Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te tudtál erős lenni, a...

Te tudtál erős lenni, a gyerek érdekében, és baráti viszonyt kialakítani azzal a nővel, aki miatt a párod elhagyott?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem is barátit, de normális emberi viszont? Hogyan kell ezt? Hogyan tudom az összes rossz érzést, megbántottságot, megaláztatást háttérbe szorítani, mondván, ha az apuka boldog az új kapsolatában, az jo hatással lesz a gyerekkel jövőben kialakítando viszonyára. Tehát nem tudatosan keresztbe tenni nekik, nem elkerülni az apukával valo találkozást, hanem konkrétan baráti viszont ápolni mindkettejükkel, hogy a közös gyereketeket minél kevesebb sérülés érje, ami a válásotokbol adodik?
2014. szept. 26. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell barati viszony. Viselkedj udvariasan es a gyerek elott ne szidd oket. Ennyi.
2014. szept. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem, és nem is értem, a nővel miért kellene nekem baráti viszonyt ápolnom. Sőt, egyáltalán, találkozni vele.

A férjemmel igen, tudnék, persze előtte kellene egy kis idő, míg a kedélyek lenyugszanak.

2014. szept. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mennyi idő? Mi két honapja szakítottunk, konkrétan 1 nap alatt hagyott itt minket, mert megismert valakit. Én még szeretem. Hogyan kezeljem ezt, hogy a gyerek ne járjon rosszul?
2014. szept. 26. 21:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kell nekem találkozni vele, a gyerek apja jöjjön a gyerekért. Talán idővel menne, de először biztosan nem.
2014. szept. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Két hónap még nagyon kevés, nekem közel egy év kellett, hogy beszélgetni tudjak a férjemmel. Addig maradt a hüvős udvariasság, két szó, épp ami fontos volt.

A nővel meg nem kell beszélgetni, ha a férjed megy a gyerekért egyedül menjen!

2014. szept. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem vigyázz, nehogy az legyen belőle, hogy megkedveled, és meg akarod védeni a vadállatka exférjedtől. A közös gyereket mindenképpen sérülés fogja érni, de még mindegyik túlélte. Teljesen mindegy, hogy milyen a viszonyotok.
2014. szept. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2hónap nagyon kevés idő egy ilyen mértékű változásnál! Gondolom még nem élnek együtt. Beszéljétek meg, hogy a gyereket úgy vigye el egyelőre, hogy nincs ott a nő. Ez az ő életében is nagy törés, hatalmas változás, nem kell még rásulykolni egy új barátnőt is.

Neked meg semmilyen kapcsolatod nem kell, hogy legyen vele. Ha tényleg komolyra fordul a jövőben (házasság, akár gyerek), akkor a gyerek miatt muszáj lesz valamiféle kapcsolat, de akkor sem közvetlen. Az majd úgyis kialakul.

2014. szept. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez a dolog még nagyon friss ahhoz, hogy jó baráti viszony kialakuljon, pláne ha benned még vannak érzelmek. Szerintem ne kínozd magad, nyugodtan kerüld el őket, ezt ők úgysem fogják észrevenni, hogy tudatosan csinálod. Majd ha megerősödtél, majd ha sikerült ezt az egészet feldolgoznod akkor magától úgyis alakulnak a dolgok. Elég ha tiszteletben tartod az életüket, megtartod a köszönőviszonyt és a gyerek szabadon mehet hozzájuk is.

Milyen érdekes, hogy ilyen emberek is vannak mint te. A férjem és az exe több mint 1

2014. szept. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

folyt...

Szóval a férjem és az exe több mint 10 éve elváltak, mi 3 éve vagyunk házasok. Még csak nem is ismertük egymást amikor ők elváltak, szóval rám tényleg nem haragudhat a nő. A férjem gyerekeivel is nagyon-nagyon jó kapcsolatot sikerült kialakítanom. Viszont az ex, az hihetetlen. Gyerekesen viselkedik, csak nekem nem köszön, hátat fordít nekem, otthon össze-vissza szid a gyerekek előtt holott oka nincs rá mert én tiszteletben tartom őt, a gyerekek javát akarom, sőt még meg is szoktam védeni ha a férjem vagy bármelyik gyerek szemtelenül beszél róla. Látod neki eszébe se jut, hogy hogyan legyen velem barátságos. Hát erre mondják, hogy nem vagyunk egyformák :)

2014. szept. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!