Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek arról,...

Mi a véleményetek arról, amikor hittérítők szegény országból menekülteket próbálnak megtéríteni, kihasználva azt, hogy a mostani életük rossz, de majd a halál után milyen jó lesz?

Figyelt kérdés

Tegnap láttam egy koreai filmet, ami arról, hogy egy Észak-Koreai férfi átszökik Kínába és ott veszélyes feketemunkákat végez, hogy TBC gyógyszert tudjon vinni haza a feleségének és ételt a gyerekének. Egy dél-koreai pap segít neki Dél-Koreába továbbmenni ahol mégtöbbet kereshet és nem kell félnie attól, hogy visszatoloncolják Észak-Koreába.


Idővel hírt kap valakitől, hogy otthon meghalt a felesége TBC-ben a gyerekét meg gulágba zárták, mert megpróbált egy másik gyerekkel átszökni Kínába, de elkapta a határőr.


Erre magába roskad, inni kezd, és oda jön neki a pap nyomni a rizsát, hogy Jézus meg stb. erre a férfi fölcsattan, hogy Jézus csak a Dél-Koreaiakért halt meg?! Hogyan engedi Isten, hogy létezzen olyan hely, mint Észak-Korea?! Nem Jézusért, Istenért tartottam itt ki, dolgoztam, hanem a családomért, hogy majd elég pénzt keresek, hogy átszöktethessem őket ide, és itteni kórházba küldhessen a feleségemet!



2014. ápr. 29. 12:34
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
47%

Jó, hogy leírtad az egész film történetét, de amiről a kérdésed szól, azt elintézed ennyivel: "oda jön neki a pap nyomni a rizsát, hogy Jézus meg stb"

Ebből még az sem derül ki, hogy a pap téríteni akar-e, vagy csak a hivatásának megfelelően vigaszt nyújtani.

2014. ápr. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%

ezt sose értettem h egy háborús övezettel vagy szegény ország létezik a világba és ezért Istent hibáztassák...ez olyan nevetséges!

Ezekért a dolgokért mi vagyunk a felelőssek.Szerinted Isten találta fel az autót ami szennyezi a levegőt vagy Ő találta fel a drogokat amivel lövik a fiatalok magukat!ezért mi vagyunk a hibássak emberek!Csak az ember mindég a saját kényelmére tud gondolni ezért is lesz nemsokára ebből a Világból egy igazi pokol ahol mindenki gyilkolni fog mindenkit!De bezzeg az már nem lenne gond ha nyernél a lottón akkor mindenből a legjobbat meg a legmenőbbet vennéd meg!Gondolkozz el azon h a teteidért ki felelős mert h nem Isten az biztos!

2014. ápr. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pióca. Parazita. Stb.

Ilyesmik jutnak az eszembe.


Persze létezik normális pap is, de valahogy az a ritkább, és érdekes módon mind alacsony rangban van.

2014. ápr. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2 nem nevetséges.

Én pl egyikért sem vagyok felelős

2020. jan. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Észak koreát meg el kéne törölni. Amúgy, igazából egyetértek azzal amit az ürge mondott
2020. jan. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2 - "Gondolkozz el azon h a teteidért ki felelős mert h nem Isten az biztos!"

Isten semmiért sem felelős - bár egyesek szerint Ő teremtette a világot...

Hát, nagyon nem vághat fel a művére, az biztos!

febr. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!