Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, házaspárok! Ti mit...

Szülők, házaspárok! Ti mit csinálnátok a helyünkben?

Figyelt kérdés
24 éves férfi vagyok, feleségem 27, 4 éve házasok vagyunk, van két gyerekünk: egy 2 hónapos lány és egy 4 és fél éves fiú, mi meg még elég fiatalok vagyunk, különösen én érzem magam annak, de édesanyám is fiatalon szült engem, 19 évesen, apám még születésemkor elhagyott. Most 43 éves, két éve együtt élt egy férfival egészen mostanáig, aki lelépett, mert nem akart gyereket, de édesanyám egy hónapja szülte a húgomat! Más testvérem nincs. Mit tennétek a helyemben? Szívesen segítenék többet anyukámnak a gyereknevelésben, most is félig meddig gondjukat viselem, de nem tudok sokat tenni, mert ugye nekem is van két kicsi gyerekem, és én még járok egyetemre is. De annyira sajnálom a helyzetet, ami kialakult, anyumat meg a kishúgomat. Szülőként különösen nehéz ezt néznem, szegény anyukám engem is egyedül nevelt föl. Nagymamám már nagyon öreg, beteg, nagyapám meg már nem is él, távolabbi rokonokkal nem is tartjuk a kapcsolatot. Mit tehetnék, miben segíthetnék? Azon gondolkodom, hogy megkeresem anyám élettársát, ki elhagyta, és ráparancsolok, ez jó ötlet?

2014. szept. 9. 18:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%
Egyáltalán nem jó ötlet.Mit parancsolsz rá?apuci térj haza?Ugyan te sem gondolod komolyan.Az a pasi elment.,és pont.nem fog vissza mennei.Én el hiszem sajnálod anyád és a kis hugod.Sajnos anyád felelőtlen volt,43évesen főleg nem kellett volna gyereket szülnie.Örült volna inkább a 2 pici unokának.Ebbe a korba unokázni kell,nem babázni.Sajnos meg kell ennie amit főzött.felnőtt ember nem?
2014. szept. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%
Te nagyon rendes ember vagy szerintem, és már így is nagyon sokat próbáltál tenni. Szerintem idővel minden jobb lesz, ne akarj te két családot egyszerre anyáddal meg a feleségeddel!
2014. szept. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Nem, ez egy nagyon hulye otlet. ANyad teged is felnevelt egyedul, ezt a gyereket is fel fogja. Ha ennyi idosen a partnere akarata ellenere vallalt gyereket, akkor hogy is mondjam, nagyon butuska volt. Most issza a levet. Remeljetoleg munkahelye volt, igy kap TGYASt, utana GYEDet, gyereket beadja bolcsibe amikor nagyobb lesz es ujra munkabaall. Apukat meg bepereli tartasdijert.
2014. szept. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Pl a kislányod kinőtt ruháit, ha mindig odaadod már segítség.

Sajnos másban nem nagyon tudsz ez az ő felelőssége.

2014. szept. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

Ráparancsolsz?? Biztos, hogy nem írtad el, 24 éves vagy?

Aztán mit fogsz neki parancsolni? ... és ha anyád volt élettársa teljes joggal közli, hogy annak parancsolgass, ami veled egyidős, milyen büszkén fogsz arrébb oldalogni...

2014. szept. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

Jé, a testvéred fiatalabb, mint a gyerekeid? De jópofa!:)


Ha nincs hivatalosan rendezve a gyermektartás, ilyesmik, amik az apától járnak, abban tudsz segíteni.

Persze noszogatni lehet a kapcsolattartásra.

a családsegítőben is kérhettek tanácsot erre, meg különböző mentálhigiénés szakemberektől.

Most kapcsolatotok van a védőnővel is, őneki is biztos van tapasztalata ilyenekben.

2014. szept. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
16%
Az, hogy a húga fiatalabb, mint a gyerekei, az nem jópofa, hanem szégyellnivaló! Ezt nem tanácsos terjeszteni ismerősök, barátok körében. Vérciki.
2014. szept. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
49%

ugyan már miért ne lehetne 43 évesen szülni. ennyi idősen még egyáltalán nincs nagymamakorban.

hidd el, meg fogja oldani. annyit tudtok egymásnak segíteni, hogy csak az egyik anyuka maradjon otthon az összes gyerekkel, a másik meg menjen dolgozni. legalábbis egy ideig pl. ez lehet megoldás.

2014. szept. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%

7: Mért?

Nekem nagyon tetszik, odavagyok érte.

2014. szept. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%

de szomorú ez a falusias gondolkodás, hogy egy gyerek szégyellnivaló.

az a szégyellnivaló ember, aki szégyell egy gyereket.

2014. szept. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!