Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik azok a hazimunkak amiket...

Mik azok a hazimunkak amiket keres nelkul elvegez a ferjetek mialatt dolgoztok, o pedig otthon van?

Figyelt kérdés

Igazabol ugy latom,hogy az ismeros csaladok ferfi tagjaihoz kepest(akik a kisujjukat sem mozditjak)joval tobb dolgot vegez itthon,de meg igy is erosen szelektal.Tehat amikor en itthon vagyok,akkor ezeknek a haromszorosat elvegzem.Persze ha megkerem valamire,akkor megcsinalja,csak sokszor annyira egyertelmunek tunik szamomra hogy ezt vagy azt kellene csinalni,hogy azt gondolom neki is az,igy nem szolok,utana pedig csak puffogok,hogy mar megint ram maradt.

Ti hogy csinaljatok? Jelenleg sokkal tobb szabadideje van mint nekem, es bar evek ota hazasok vagyuk,ez a felallas uj dolog.Mi az amit a ferjetel magatol elvegez otthon es mi az amit nem hajlando eszrevenni?Amikor itthon vagyok es kerem tole,hogy segitsen,hogy gyorsabban vegezzek akkor szo nelkul megteszi,de magatol csak azt csinalja,ami nagyon szemet szur.



2014. márc. 10. 08:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Neki kevesebb szabadideje van, mint nekem, úgyhogy inkább én foglalkozom a házimunkával. Viszont vigyáz a tisztaságra, a rendre, nem kell utána pakolni, így könnyebb rendet tartani otthon. Ha nem együtt eszünk, mert én nem vagyok otthon, sose hagyja ott az edényeket a mosogatóban, mindig elmosogat maga után. Hétvégén amíg én takarítok, addig ő elintézi a nagy bevásárlást, amihez neki nagyobb türelme van, mint nekem :)
2014. márc. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nálunk,én nem dolgozom,itthon vagyok,Ő dolgozik sokat hétközben,hétvégén nem.Néha mosogat(ha akarom,ha nem) porszívózik rendszeresen,ő ágyaz be hétvégéken,rendet rak,ha a gyerekek szétpakoltak a nappaliban is,és a konyhában is,beszedi a kiteregetett ruhát.
2014. márc. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
a háztartást én vezetem mert itthon vagyok,de ha mégis el kell mennem melozni(alkalmi melo)akkor a főzésen kivül mindent megcsinál.
2014. márc. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Én nem pufogok, szólok....nem tudom mi az amit "magától " megcsinálna de ha mondom neki hogy ma nem érek rá de ez nap ezt meg ezt kellene elvégezni szó nélkül megcsinálja mire hazaérek...persze ha itthon van :) Alapból a a fürdőszoba , wc és "sikálósabb " dolgok az ő feladata. Meg van egy olyan szabályunk hogy az egyik fél főz a másik mosogat ezekre nem kell figyelmeztetni.

Most kicsit más az eset mert veszélyeztet terhesként egész nap itthon vagyok, és vannak munkák amiknél érzem nem stimmel minden....pl elmosogatok megfőzök de érdekes hogy a felmosó kicsavarása már rosszul esik :(

2014. márc. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
az én férjem, elmosogat, kimossa a ruhákat, felporszivozik, port töröl, néha ablakot pucol, ha megkérem, akkor kitakaritja a fürdöszobát..ö napi 8 orát dolgozik, én meg napi 12-14-et, amikor elutazok általában csillog villog a lakás ugy vár. egyébként ö egy olyan családbol jött, ahol se rend, se tisztaság nem volt..én nagyon szeretem a rendet, és a tisztaságot, eleinte zavarta, hogy "állanodan" takaritottam, mostmeg ugy megszokta, hogyha látja, hogy van mosatlan vagy morzsás a szönyeg, szonélkül el kezd takaritani. (egyébként..az elején, azt mondtam neki én ugyan nem takaritom ki a fürdöszobát kétnaponta és nem fogom naponta a tükröt minden zuhanyzása után letakaritani...ha majd nem látja benne borotválkozás közben az arcát, fogjon meg egy rongyot és takaritsa le..na igyis lett..)
2014. márc. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Teregetni utál, azon kívül bármit megcsinál, ha nem érek rá és megkérem.
2014. márc. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Mindegyik. De ha mindketten otthon vagyunk, akkor meg közösen csináljuk.
2014. márc. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Szó nélkül rendet rak,elpakol,mosogat,port töröl,porszívózik.

