Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kerékpározás melyik testrész...

A kerékpározás melyik testrészről segít eltüntetni a kilókat? Mennyi az ideális napi megtett km, ami már látványos eredményt hozhat? Mennyi idő alatt látszik az eredmény? És a lépcsőzőgéppel mi a helyzet? Van értelme lépcsőzgetni?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 10. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!!!


Nincs lokális, azaz helyi zsírégetés!!!! VAgy mindenhonnét egyenletesen fogysz vagy sehogy nem fogsz fogyni.

Inkább idő, alacsony intenzitású kerékpározás, monoton tempóban, egy óra naponta és diéta már hoz eredményt, de csodákat ne várj a mozgástól, diéta nélkül halott ügy sajnos. A lépcsőzőgép is jó lehet, pulzus legyen 110 és 130 között.


sok siekert!!

2008. ápr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

még egy kis hozzáfűznivalóm lenne:


Van-e helyi zsírégetés?

A zsírfogyás sorrendiségéhez szorosan hozzátartozó, nagyon vágyott és "paraszti ésszel" még talán logikusnak is tűnő helyi zsírégetés misztikus koncepciója gyakorlatban nem valósul meg. Tehát bizonyos testrészek edzése, vagy másként történő manipulációja (pl. fogyiöv, befóliázás) nem okoz az adott területen említésre érdemes fokozott zsírégetést. Bár legalapvetőbb szinten a mechanizmus jelen van, a tanulmányok azt mutatják, hogy a fokozott zsírégetés statisztikailag kimutatható csak és nincs érdemi hatása, valamint olyan szintű edzés kell ehhez is, ami nem kivitelezhető, csak pár testtáj esetében.


Nem lehet tehát "popsizni", vagy hasazni zsírmentes farért, kockás hasért, pláne nem olyan banális hétköznapi "edzésprogramokkal", mint pl. 3x20 ismétlés lábemelgetés farizomra, vagy belső combra.


A fogyást tehát csakis a diéta és az átfogó edzés eredményeként létrejövő negatív kalória egyensúly okozza, méghozzá a genetikailag meghatározott területi sorrendben.


Vannak néha olyan vágyálmok is, hogy egy testrészről lejöjjön a zsír, míg másik(ak) izmosodjanak. Itt a helyi zsírégetés és az "Előfordul-e izomnövekedés és zsírcsökkenés egyszerre" szakaszokban elmagyarázottak miatt ezek az ellentétes folyamatok nemigen játszódhatnak le.

2008. ápr. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind igaz amit írtak a zsírégetésről. De hogy diéta nélkül halott ügy a fogyás, az nem igaz. Ha valaki előtte nem mozgott semmit, és elkezd mondjuk napi 1 órát futni vagy biciklizni úgy hogy mellette ugyanannyit eszik mint eddig, akkor a megnövelt kalórialeadás miatt fogyni fog. A gond ott van, hogy sokan a kalóriabevitelt is párhuzamosan megemelik, akár azért, mert a mozgástól éhesebbnek érzik magukat, akár pedig úgy, hogy indokként használják a nassoláshoz. (Például elbiciklizik a cukrázdáig, mondván, hogy majd úgyis lemozogja)

Amúgy szerintem egészséges ember ne diétázzon!

Persze azért oda kell figyelni, minden szemét zsíros, olajbansült, panírozott, finomított kaját kerülni kell, de ez nem diéta, egyszerűen jóérzésű ember, aki törődik az egészségével nem eszik ilyeneket.

2008. ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Embernek tilos diétázni?? A negatív energiamérleg eredményeként jön létre a fogyás. Ez egy alap tény, amit senki nem hajlandó figyelembe venni aki ezt az oldalt olvassa, mivel ahhoz mozogni is kéne, és azon miért nem gondolkoznak el, hogy akiknek a testét irigylik, azoknak a nagyrésze rendszeresen spotrol és normálisan táplálkozik???
2008. ápr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

A normális, egészséges táplálkozás nem diéta. Diétára fogni beteg embereket szoktak, akik betegségükből kifolyólag nem tudnak sportolni. Vagy olyan emberek "diétáznak" akik tudnának sportolni, de lusták. Viszont a diéta, -főleg az itt említett áltudományos zagyvaságok (90 nap, norbi, vércsoport, stb...) inkább károsak, vagyis több kárt csinálnak, mint hasznot.

