Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek hirtelen haragú,...

Akinek hirtelen haragú, hisztis a férje, hogy tolerálja?

Figyelt kérdés

Nálunk az elmúlt néhány hétben nagyon eldurvult a dolog, és már nagyon nehezen viselem. Ma amikor hazajött, kiakadt hogy délután hazajöttem a munkahelyemről, mert beteg vagyok, ahelyett hogy bementem volna az egyetemre (a leendő konzulensemmel beszéltem volna, de abszolút nem égető a dolog). Amikor mondtam, hogy beteg vagyok, tehát meg akarok gyógyulni, akkor közölte, hogy az ember ilyet nem csinál, hanem összeszorítja a fogát és igenis bemegy. Aztán nem szólt hozzám, hanem nagy pufogva nekiállt főzni, mert nem volt itthon főtt étel. Persze azon is fel volt háborodva, holott tegnap ő jött haza délután (ő is beteg), és ugyanúgy nem főzött - csak amikor én megérkeztem, nem hisztiztem, hanem mondtam hogy oké, akkor rendelünk valamit.

Főzeléket csinált, és amikor kért, hogy rántsam be, elkezdtem nevetni, mert rájöttem, hogy az összes kanalunk az anyukájánál maradt (sokan voltunk nála vendégségben és kérte, hogy vigyünk pluszban, aztán ottfelejtettük). Persze azért megcsináltam. Ő már ezen is nagyon ki volt akadva, hogy mi az, hogy nincs kanál. Mondtam, hogy semmi gond, megeszi villával, a maradékot pedig kitunkolja kenyérrel.

Nagy duzzogva szedett magának, de aztán amikor kiderült, hogy a kenyér megromlott, fogta az egész tányér ételt belevágta a mosogatóba, káromkodott néhány sort és lefeküdt aludni.


Én meg nem tudom, mennyire normális ez, amibe csak tudott, belekötött, a délután folyamán többször is megsértett, bocsánatot persze nem kért. Oké, nem mennek flottul a dolgok, de semmi nagy tragédia nem történt. Nekem meg még mindig görcsben áll a gyomrom miatta. Mit lehet ezzel tenni? Egyáltalán normális ez a viselkedés?


2014. szept. 25. 20:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mit tervezett a délutánjára, hogy ennyire dühöngött, amiért hazamentél? Egyébként a hisztit, dühöngést és agressziót (bevágja a mosogatóba a tányért..) sajnos egyáltalán nem tudnám tolerálni. A betegség nem kifogás. Annyit tehetsz, hogy elmondod neki, ezt az oldalát nem akarod többé látni. Te kezelni sehogy nem tudod.. neki kell változnia.
2014. szept. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem tervezhetett semmit, ha nem jövök el előbb, akkor együtt szoktunk hazajönni, mert ugyanakkor végzünk. Az a fő bajom, hogy amilyen stílusban beszélt (illetve látványosan nem beszélt) velem, azt igazából szerintem semmi nem indokolja. Főleg nem ilyen hülyeségek, hogy bementem-e az egyetemre. Azt sem értem, hogy honnan veszi, hogy ez most annyira égetően sürgős, ő nem tanult tovább és fogalma sincs a képzésről..
2014. szept. 25. 20:22
 3/15 anonim ***** válasza:
Biztos nem tolerálnám az ilyet. Úgy dühöng, mint valami dackorszakos hülyegyerek. Biztos ez kell neked?
2014. szept. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
49%
Azonnal kiosztom az en ferjem is ilyen!helyre kell tenni rögtön en mindig balhezok 10 perc mulva mint ha mi semtörtent volna
2014. szept. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a barátom ilyen mostanában. Hozzátartozik a dolgohoz, hogy családi válság van náluk, ami miatt joga van idegesnek, rosszkedvűnek lenni, csak mikor már mindennap velem undokoskodik, meg flegma, kioktató, akkor az nekem is rosszul esik. Pedig próbálok mindent megtenni, hogy ő jól érezze magát velem, hogy elengedje ezt a családi problémát, de ő olyan, hogy mindent elmond minden ismerősének és úgy beleéli magát, hogy aztán tök ideges lesz. Namind1 én ebből annyit szűrök le, hogy a fiúk csak szeretnék hinni, hogy a lányok hisztisek. Pedig, ha igazán tükörbe néznének :)
2014. szept. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hát akkor nem vagyok ezzel a problémával egyedül. Kérdés, hogy ez jó-e vagy rossz :D

Az tény, hogy neki elég stresszes a munkája, és most anyagilag sem állunk valami fényesen. Bár ez engem is pont ugyanúgy nyomaszt.

Eddig megértő és türelmes voltam, de akkor lehet, hogy inkább kiosztom, ha legközelebb is így viselkedik :)

2014. szept. 25. 20:35
 7/15 anonim ***** válasza:
Aki a munkáját haza hozza meg az ottani stresszt, az tegye, de egy üres lakásba. Agyilag nem valami fejlett a kedves párod.
2014. szept. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy ilyen férjem, sajnos elég sokáig húztam mellette, mert akkor még én hülye, azt hittem pasiknál ez a normális viselkedés. Hát nagyon nem az! Sajnos nemigen tudtam megváltoztatni, minél türelmesebb és megalázkodóbb voltam, annál jobban támadt, ha meg nem hagytam magamat, még jobban dühöngött. Válással sikerült megoldanom a problémát és csak azt sajnálom, hogy nem hamarabb tettem meg, mert azóta sokkal nyugodtabb és szebb életem van!
2014. szept. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Az a kérdés, hogy milyen sűrűn fordul elő nála az effajta szélsőséges viselkedés. Mert ha nem gyakori, akkor lehet ráfogni arra, hogy most nem megy úgy a szekér mint szokott, hogy beteg ezért kevésbé toleráns, vagy csak épp rossz napja volt. Ugyan ki nem vágott már tányért vagy valamit földhöz idegességében? Ha éhes az ember, nagy nehezen készül el a kaja, amikor kiderül hogy nincs kanál amivel megegye, majd az utolsó mentsvár a kenyér tunkolni is penészes... én is földhöz vágnám az egészet :D
2014. szept. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyan ki nem vágott már tányért vagy valamit földhöz idegességében"


Na hát azért nem ez az általános! A mostani férjemmel 7 éve vagyunk együtt, de még egy káromkodás sem volt soha, nem hogy ilyen. Semmilyen veszekedés nem volt és nincs elfojtva semmi. Ha idegesebb vagyok, mindig megnyugtat humorral, őt meg még soha nem láttam idegesnek sem. Ez sem általános, de azt hiszem intelligens ember nem csapkod tányérokat a földhöz, inkább elmegy futni, vagy lenyom pár fekvőtámaszt.

2014. szept. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!