Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha meghal egy családapa...

Ha meghal egy családapa mennyi időnek "kell" eltelni, hogy a gyerekek iskolába menjenek?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm halt meg, a felesége egy hét után küldte a gyerekeket iskolába. Még alsósok, harmadikosok, negyedikesek. Első nap ő vitte őket, második nap már ő is ment dolgozni, ezért ismerős készítette a gyerekeket, eddig az apa. (korán jár, de nem műszak, szóval van amúgy pénze, nem ez hajtotta, adtak volna még neki szabit is, legalább egy hetet)

Szerintetek ez a helyes hozzáállás? Az életnek mennie kell tovább?

Nem megbántani akarom a feleséget, nagyon szépen éltek, szerették egymást, szóval a gyászát egy pillanatra sem vitatom, egyszerűen elgondolkodott ez az egész. Nem tudom én mit tennék. Mit bírnék



2014. szept. 26. 11:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Az élet megy tovább, és megpróbálják így némileg elterelni a gyerekek figyelmét. Ha otthon ülnek és sírnak egész nap, attól sajnos nem lesz könnyebb,sőt.
2014. szept. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%

Mi a tesómmal annak idején csak a temetés napján hiányoztunk az iskolából. Anyu nem engedte, hogy többet otthon maradjunk.

Annyi volt, hogy írt egy papírt, hogy egy-két hétig a tanárok ne feleltessenek, meg a dolgozatokat sem volt kötelező megírnunk.

Ő is ment dolgozni, miután megvolt a temetés. Jobb volt így, legalább elterelődött a figyelmünk.

2014. szept. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
Szerinted otthon kéne gubbasztani több hónapig az egész családnak?Egy hét után mi is mentünk suliba.Jobb ha emberek közt vagy,mint szomorkodsz otthon a megmásíthatatlanról.
2014. szept. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Andizsuzsi ***** válasza:
93%
Mégis meddig kellett volna a gyerekeknek otthon maradniuk? Miért lett volna jó a feleségnek, ha még egy hétig otthon búslakodik? Igen, egyrészt az élet megy tovább, másrészt a mindennapi rutin teendők könnyebbé teszik a továbblépést.
2014. szept. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez a helyes. Egyrészt a gyerekek nem hiányozhatnak igazolatlanul es az anya se maradhat otthon velük, másrészt igy kizokkennek a gyászbol.

A lanyom osztálytársának halt meg nem rég az apja -gy csütörtöki napon tortent, a gyerekek hétfőn mar iskolaban voltak es par nappal később az iskolai kiránduláson is részt vettek.

2014. szept. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú eset, de szerintem jobb a gyerekeknek, ha az életük többi területe folyik a megszokott mederben. Az iskolástársak is legalább egy kicsit elterelik a figyelmüket a történtekről és a közösségi élet is pozitív hatással lehet rájuk.
2014. szept. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem értem, hogyan lehet figyelni a tanulnivalóra, munkára. Nem mondtam, hogy otthon sírni kell egyfolytában, de talán játékkal könnyebb elterelni a gyereke figyelmét.
2014. szept. 26. 11:14
 8/24 anonim ***** válasza:
87%
Miért ne lehetne figyelni? Van akinek pont ez segít, hogy másra koncentrál. A gyereke pedig nem is biztos, hogy értik, felfogják mi tortent.
2014. szept. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi mást lehetne tenni?

Az anyának dolgoznia kell, nem zárkózhat be a lakásba hetekre, hónapokra. Most gondolom, még fontosabb a munkája, hiszen egyedül kell már gondoskodnia a gyerekekről.

A gyerekek sem maradhatnak le a suliban.

Ettől függetlenül, nyilván gyászolnak, szomorúak és nagyon sokáig azok is lesznek. A gyász viszont nem a külvilágnak szól, nem kell elvonulni, feketében járni. A gyász bennünk van. És otthon biztosan mindennap beszélgetnek az apukáról, és megsiratják.

Egyébként én is láttam már ilyen helyzetet. A gyerekek még egy hetet sem hiányoztak az iskolából és kérték is az iskolában, hogy ne kivételezzenek velük ezért.

2014. szept. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek figyyelmét OTTHON sokkal nehezebb másfelé terelni, mert ott az apa "jelen van", minden rá emlékeztet.


At iskolában a gyerekeknek figyelni kell, nem gubózhatnak be, és ha a tanárok kicsit is figyelembe veszik a helyzetet, sokkal könnyebb ott egyenesbe jönni.

2014. szept. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!