot.


Amit tudsz tenni: beiratkozol valami egyetemre, nappali tagozatra (Pécs tipikusan az, aki egy évig békén hagy pl...)

Ennek éves költsége legyen 400.000 Ft (2 x 200.000 Ft a két félév költségtérítésesen).

Emellett egyéni vállalkozó leszel, így nappali tagozatos tanulóként nem fogsz semmi járulékot fizetni magad után.

Fizetsz havonta 10.000 Ft-ot egy jó könyvelőnek, hogy ne legyen vállalkozói kivéted, vagy csak minimális. Ennek a költsége 120.000 Ft.

Eddig jársz 520.000 Ft-nál. Ha ügyes vagy és a könyvelőd is az, itt megálltál, ha nem, akkor még további max. 400.000 Ft-ért el tudod "tüntetni" azt a 4,6 milliós bevételedet.

Ha nincs más bevételed, akkor ÁFA-mentes is vagy, úgyhogy itt a vége.

Tehát kiszámlázol a munkáltatódnak havi 375.000 Ft-ot, ezt a saját vállalkozásodban leköltségeled (ehhez kell egy jó könyvelő). A cég spórol rajtad 100e Ft-ot, te szert teszel 4,5 millióra, amit a cég neked kifizetett, ebből kifizeted a tandíjad, a vállalkozásod könyvelési költségét, a számlavezetési költségeket (legyen évi 60e Ft), azaz összesen kb 600.000 Ft-ot. Plusz ha "számla kell", akkor 400-ért már kapsz a fennmaradó fedni való összegről... Tehát a 2,4 millió helyett 3,5 milliót fogsz tudni éves szinten "megspórolni".

Cserébe nem ketyeg a munkaviszonyod, azaz nem számítják bele a nyugdíjadba, nem véd a munka törvénykönyve, mert vállalkozói szerződéssel melózol, stb.


Csak egy lehetőség, amelyet SOKAN alkalmaznak. Nem mondom, hogy jó, de ha carpe diem élsz, akkor az az 1 misi is sokat jelent.

2014. júl. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!