Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyáron mennyit vagytok távol...

Nyáron mennyit vagytok távol a kisgyerekektől, ha dolgoztok? Mennyit nyaralnak a nagyszülőknél?

Figyelt kérdés
2 éves ikreim vannak, januártól dolgozok így ez az első ilyen nyarunk. Nagyszülők 70 km-re laknak tőlünk (ők egy városban) viszonylag gyakran megyünk/jönnek a gyerekek hozzájuk vannak szokva. Nem tudom mi lenne jó a nyárra. Amikor lehet járjanak bölcsibe vagy menjenek a nagyszülőkhöz. Anyósomnak olyan a munkája, hogy tudja közben a gyereket vinni, anyukámnak egy hónap szabija van nyaranta. Szívesen vállalnák őket. Persze hétvégente mi is lemennénk, de így még nem igazán voltunk tőlük távol, csak pár hétvégét töltöttek lent (mindkét nagyszülőnél voltak már) Hogyan oldanátok/oldjátok meg?

2013. ápr. 19. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én valószínűleg amikor lehet (tehát a saját bölcsis nénihez járhatna) vinném őket bölcsődébe, de biztos van szünet ott is, akkor pedig mennének a nagyikhoz. :) Nekem így tűnik a leglogikusabbnak.
2013. ápr. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amennyit lehet, bölcsödébe, igy esténként veled lehetnek, és csak a bölcsödeszünetre a nagyszülökhöz.

Anyósod munkájához a gyerekeket magával VINNI azért nem igazán megfelelö a gyerekeknek, meg anyukádnak is szüksége van szabadságra gyerekek nélkül, hogy pihenni is tudjon.


Meg arra is gondolhatsz, hogy ha a nagyszülöknél vannak, ott sok minden máshogy - és nem feltétlen úgy, ahogy te szereted - van, és ha túl sokat vannak náluk, akkor utána idöbe telik, mire visszaszoktatod öket a megszokott rendbe. (Pár hétig viszont nem gond, ha másként élnek, mint otthon.)

2013. ápr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 év van a két gyerek közt, a kisebbik 1, a nagyobbik 2 éves volt, mikor elváltunk a volt férjemmel. Az apjuk azóta nem látta őket, nem is akarja, viszont az apai nagyszülők imádják az unokákat. Mikor én is visszamentem dolgozni, abból a szempontból szerencsés volt a helyzetünk, hogy mi az én szüleimmel laktunk, így mindig volt nagyszülői felügyelet nyáron, viszont az apai nagyszülők is sokat viszik a gyerekeket. Ők elég jómódúak, így a gyerekek a nyárnak kb. a felét külföldön töltik a nagyszülőkkel, általában 5 csillagos szállodában, tengerparton, persze nem végig ugyanott, hanem hetente, két hetente más országba utaznak. Sosem panaszkodtak még miatta, nem szokott honvágyuk lenni, nem készülnek ki az utazástól. Most karácsonykor jelentették be a nagyszülők, hogy melyik helyekre mennek nyáron, és azóta keresgetik ezeket a térképen, most így közel a suli végéhez pedig már be vannak zsongva teljesen. Ja igen, az lemaradt, hogy ők már 10 és 11 évesek azóta, de kb. 4-5 éves koruk óta megy ez az utazgatás, sosem volt belőle gond. Nekünk pedig a Balcsin van nyaralónk, szóval az én szüleim meg majdnem az egész nyarat ott szokták tölteni, amikor pedig itthon vannak a gyerekek, akkor ők is ott vannak, vagy pedig táborban valahol ott a közelben a Balcsin, így a nagyszülők tudnak értük menni, ha annak vége. Azóta én is újra házasodtam, és mi is szoktunk kivenni 2 hét szabadságot minden nyárra. Ebből az egyik hetet a gyerekekkel töljük inkább aktívan, sok kirándulással leginkább itthon, a másik hetet pedig kettesben töltjük valahol romantikázással, vagy itthon, vagy külföldön. Szóval a gyerekek általában 1 hetet töltenek velem a nyáron összesen. Persze hazautazáskor, "nagyszülőváltáskor" is találkozunk, illetve van, hogy hétvégén mi is utánuk utazunk a Balcsira, de kb. 90%-ban a nagyszülőkkel vannak. 32/N
2013. ápr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!