Minden mást csak ha kérem.

De nekem ez így jó,mert utálom ha ő mos pl,mert nem tudja mit mivel hány fokon (de szó nélkül kitereget és elpakol,vasal ha kérem).

Főzni se szeretem ha ő főz,(de szó nélkül pucol hozzá krumpli,hagymás,stb).

2014. márc. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%

mindent



amikor úgy volt, hogy én többet dolgoztam mint ő

( heti 6 nap, de volt hogy egyben 16 napot dolgoztam ez volt a max, ő pedig csak A-B héten 2 vagy 5 napot 10 órázott, akkor aznap amikor én dolgoztam és ő nem, mindent megcsinált, talán a vasalást, varrást leszámítva

főzés, mosogatás porszívózás portörlés, gyakran főzést meghagyta, mert tudja, hogy imádok főzni, az nekem nem munka, és akkor besegített és ő pakolt el

Ő kb jobban észreveszi mit kell csinálni és alaposabb is mint én...



viszont ez azt eredményezi, hogy most én vagyok itthon főként, és azért van kritika :( viszont képtelen vagyok annyira jól megcsinálni mint ő.. én szükséges nagyon rosszként szenvedésként élem meg atakrítást..ő nem

pedig tisztaság van, csak nincs patyolat.. ő olyan szinten elpakolt mintha egy ikea katalógust néznél, míg azért nálam látszik, hogy lakik is valaki abban a lakásban..

viszont ami jó, hogy az én takarításom után is kaptam meg, hogy nálunk mindig milyen szép rend és tisztaság van.

azért jólesett, és beláttam, hogy a férjemnek egy kicsit extrán magasak az elvárásai... de legalább tud tenni érte, tehát nem légbőlkapott..


Plusz egyszer betoppantak ismerősék, szerintem egész nagy rumli volt,,szabadkoztam..erre ő...ilyen ha lakják a lakást...tisztaság van..hogy aszárító elől van plusz még nem mosogattam el az semmi...



régen édesapám volt ilyen mint a férjed...

anyukám elkezdte sorolni mik azok amiket meg kell csinálni, lehet segíteni, akkor talán neki is lesz kedve délután kirándulnihorgászni...és nem az lesz, hogy ő megint kihúzza magát a közös programból fáradtságra hivatkozva..)

Apu nézett nagyot, és elkezdte..

azóta ha anya dolgozik, akkor apu megfőz...teregetést ilynsmit nem válalja, d felsöpör, felmos, kipakol, bepakol a mosogatógépbe (de jó lenen nekünk is egy)


EZ amúgy nem férfifüggő, szerintem emberfüggő, van aki nem látja meg a feladatot, mert neki fel sem tűnik, hogy a wc azért friss tiszta mindig, mert te hetente nagy generált csinálsz pl.../ ez öcsémnek volt nagy ledöbbenése kamaszként, ő azt hitte nem "koszolódik" /


Az nem megoldás,ha puffogsz, de te is tudod, hiszen azért írtad ki a kérdést.

Szólni kell, sosem szabad magadban tartani, mert a másik nem találja ki a gondolataidat, nem tudja miért vagy rosszkedvű,még ha neked tök egyértelmű is.


pl ő otthon lesz, te pedig nem, akkor reggel odarakod a mosnivalót (a ruhák válogatása amit sosem bízok a férjemre, e kérdezd miért:)

indítsa el a gépet (ne reggel zörögjön már) teregessen ki, és mivel poros a polc, törölje le..

tehát meg kell neki mondani, aznapra mi a feladat, először keveset, a szájába kell rágni

Sajnos mint a gyerekeknek, hiszen nem alakult ki benne, a feladatok meglátása, belénk gyerekekként nevelték így belénk..

anyukám minden nap leírta mi a feladat suli után, vagy hétvégén (ő akkor is dolgozott)

egy idő után nem volt szükség a listára, hiszen tudtuk miket kell csinálnunk, és megláttuk, hogy pl aznap szükséges-e port törölni..


Én így csinálnám:)

2014. márc. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
A vasaláson kívül mindent megcsinál, és kérni sem kell. A heti munkaidőm nekem több, ezért otthon sokat segít.
2014. márc. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!