Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek rosszul tettem,...

Szerintetek rosszul tettem, hogy ra szoltam? Ti mit reagalnatok egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Tobb, mint ket honapja nalunk lakik tesom (23) baratnoje (21). Oszinten kedvelem a lanyt, de van par dolog, amivel konkretan ki tudna kergetni a vilagbol. Eloszor is azzal, hogy minden egyes etkezesnel leszolja anyu foztjet.Meg sose volt olyan, hogy ne kritizalta volna meg, ugy hogy kozben o maga fozni sem tud. Mindegy, ez mondjuk nem az en dolgom, de eleg zavaro. A masik az, hogy sosem tudok 10 percnel tovabb bent lenni a furdoszobaba anelkul, hogy ram ne kuldene a tesomat, hogy siessek, mert o jonne. Ez mar a szuleinknek is feltunt es apu mondta is neki, hogy errol szokjon le. Komolyan eleinte minden alkalommal mikor be mentem eljatszottak ezt.

Mostanaban pedig raszokott arra, hogy minden reggel mikor meg alszom bejon a szobamba, hogy megnezze az erkelyen, milyen kint az ido. Ezt kb. ket hete kezdtel el es azota minden reggel bejon. Eleinte fel sem ebredtem ra, de azt mindig eszrevettem, hogy -bar en minden este bezarom- az erkelyajto nyitva volt. Ma viszont nagyon felidegesitett ezzel. 4:45kor ertem haza, mert a suli miatt ejjel dolgozom. 6:35kor arra ebredtem, hogy valaki tiszta erobol becsapta az ajtomat. Ezt reggel meg ketszer eljatszotta utana. Nem ertem miert az en erkelyemen kell megnezni, hogy milyen az ido? Tesom szobajaba van ket hatalmas ablak, amin nincs szunyoghalo, ott is siman kitudna nezni.

Nem, neki minden aldott reggel fel kell ebresztenie.Amugy is milyen jogon jarkal be, amikor en meg alszom? Szerintem ezt senki sem nezne jo szemmel.Most, hogy szovatettem ezeket a dolgokat tesom es anyu ram haragszik, mert "osszeferhetetlen" vagyok. Egyedul apu all mellette, de szerintem ebben az is kozre jatszik, hogy mindenben elfogult, ha rol van szo. Ezert elgondolkoztam, hogy talan kicsit tul reagaltam es nem kellett volna megtiltanom neki, hogy bejojjon hozzam mig alszom.

Hozza kell tennem, hogy meg mindig nehezen viselem, hogy egy idegen (hiaba kedvelem, szamomra meg az) ember ugymond betolakodott a mi megszokott kis eletunkbe es mindent felbolygatott. :/

Szerintetek lehet, hogy ezert kaptam fel ma a vizet?


2014. szept. 16. 19:58
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
En hasonlo helyetben meprobalnek testvered baratnojevel beszelni, hogy erre tenyleg miert van szukseg minden aldott nap, stb. Raadasul figyelembe vehetne hogy ejszakai muszakot vallalsz ES mellette iskolaba is jarsz, s muszaj magad kipihenni, de ha valaki ott csapkodja melletted az ajtot akkor az szinte lehetetlen.
2014. szept. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem reagáltad túl. Családtagtól sem szép egyik dolog sem, ő pedig jelenleg csak társbérlő. Semmi köze a szobádhoz, a fürdőszobában várjon a sorára vagy menjen előtted, más főztjét pedig ne kritizálja, ha nem tetszik, főzzön magára. Ezek a családtagokra is ugyanúgy vonatkoznak, a tesód barátnőjére pedig triplán.
2014. szept. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Én már a legelső alkalommal utánaléptem volna!Egyáltalán az a csoda,hogy eddig bírtad cérnával!
2014. szept. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól tetted,mit járkál a szobádba.Zárd be.A másik nem elég ott él veletek még pofátlanul kritizálja is anyád főztjét.Biztos bele húztam volna már a fazekat a fejébe.na én nem is engedtem meg valamelyik gyerekem is ide költöztesse a pasiját vagy nőjét.Éljenek együtt külön aztán azt csinálnak amit akarnak,meg én is.
2014. szept. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem reagáltad túl. Először is bunkóság kritizálni az ételt. Örüljön, hogy etetitek. Fürdőt nem illik elfoglalni. Nyilván mindenki szeretné használni. A szobádba meg ne menjen be! Főleg nem akkor, ha alszol. Hajoljon ki az ablakon, úgy is meg tudja nézni, hogy milyen az idő, vagy menjen ki.

Egy vendégnek illik alkalmazkodni azokhoz, ahova odaköltözik.

Szóval nem reagálod túl, a tesód barátnője egy idióta. Nem is értem, hogy a szüleid miért nézik ezt el.

Én anyukád helyében tuti szólnék neki legközelebb, amikor a kaját kritizálja, hogy akkor holnaptól főzhet magának. A szobádat meg zárd be, ha lehet.

2014. szept. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
O erre csak annyit mondott, hogy nem gondolta, hogy nekem ez ekkora gondot okoz. Most viszont mikor haza jottem tesom anyuval egyutt leteremtett, amiert azt mondtam a lanynak, hogy nem johet be mig alszom. Szerintuk attol, hogy a szobambol nyilik az erkely, az mindenkie. Igy reggel, ha ott akarja megnezni az idot muszaj a szobamon keresztul mennie. Hat, nem is tudom. Ezt nem tartom teljesen jogosnak.
2014. szept. 16. 20:11
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
ha egy idegen bejönne a szobámba amikor alszom, valószínűleg az éjjelilámpával verném fejbe de rögtön
2014. szept. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit pofátlan a tesód barátnője.

Vissza vehetne az arcából, nem tudom anyádék miért tűrik, hogy leszólja egy "bevándorló" az ételt és "uralkodjon" a fürdöszoba felett+az erkélyed is bitorolja.

Hát én a saját kis szerény stílusomban meg mondanám neki, hogy jó lenne ha tudná hol a helye...a tesód meg ne kényesztesse már el ennyire

Egyébként jogos a felháborodásod

2014. szept. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy itt az összeférhetetlen. A lány pedig nem csak önzőnek tűnik, hanem mintha rád szállt volna, és mindenáron keresztbe akarna tenni neked.
2014. szept. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
teljesen egyetértek veled, szerintem nem reagáltál túl semmit, sőt. bunkóság leszólni mások főztjét, főleg, hogy az neki is készül. meg kell neki mondani, hogy ha nem ízlik, vegyen kaját a saját pénzéből, vagy tanuljon meg főzni. a másik dolog. én azt is rühellem, ha valaki szó nélkül bejön a szobámba, nemhogy alvás közben! mint mondtad, ott van az ablak, de hogyha meg az "egész testével" "érezni" akarja, hogy milyen kint az idő, akár az udvarra is kimehet... teljesen igazad van! ;)
2014. szept. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!