Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdenétek a párotokkal,...

Mit kezdenétek a párotokkal, ha úgy viselkedne, mint ahogy velem?

Figyelt kérdés

4. napja játszik a számítógépen egy Assassin's Creed nevű játékkal. Először nem is zavart, mert úgy mondd bevont a játékba - tudja, hogy vevő vagyok mindenre - ill. kommunikáltunk. Most már ott tartunk, hogy reggel felkel, benyomja a gépet és játszik, felkelek, talán kinyög egy szia-t és esetleg "küld egy puszit". Aztán játszik tovább, közben a reggelit megcsinálom (ez a rutin, hogy a reggelit, mindig én). Majd kajálunk, persze ő játszik közben, aztán mintha itt sem lennék játszik.

Konkrétan az utóbbi két napban, hozzám sem ért, nem ölelt meg, a kutyát előbb megsimogatja és megszeretgeti, mint engem. Este lefekszünk egymás mellé, esetleg nézünk egy filmet, vagy én nézek ő meg elaszik 10 perc után. Semmi összebújás, semmi cirógatás, így a szexuális életünk is 0.

Ma pl. úgy elment itthonról, hogy kb. rám sem nézett, csak mondta, hogy szia. Se puszi, se ölelés, se semmi, se szeretlek. Még azt sem mondta, hogy kb. mikor jön haza, vagy hogy mennyi ideig lesz távol.

Tudom, hogy 4 nap nem sok, de mégis... Még a szeretlek-et sem mondja, ha én nem mondom.

Igazából kicsit el vagyok kenődve, hogy egyrészt a játék is fontosabb neki és ráadásul, még a kutyát is előbb és jobban megszeretgette, simogatta, mint engem, akihez tulajdonképpen hozzá sem ért. (mintha leprás lennék.)

Ti mit csinálnátok a párotokkal? Gondolkoztam, hogy esetleg finoman a tudtára adom, hogy játszhat, de tartson mértéket és foglalkozzon velem is. Pl. menjünk le együtt sétálni a kutyával, vagy szabjunk egy időintervallumot a játéknak, csak ne egész nap... kb. egymástól elszigetelve.

Vagy van valami jobb ötletetek?


2014. szept. 22. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Leülnék és ezt így, ahogy van elmondanám neki. Azt is, hogy vagy bekorlátozza a saját játékidejét, vagy nem komoly gondjaink lesznek.
2014. szept. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
-nem
2014. szept. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem szólnék hozzá, nem csinálnék neki reggelit, semmit, tehát annyira semmibe venném, mint ő engem. És figyelném, hogy leesik-e neki.

Ha nem segít, akkor lekapcsolnám az áramot.

2014. szept. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6%

Irigyelném, hogy ennyi szabad ideje van...

Bújj oda hozzá te, puszilgasd meg stb.

2014. szept. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

1. ha nem figyel rá, max. játszik tovább, míg vége nincs a játéknak (és keres utána másik játékot). Az ilyesmi csak még mélyebb szakadékhoz vezet.


2. ha kinyomja az áramot, balhé lesz, veszekedés, vádaskodás és megint nagyobba szakadék.


3. Ha nyíltan kimondja, hogy a játék maradhat, de korlátok között, vagy én nem maradok, mert ennél nagyobbak az igényeim, mint hogy melletted döglődjek, akkor a férfinak van választása. Van gond és van megoldás is, csak rajta múlik a cselekvés.

2014. szept. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
7%
Hamar alábbhagy majd a játék úszerű varázsa. Am volt mindig szabadideje magára, azaz nem telepedtél nagyon rá korábban? De igen, kezdeményezz te odabújni. Am ne csinálj ügyet, max csak beszélgess el erről vele.
2014. szept. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért egy 4 napja felfedezett új játék nem akkora katasztrófa. Nyilván vége lesz 1-2 héten belül, és ugyanolyan lesz minden, mint rég. Szabályokat viszont nyugodtan fektethetsz le. Mondjuk ha hazaért, tényleg leviszitek a kutyát ketten, aztán azt csinál, ami akar.. Hétvégén pedig a délelőtt a tiéd, elmehetnétek valamerre. Az esték egy ideig a játékkal fognak telni, de minden csoda 3 napig új, hiányozni fogsz neki, és megtalálja az egészséges egyensúlyt. A párod nem függő, csak egy újdonság rabja lett. Ha hónapok óta tart a dolog, és egyik játékot követi a másik, akkor lehet megijedni, addig viszont egy picit ő is lehet gyerek.. Jelenleg az én párom is egy új játék rabja (ő most kapott 2 év után olyan gépet, amin lehet játszani), és bár tényleg sokat ül a gép előtt, azért a házimunkában részt vesz, és engem sem hanyagol el, bár a kései lefekvések nálunk is inkább alvásba torkollnak.:) Ne ess pánikba. A párodból nem lett szörnyeteg, ugyanúgy szeret, mint előtte. Ne próbáld tiltani, gondolom ez most örömet okoz neki, de ez úgyis mulandó, majd abbahagyja. Inkább előre beszéld meg vele, hogy mikor szeretnéd igénybe venni a társaságát, utána pedig csinálhat, amit akar. Nem tudom, mióta vagytok együtt, de nekem pl 2 év után nem fordult meg a fejemben, hogy már ne szeretne.. Mondd el a párodnak, hogy hiányzik. Biztosan találtok rá megoldást közösen! Lehet egyszer neked lesz valami hasonló mániád, pl a férfiak az esküvő szervezését szokták így megélni, ha jól tudom:) de pánikra semmi ok, ez csak átmeneti állapot, amit egy egymás szeretetére épülő kapcsolatban ellenségeskedés nélkül simán lehet kezelni. Sok sikert hozzá!
2014. szept. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy ez a játék nem 4 napja van meg neki, hanem cirka 1-1.5 hónapja és az utóbbi 4 napban "durvult" a helyzet.

Az odabújok, megölel, megpuszilom, szeretgetem taktikát már próbáltam. Kb. félretolt. Újra próbáltam és akkor is félretolt és közölte, hogy ő most játszik.

Ma délután próbára tettem azzal, hogy elmentem, csak annyit mondtam neki, hogy szia, majd jövök és több, mint 4 órára eltűntem, úgyhogy szar idő van itt (eső, hideg stb.). Ill. mint kiderült barátai is jöttek hozzánk, vagyis hozzá, de én nem voltam itthon... viszont a barátaival összefutottam a városban, amikor éppen hazafelé tartottam.

Mikor megérkeztem, azzal kezdte, hogy hiányoztam neki és jött ölelgetni, szeretgetni stb.

Hát kíváncsi leszek, hogy ez csak egyszeri eset volt, vagy esetleg leesett neki a 20 fillér 4 nap után.

2014. szept. 22. 16:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Otthagynám
2014. szept. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szoktak mondani, minden csoda csak 3 napig tart. Ez meg addig sem tartott.

Reggel idoben indulnom kellett vizsgara es meg egy reggelit sem dobott osssze. Helyette varta, hogy majd en. Elcseszte, elkoszontem es otthagytam reggeli, minden nelkul.

2014. szept. 23. 06:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!