Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érint rosszul ha nincs...

Miért érint rosszul ha nincs rá szükségünk?

Figyelt kérdés

anyósom adott a sogornömnek 30 ezer forintot csak úgy hogy legyen mit elköltenie.sokszor ad neki pár ezer forintokat is. Miért érint engem rosszul, ha amugy nem vagyok egy lehuzos kihasznàlos fajta.kérhetnék én is, biztos adna de ha jól osztom be a fizetést nem kell kölcsön kéregetni, ezzel terhelni a nagyszülöket.

(a fizetés nálunk és sogornömnél is ugyanolyan, kiadàsokban mi hátrébb vagyunk, plusz egy gyerekkel több.)

mégis bántja a lelkem(?) ez a dolog. de miért?


2014. okt. 5. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Ne irigykedj. Ennyire egyszerű. Légy felnőtt.
2014. okt. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

Irigy vagy.


Pedig ilyet nem szoktam mondani, de ha nincs rá szükséged... Nálunk a nagypapám tömi az unokatesókat. Tömje csak. Az ő pénze. Ha akarja, össze is turmixolhatja. Én meg dolgozom. Ők majd sírni fognak, ha a papa nem lesz többé. (Persze én is, de nem a pénz miatt.)

2014. okt. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk anyukám az öcsémétket támogatja, pedig nekik nincs hitelük se autóra, se lakásra, és semmi másra se. Hálistennek.


Csak ők voltak rossz helyeztben az elmúlt tíz évben, és megszoktuk, hogy mindig őket kellett támogatni. Most már nem kell, talpra álltak, de anyunak valahogy megmaradt, hogy még mindig.. Na most már nem pénzzel mint régen, hanem főz nekik, és el is viszi hozzájuk.. ilyesmikre kell gondolni. Én pedig büszke vagyok, hogy ilyen anyánk van, a testvéremre pedig nem vagyok irigy egy pillanatig sem. (Nekünk csak azért nem hoz anyu, mert paleos étrenden vagyunk egy éve, és kértem hogy ne hozzon hazait.. és nem hoz).

2014. okt. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%
Az ilyen menyjen a sunyiba egyiknek adok akkpr masiknak is vagy egyiknek sem
2014. okt. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Ez nem irigység, az egészen más. Szerintem ez igazságtalanság és ez az embereknek általában nem esik jól.
2014. okt. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
a tudat bant hogy te is megtehetned,de nem teszed.ha megis kernel rosszabbul erezned magad mint most.az ove azt csinal vele amit akar,meg egy dolog attol nem vagy hatranyba mert eggyel tobb gyereket nevelsz,anyagilag lehet ugy erzed,de mennyit ad lelkileg,mennyi szeretet sugarzik belole.en is harmat nevelek de csak ok tartnak eletbe,eddig reg foladtam volna
2014. okt. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem irigység. Talán mert úgy érzed, rájuk jobban figyel,

többet aggódik értük. Szívén viseli, hogy nehogy valamiben hiányt szenvedjenek.

Tudom, nem a pénz hiányzik. A törődés, aggódás, a szeretet.

2014. okt. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek megy a zöld kéz.

nem irigy vagyok, a pofámrol lesülne a bőr ha kihasznàlnàm anyósomékatamikor nincs sszükségem rá. inkább érzem igazságtalansàgnak, és őszintén sajnálom anyósomat. nekem panaszkodik hogy nem marad pénze hó végére, az én fejem fáj hogy oldom meg hogy neki is jusson. anyosom végtelen jo asszony, nem tud nemet mondani a követelőzö lányának.

nem lennék a sogornö helyében, ennyi lealacsonyodni hogy nyugdij napom megyek bevàsàroltatok anyàmmal, plusz minden másnap kérek ehy kis pénzt. az ő lelkiismerete lesz bajban nem az enyém.

csak annyira utálom ezt a fajta viselkedést...

(én is megtehetném, anyós mindig mondja a sogornönek hogy 100adna nekünk mint neki mégegyszer. csak a sogornö próbálja zsarolni,fenyegeti hogy nem láthatja az unokàkat stb.)

2014. okt. 5. 19:51
 9/11 A kérdező kommentje:
a kért pénzt sosem adja vissza, azért ez is fontos része a dolognak.
2014. okt. 5. 19:54
 10/11 anonim ***** válasza:
6os vagyok,igazad van anyosod jo asszony,es a joindulatat ki is hasznalja sogornod
2014. okt. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!