Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én hibáztam? Rosszul látom a...

Én hibáztam? Rosszul látom a helyzetet?

Figyelt kérdés

Elvált nő vagyok, van egy kisfiam.

Párom előző felesége meghalt neki is van egy fia. Plusz a feleségének volt egy másik fia. Van a gyereknek apja, de nem ő neveli.

A felesége halála után a párom gyakorlatilag odaköltözött az anyósáékhoz, mivel még nagyon kicsi volt a fia, vagyis a felesége szüleihez a két fiúval. De van egy lakása is (a családi ház üresen áll az a két gyereké)ő ott is sokat tartózkodott, mi is ott szoktunk találkozni.

A fiúk ismerik egymást. Nekem sincs bajom egyik gyerekkel sem, azzal sem amelyik nem az övé.

Nemrég felmerült az összeköltözés gondolata, én úgy gondoltam hogy mi ketten és a fiaink. A nagyobbik fiú pedig jöhet látogatóba.

Erre azt a választ kaptam, hogy talán mégsem az a nő vagyok akit keres. Pedig tudja hogy imádom! Azt is elfogadom hogy gyereke van hiszen nekem is.

Már azt sem bánom, ha a másik fiú is költözne, de tényleg nem értem, ő hogy került képbe. A nagyszüleivel maradna. Tényleg van apja is. Két hetente el is viszi, igaz ő ennél többet nem vállal.

A másik "gondom" az volt, hogy ő már nagy 15 éves, míg a fia és az én fiam 10 körüliek, Velük még könnyebben összecsiszolódnánk mint egy család.

De már tényleg nem bánom, csak nem értem hogyan sértődhetett meg ennyire.



2014. okt. 3. 13:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig a párod gondoskodott a nagyobbik fiúról is gyakorlatilag, tehát kvázi mint egy örökbefogadott gyerekről, akkor miért várod el tőle, hogy most lepasszolja??
2014. okt. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen értem. A nagy fiút is a párod neveli? Mert akkor egyértelmű hogy menjen ő is, és jogos volt a kiakadás.

Bocsánat ha félreértettem.

2014. okt. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem is te látod rosszul. Azt a fiút ő nevelte éveken át, hiába nem az ő gyereke vér szerint, már sajátjaként szereti. Érthető, hogy ha eddig vele élt, úgy gondolta, ezután is így lesz, és megy a nevelt gyerek is.
2014. okt. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Tehát ennek a gyereknek meghalt az anyja, az apja lepasszolta és most a nevelőapjától is elválasztanád? Nem érzed maga egy kicsit szörnyetegnek?
2014. okt. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
Igen, te hibáztál és te látod rosszul a helyzetet.
2014. okt. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Párom a két gyerekkel az anyósáéknál él! Tehát a nagyszülőknél élnek. Gyakorlatilag a nagymama nevelte őket, mert párom sokáig dolgozott mindig. Persze jó apa, törődik a fúkkal, de mégsem ő töltötte be eddig az anyai szerepet.

Az egyértelmű volt számomra is, hogy a fia jön, de valamiért úgy gondoltam, hogy a másik gyerek marad a nagyszüleinél.

Lehet tényleg hibáztam.

De azért annyira talán mégsem nagy bűn

2014. okt. 3. 14:12
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
Elvárnád, hogy a nevelt fiát akit több éve nevel a nagyszülőkre hagyja, de a te kölyködet akihez még ennyi köze sincs azt nevelje?
2014. okt. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is te hibáztál. Ha én szeretek, és nevelek egy gyereket évek óta, akkor nem dobnám el. Függetlenül attól, hogy úgymond az én vérem-e, vagy nem. Én is baromi csalódott lennék, és kb. ugyanezeket mondtam volna, mint a te párod... Szerintem iszonyat nagyot hibáztál kérdező. Azt kellene felfognod, hogy neki 2 gyereke van, nem csak egy. És amiket felhoztál, legfőképpen az, hogy nem érted, hogy a nagyobbik hogy került képbe... hát, ha valóban nem érted, akkor tényleg nem az a nő vagy, aki ennek a férfinak társa lehetne.
2014. okt. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%

Gondolkodj egy picit.

Neked,hogy esne,ha lenne egy nem vérszerinti gyermeked,akit Te nevelsz tizen x éve sajátodként,Te vagy mellette amikor beteg,téged szólit anyának,stb és a párod azt kérné tőled,hogy hagyd ott a nagyszülőknél?

Neked hogy esne?

2014. okt. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%

én is kiakadnék ezen


szerintem mind a 3 gyereknek ott a helye

a pasinak a te fiad is idegen mégis nevelné

akkor te sem választhatod szét a (fél de ez nem lényeg egy az anyjuk) testvérpárt !!!

milyen jogon tennéd ezt????

2014. okt. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!