Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a gyerekek, akik különleg...

Azok a gyerekek, akik különlegesebb neveket kapnak, érdekesebb emberek lesznek?

Figyelt kérdés

Itt nem a Dzsesszika, Dzsenifer, Enriko és hasonló magyarított külföldi nevekre gondolok, hanem a ritkaságszámba menőkre.

Pl Klement, Félix, Nadine, Natasha, Csillag és hasonlókra.


Valakinek tapasztalata?


2014. júl. 23. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Elárulnád honnan jött ez a gondolatod? Ki vagy mi sugallta ezt a sületlenséget?
2014. júl. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tapasztalat. Meg hallottam másoktól is.
2014. júl. 23. 19:42
 3/12 anonim ***** válasza:
Én hiszek abban, hogy a név meghatározó, és személyiségformáló kicsit. De azért nem ilyen sarkallatosan, ahogy azt Te mondod!
2014. júl. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%

Nevedben a sorsod. :)


Szerintem, akik különleges nevet kapnak (pl. Kristóf), azokat eleve másfajta emberek nevelik fel, és tudatosítják bennük, hogy sokra vihetik, mert mások, mint a többiek. A motiváció miatt valószínűbb, hogy többre viszik, mint valaki, akiben nem volt semmi különleges. De csak annyival könnyítik meg a gyerek dolgát, mintha pl. jól rajzolna, vagy ilyesmi.:)

2014. júl. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Nekem van ismerősöm aki Erna, Csillag névvel szürke kisegér, és Zsófi, aki egy pezsgő egyéniség. Fiuknál is a hasonló a helyzet. Aki Máté, Dávid, Dani azok az érdekes figurák, aki Robin, Ármin, Ariel, azok kevésbé.


Szerintem, ha alapból a személyisége érdekes, akkor dob rajta a neve is, de ha visszafogott ember, akkor csak "szivatják" vele és azért lesz visszahúzódóbb, mint egy "sima" névvel.

2014. júl. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A két legérdekesebb ember, akit ismerek: Péter és Réka. Nem hiszem, hogy ez számítana.
2014. júl. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Volt 1 Benita nevű katona társnőm. Igazi tajparaszt,lekezelő, másokat lenéző ri.ba.nc volt! Mi csak berettának hívtuk anno. Ilyen szempontokat nézve teljesen igazad van!!
2014. júl. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem lesznek különlegesebbek.


DE! Ha ritkaságszámba megy a név, és van olyan híresebb ember, akkor arra fognak asszociálni (feltéve, ha hétköznapi emberek közt nem ismernek olyan nevűt)

2014. júl. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
nem, egyáltalán nem lesznek különbek. ismerek több érdekes nevű embert is, de azok inkább visszahúzódóbbak, de tényleg, az összes. az olyanok, akiknek meg ilyen "öreg" nevük van (Erzsébet, Magdolna, István) azok meg a legnagyobb arcok.
2014. júl. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
21%

Nekem nem egy olyan nagyon ritka nevem van, de szép, elegáns, ugyanakkor karakteres is.


Nekem nagy magabiztonságot ad a nevem. Főleg, mivel a vezetéknevem nagyon ritka, de jó hangzású.


Szeretek bemutatkozni. Valahogy olyan... tekintélytparancsoló a nevem. (Jaj ez most nagyon öntömjénezős lett.)


Biztos nem lennék ugyanilyen karakter, ha pl. Kovács Katalin lennék vagy Kiss Anita. Nem szeretnék tucatnevet.

2014. júl. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!