Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kihasználás miatt bíróságra....

Kihasználás miatt bíróságra. Hogyan?

Figyelt kérdés

Anyum élettársa 8 éve él velünk, 2006-ban költöztünk erre a helyre, ahol most lakunk, tehát négy éve. A helyzet az, hogy valószínűleg újabb költözés lesz kilátásban, és a pasi (nevezzük A-nak) már nem fog velünk jönni. Anyámat kihasználta elég rendesen... Bár mindenkinek azt hangoztatta, hogy ő havi 50 000 forintokat ad haza, a legtöbb kiadása is maximum 10 000 körül volt... Megvette a legolcsóbb párizsit, a legolcsóbb májkrémet meg a legolcsóbb margarint, néha befizette a vízdíjat, ami csak pár ezer forint, és slussz. Mindemellett rengeteget számítógépezik, illetve szerel, persze nem az itthoni dolgokat, mert azok nem számítanak (szóval fogyasztja az áramot elég rendesen), nagyon sokszor van, hogy anyum hoz haza kenyeret délután, és nekem reggelre már nem marad, hogy vigyek magammal iskolába - ha vinni akarok, félre kell tennem... sőt, el kell dugnom... eszik amit talál, de hozni nem hoz semmit... Kéthetente részeg hétvégén, ilyenkor úgy csapkodja a dolgokat, hogy a konyhaszekrény ajtaja is kiszakadt, aztán az a hibás, akinek a kezében marad, nem ő, aki kiszakította... Anyummal tűrhetetlen hangnemben beszél ("mit pofázol?" meg hasonlók... pl. ha szólni mer neki anyum olyan miatt, hogy teszemazt zárja kulcsra a kaput, mert kifújja a szél, és elmegy a kutya).

Lényeg a lényeg, hogy innen menni fog (és nem akarom bántani anyukámat, mert szeretem nagyon, de iszonyú hü.lye hogy csak most rakja ki). Viszont ilyen undorító viselkedés után (lehet, nem írtam le mindent, de nem is az a lényeg, azok csak példák) valószínű bíróságra adja anyum az ügyet, mert van valami oylasmi, hogy lakbért kellett volna fizessen ilyen esetben, vagy mi... Csakhogy pontosan nem tudjuk, hogy ez hogy-mint van...

Tudna valaki infót adni ilyesmiről?


2010. jan. 20. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Lakbért? Ha élettársi viszonyban voltak? Miért kellene fizetnie?
2010. jan. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ügyvédet meg lehet kérdezni de emiatt pereskedni szerintem felesleges, költözetek és örüljetek hogy megszabadultatok töle. Még pluszban a pereskedésre is pénzt kiadni felesleges.
2010. jan. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nem voltak élettársi viszonyban, csak inkább így mondom, mint hogy nevelőapám, mert én ilyen alakot nem fogadok el még nevelőnek se...

mondom, nem írtam le mindent részletesen, és ennyiből valóban nem sok (illetve semmi sem) derült ki, hogy miket csinált.

el van döntve, hogy mi lesz, már csak a hogyan hiányzik, és ERRE szeretnénk tanácsot, nem arra, hogy mit kéne csinálni, mert, mint mondtam, az már megvan.

2010. jan. 20. 20:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem volt albérleti szerződés, akkor a bíróság nem tud mit tenni. Valószínűleg nem volt még szóbeli megállapodás sem (ezt esetleg figyelembe vennék, ha vannak tanúk), így nem sok mindent tudtok tenni. Egyszerűen kidobni a pasit, és tanulni, máskor pedig nem madárnak lenni. A bíróság ilyen esetben nem tud mit tenni, mert a pasi anyád tudtával és engedélyével volt a lakásban.
2010. jan. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem volt papír, arról, hogy ő bérlőként lakott veletek, akkor nem sokra számíthatsz. De, menj be a helyi bíróságon mindig van egy héten egyszer panasznap. Ez ingyenes, és ott elmondják, hogy mit lehet kezdeni a helyzettel.
2010. jan. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne keverd össze a regisztrált élettárs fogalmát a "sima "élettárséval. Attól még, hogy nem volt hivatalos papír róla, anyud együtt élt vele, vagyis az élettársa volt. Nem akarlak megbántani, de ez utólag már k...ra nem érdekel senkit, hogy nem volt jó kapcsolat sem, anyagilag is inkább megszívtátok az ottlétét,és most bevasalnátok rajta...Örülj neki, hogy anyud nem tűrte tovább, és kirakta. Mellesleg ezzel a panasznapon max. körberöhögnének, mást nem tudnának vele csinálni.
2010. jan. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem tudnak rá a panasznapon mit mondani, de kiröhögni nem fogják. És igenis ez a szolgáltatás mindenkinek jár, vegye igénybe.
2010. jan. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!