Mert azért egy igazi diétában az orvos ellenőrzi a vércukrot, vérképet, felír ásványianyag/ vitamin kiegészítést, pajzsmirigyet ellenőriz, meg ilyesmi.

Otthon meg a baromja kitalálja, hogy ma fehérjenapja van, aztán azt sem tudja miben van fehérje (esetleg tejet iszik, mert az fehér :-D )

Csak sportolással, és minőségi étkezéssel is le lehet fogyni.


Hogy a kérdésre is válaszoljak:

Nincs ideális megtett km. tekerj, vagy fuss amennyi jólesik, főleg eleinte, csak arra figyelj, hogy mindíg fokozd az intenzítást, vagy az időt, hogy ne tudjon hozzászokni a szervezet. (mondjuk, ha minden nap 10 km.-t futsz az első nap kiköpöd a tüdődet, de 1 hónap múlva meg se kottyan már)

A lépcsőzőgép jó, de nagyon drága ami jó, az inkább konditeremben használatos. A Tescós , 10-20 ezres gépeket felejtsd el, egy igazi több 100ezer Ft.

2008. ápr. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
TEstépítek ne legyél hülye jó?? gondolkozz még mielőtt írnál valamit, és amiben feltehetően nem vagy benne ahhoz inkább ne szólj, vagy ha benne vagy akkor azonnal kerüld el az edzőtermeket, mert a tudásod igencsak hiányos komám
2008. máj. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezt most kinek írtad kedves kolléga. (szintén testépítő vagyok, edzősködöm is) Én a válaszomban nem a testépítőkre vonatkozó dolgokat írtam, hanem átlagemberekre gondoltam. Azt el kell ismernünk, hogy mi nem átlagemberként élünk, táplálkozunk, edzünk, sőt sok hülyeséget megcsinálunk, amit senkinek sem ajánlanék (gondolj csak a versenyek előtti vízhajtás/ ch töltés trükközésekre)

Természetesen egy testépítőnek kell diétázni szinte folyamatosan (a tömegnövelés is diéta).

De egy átlagember miért kellene, hogy úgy csináljon, mint mi? Neki már az is eredmény, ha nem eszik szemétkaját, egészséges, nem mérgezi magát és sportolgat, fut, kerékpározik kicsit. Ők egy testépítő diétát (rizs + cs.mell + turmix.) 1 hétig sem bírnának ki, nem is céljuk valószínüleg.

Ezért írtam amit írtam komám.

2008. máj. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

U.I: Azthiszem ezt Te írtad egy másik válaszomra:

"Istenem!! köszönöm!!! köszönöm!! végre valaki vágja a témát, köszönöm, köszönöm !!! kedves elöző válaszadó :D"


Nincsmit. Lehet hogy akkor mégis lemerészkedem a terembe holnap is.

:-)

2008. máj. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézd azért mert nem értünk egyet dolgokban.


De alapvető dolgokban azért igen miszerint:


nincs lokális zsírégetés

meg este 6 után is illenék enni meg hasonlók, nem??


Egyébként miért ne ehetne egy átlagember azt amit egy testépítő? és miért ne diétázhatna úgy?? szerintem ennél gyorsabb jobb és kényelmesebb módszer nincs a fogyásra, nálam még a napi 8x kaja is alapból felpörgeti az anyagcserémet, hátmég ha edzem is, akkor egy átlag irodistának vajon mit eredményez???


De én már nem mondok senkinek semmit, mert rájöttem hogy úgyse tartja be senki, aki meg igen az jól néz ki, ez vajon mitől van kedves kolléga? jah hogy akaraterő kéne, meg kitartás, meg macera mérni a kaját??


Én diéta alatt amúgy a becsökkentet cht és a megfordított fehérje ch arányt értem a tömegnöveléshez képest. Még akkor is ha nem az, Arnold bácsi nekünk anno így tanította :D

2008. máj. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!