Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi számít ideális...

Szerintetek mi számít ideális háttérnek egy baba bevállalásához? Van értelme a jobb időkre várni, lehet hogy feleslegesen?

Figyelt kérdés
26 évesen, 4 év munkaviszonnyal de kevés fizetéssel (100 nettó), egy hiteltörlesztéses lakásban, pár éves élettársi kapcsolattal, ahol a férfi sem keres sokkal jobban sajnos. Ti belekezdenétek így a babaprojektbe, vagy várnátok hogy hátha jobbra fordulnak a dolgok? Én nem tudom mi lenne helyes, hiszen már régóta keresünk jobban fizető munkát de nem kapkodnak értünk a munkáltatók, nagyon nehéz. Félek hogy kifutunk az időből, mert ő már 41 éves.
2014. okt. 5. 23:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ideális időpont, mindig van még valami. De ez nem azt jelenti, hogy felelőtlenül kell gyereket vállalni. Ti tudjátok, hogy mennyi bevételetek, kiadásotok van, bele fér-e a gyerek is, vagy nem. Ha ki tudnám gazdálkodni, akkor nem várnék.
2014. okt. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
68%

Akkor a párod keres kicsivel több mint 100.000-et neked a tgyásod már meg nem mondom mennyi lesz,gyed kb 55-60.000,ehhez jön a csp 12.200,illetve a párod megigényli a magzat 91 napos korától az adókedvezményt,az 10.000 ft,tehát alsóhangon lesz havi kb 175-180 ezer bevételetek.Jól számoltam?


Mennyi a lakás törlesztése,és az mikor jár le? Ha a csekkeket mindent befizettek mennyi marad?

Maga a bevétel nem olyan rossz ha nem sok a hitel,meg a rezsi.

2014. okt. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a dilemmánk, kérdező, bár az én férjem nem ilyen idős. 25 és 30 évesek vagyunk, annyira szeretnénk már babát.

Mi csak albérletben vagyunk, igyekszünk annyit összeszedni, hogy meglegyen egy önerőnk egy normális hitelhez, és vehessünk egy 1+2 fél szobás lakást. Abban egyeztünk meg, azután jöhet csak a baba. Nekünk jelenleg 220000 körül van a bevételünk, plusz a cafeteriám (12ezer). Elvileg férjem most kap 30 ezer fizetésemelést. Így talán gyorsabban tudunk gyűjteni.

2014. okt. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ezt a passzív "várni, hogy jobb legyen" hozzáállást.

Aktívan tenni hasznosabb. Végeztek valamilyen képzést, hogy értékesebb munkaerő legyetek?


A válaszokon is meglepődtem, sokan a csodavárásra szavaznak, hogy "majd lesz jobb". Ha az egyén nem tesz érte, ugyan mitől lenne?

2014. okt. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
39%

Semmiképp nem vállalnék még, hiába érzi úgy a barátod, hogy ő kifut az időből. Egy gyerek vállalásához figyelembe kell venni, hogy eltudjátok-e tartani őt.

Ennyi pénzből, hiteltörlesztéssel nem lehet megélni, főleg úgy, hogy a te kereseted jelentősen csökkenne is.

Nem kockáztatnám meg.

2014. okt. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!