Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha mindketten dolgoztok,...

Ha mindketten dolgoztok, kiveszitek a részeteket egyenlően a házi munkából otthon?

Figyelt kérdés
Nektek mennyire egyenlő otthon a munkamegosztás?
2013. szept. 7. 14:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Tehát nem a háztartásbeli nőkre gondolok,hanem mikor mindkét fél keresőképes,dolgozik.....
2013. szept. 7. 14:30
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindketten sokat dolgozunk, nálunk a házimunka így néz ki:


porszívózás, takarítást én főzést csinálom, mosás, mosogatást és vasalást a barátnőm.

2013. szept. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A feleségem reggeltől-estig dolgozik ezért rám marad minden de szivesen csinálom.
2013. szept. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mindketten dolgozunk. Mivel nincs kert, garázs vagy kocsi, így férjem nem tudja csinálni a tipikus férfimunkát, vagyis az a házon belüli dolgokból vesszük ki egyenlően a részünk.

Ő főz. Én felmosok, varrok, behajtogatom a ruhákat (ezekből van amit csak heti 1x kell). A mosógépbe berakni a ruhákat általában az szokta, aki hamarabb észreveszi, hogy illő lenne már. Tányérokat elmosni mindenki maga után, esetleg egymásét, de ez nagyon minimális idő, nem várjuk meg, hogy felhalmozódjon.

2013. szept. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk mindent a férjem csinal én meg hevereszem netezem.így jó nekünk nekem meg szuper
2013. szept. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Mindketten 8 órában dolgozunk, a barátom néha kiporszívózik és leviszi a szemetet, de másban nem nagyon segít, a konyhát, fürdőt nagy ívben kerüli, hiába próbálom rávenni, hogy legalább teregessen ki.

Így nekem elmegy a napom a házimunkával, amíg ő gépezik.

Mielőtt összeköltöztünk még háziasabbnak tűnt :(

2013. szept. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nekünk jó a kapcsolatunk,de szerinte a takarítás,főzés,mosogatás,mosás egy nő dolga......
2013. szept. 7. 16:28
 8/12 anonim ***** válasza:

16:23-as vagyok, az enyém is dettó ugyanezt gondolja.

Meg is mondja, hogy ő nem fog mosogatni mert ő férfi.

Az anyukája is adja alá a lovat, könnyű neki, ő nem dolgozik. Náluk még normális, hogy apósjelölt duplaműszakozik, anyósjelölt meg minden házimunkát elvégez, de tőlem ne várja el.

Csak sajnos amikor nem takarítottam ki akkor hetekig nem volt semmi, aztán egyszer kiborította a kaját, 1 napig ott volt, utána végre összeszedte, de még engem szidott le, hogy milyen kosz volt a földön.

Próbálok változtatni ezen, de ha nem csinál semmit, akkor nem tudom, mi lesz. Ő magától értetődőnek veszi, hogy a pasi dolga a tv előtt döglés, na de én nem akarom ezt csinálni az életemben...

2013. szept. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nálunk is ugyanez....ha bejön az utcáról,és a cipőjét le sem veszi,bemegy a fürdőbe,én meg úgy hagyom,akkor "nagyon koszos már a fürdő,fel kéne mosni!"
2013. szept. 7. 17:00
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nálunk egyenlő amennyire csak lehet.


Pl. tegnap végeztünk nagytakarítást, mert mára vendégek jöttek. Így nézett ki:

Én kiporszívóztam és felmostam, a férjem elmosogatott, eltörölgetett, kipucolta a sütőt kitakarította a konyhát (elég nagy rendetlenség volt sajnos, kb. egyforma időt vett igénybe). Én kipucoltam a kádat, kézmosót, wc-t, ő letörölte a tükröket és az üvegasztalokat valamint a port. Ő kitakarította az erkélyt (elég nagy és föld, szerszámok voltak kint), én elrakodtam idebenn (minden kisebb-nagyobb dolog a helyére). Ezután beraktam 2 mosást és közösen kiteregettünk.

Ezután ma még ő kitakarította az akváriumot is és az autókat, míg én főztem több fogást és süteményt sütöttem és elmosogattam magam után.


Persze nem mindig van ennyi tennivaló, de általában szerintem egyenlően elosztjuk és egyikőnk sem sír. Télen neki korábban kell kelnie fél órával, hogy eltakarítsa mindenhonnan a havat az autók elől, ilyenkor én ha hazaértem több házimunkát csinálok, mert ő mégiscsak kettőnkért kel korábban.

2013. szept. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!