Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Diplomás, férjezett nők, mit...

Diplomás, férjezett nők, mit dolgoztok?

Figyelt kérdés

Szűkítem a kört, ugyanis a férjezett, családos nők esetére vagyok kíváncsi. A diploma megléte is fontos, de nem kizáró. Munkakeresés fázisában vagyok és eddig bármi, amit találtam a szakmámban, az nem volt összeegyeztethető a családi élettel. Hétvégéket igényelt, esetleg olyannyira kötetlen munkaidőt, hogy este 10-kor még irodában van az ember. Egy egyedülálló, karrierre hangsúlyt fektető nőnek ideális, de a családi életnek nem tesz jót. Főleg, ha gyerek is lesz. Már ott állok, hogy nem a szakmámban fogok neki keresni, szóval akkor marad a titkárnő, elárusító,stb.


A diplomás férjezett nők esetére vagyok kíváncsi: mit dolgoztok? Szakmában vagy sem, stb.


2014. okt. 3. 09:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
27%
Én a szakmámban dolgozom.
2014. okt. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Milyen területen? Erre is kíváncsi vagyok, hogy csak felénk lehet nehezen munkát kapni bizonyos területeken, kiindulva a saját helyzetemből, meg néhány ismerősöméből, barátnőméből...
2014. okt. 3. 09:39
 3/22 anonim ***** válasza:
86%
Pszichológus, Budapest.
2014. okt. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
2%
Én is voltam így, egy fél évig csináltam (gyerek előtt is ez volt a munkám), aztán férjemmel közös döntés alapján felmondtam. Most gyed-en vagyok ismét, és majd valami részmunkaidős munkát keresek, ha itt az ideje. Akkor megyek vissza az eredeti területemre, ha már iskolásak lesznek a gyerekek. (pénzügy)
2014. okt. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
Adminisztrátori-ügyintézői munkakör + oktatásszervezés, Bp. (ha ez fontos)
2014. okt. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
Bocsinat az 5-ös vagyok ismét: igen, a szakmámban dolgozom.
2014. okt. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%
1-es vagyok: logopédus vagyok.
2014. okt. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%
Én nem vagyok férjezett, és nem tudom semmire se használni a diplomám. Mi lesz, ha férjhez megyek és netán gyereket szülök?! Nyilván ennél csak rosszabb, szóval már én is másban gondolkodom, mint a vacak diplomám...
2014. okt. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
45%
Eredeti szakmám szerint bölcsész volnék, de ugye avval a tanításon kívül sok mindent nem lehetett kezdeni. Nekem a másoddiploma volt az opció, kommunikáció, médiatudomány. Így, mivel menet közben úgy alakult, hogy egyeülálló anya lettem 2 gyerekkel (ebből az egyik "fogyatékkal" él -de nem szeretem ezt a szót-), találtam olyan munkát, ami napi 4 órában végezhető, a többit meg itthonról meg tudom oldani, leginkább nyilván este. Nem, mondom, hogy nem fárasztó, (itthon többnyire sajtós anyagokat szerkesztek), de legalább megélek a saját lábamon és bár apuka segít anyagilag, ha nem tenné sem kerülnék lehetetlen helyzetbe. Én eleve úgy keresgéltem másodjára, hogy egy esetlegesen otthonról is végezhető szakma legyen a kezemben.Bár igaz, elsőre ennyi eszem nem volt. No nem azt mondom, hogy az ember úgy tervezzen családot, hogy eleve erre gondol, de az hasznos lehet, ha úgy alakítod az életedet, hogy minden eshetőséggel számolsz. Nővérem szintén családos (férj, 3 gyerek), ő nyelvtanár volt, aztán lett közgazdász, most leginkább tanácsadói munkaköre van bankoknál, ami minimális bejárást és szignifikánsan több otthoni munkát igényel. Néha tárgyal, egyeztet, de ez belefér 3 gyerek mellett is. Sok sikert, bármit is tervezel!
2014. okt. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%
nekem ugyan van diplomám pénzügyi területen, de abban hasonlóan van a munkaidő mint nálad (túlórák, küzdelem az előléptetésért, stb). Ezt csináltam egy darabig, de mikor terhes lettem, tudtam, hogy utána nem fog menni, ezért terhesség és gyes alatt elvégeztem egy mérlegképes könyvelői tanfolyamot, ami nem jelentett különösebb nehézséget. Ezzel tudtam aztán elhelyezkedni, egy kisebb cégnél dolgozom napi 4 órában, ami nekem tökéletes gyerek mellett. Ezen kívül kezd kialakulni már egy privát köröm is (helyi vállalkozók, cégek, magánszemélyek), amivel az adóbevallási időszakban elég sokat keresek, így éves szinten kijön a bérem úgy, mintha 8órában dolgoznék.
2014. okt. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!