Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a helyzetr...

Mit gondoltok erről a helyzetről? Hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

A ház, amiben élünk nagyim-anyukám-nagynéném tulajdona. Nem kell bérleti díjat fizetnünk, nincs szó róla, hogy el szeretnék adni, van szerződésünk, hogy eladás esetén a felújításunkat kifizetik.

Van félretett pénzünk, amivel nem tudjuk eldönteni, mit csináljunk? Két lehetőségünk van.

1. Saját házat/ lakást veszünk. Nem tudnánk a teljes házat befejezni belőle, hitelt mindenképpen kellene felvenni.

2. A férjem édesanyja együtt él a férjem testvérével, feleségével és gyerekükkel. Nagyon rossz a helyzet náluk, gyakorlatilag anyósom tartja el őket, a sógorom alkoholista, a felesége nem már idegbeteg. A férjem felvetette, hogy vásároljuk ki őket (a férjemé és testvéréé a ház, anyósé a haszonélvezet), és akkor el tudnának költözni. De ez a ház vidéken van, nem ott, ahol élünk. Felújítás után, nyárra ki lehetne adni, ami legalább bevételt jelente anyósomnak is, mivel nagyon kevés a nyugdíja. Későbbiekben, esetleg nyugdíjas korunkra (már ha lesz olyan  ) leköltöznénk oda.

Én végülis nem vagyok egyik ellen se, mindegyikben látok rációt, a férjem természetesen inkább a második lehetőség mellett van, tény, hogy tarthatatlan az állapot, ami ott van. (Abba ne menjünk bele, miért tűri el anyósom őket, ezeken a körökön már rég túl vagyunk)


2014. okt. 6. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Saját ház/lakás.

Közös lónak túrós a háta. Nem hallottam még olyan közösködős sztorit, ami jól sült volna el.

2014. okt. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1. mindenképpen.
2014. okt. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Saját ház.
2014. okt. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez nem kerdes,ertheto hogy sajat haz!!
2014. okt. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Gazdaságilag a saját ház érné meg jobban, de én nagyonirtózom a hiteltől. A rokoni kapcsolatokat tekintve pedig a kivásárlás lenne jobb. így is lesz saját házatok, amire támaszkodhattok később, bár ugye nem központi helyen. Ha jó a kapcsolatotok az anyóssal, és a férjed testvére sem arra játszik, hogy hol tegyen keresztbe nektek, én bizzony megfontolbám a kivásárlást, bár ebből közvetlen anyagi hasznotok nincs. Azért sokat gondolkodnék rajta, az biztos. DE ez csak az én véleményem. Ha nem jöttök ki az anyóssal, akkor még gyűjtögetnék saját házra.
2014. okt. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A második opció. Sokkal kevesebb kiadással jár, ha jól értem elég rá a spórolt pénzetek, nem kell magatokat lekötni egy 25 éves hitellel, és ha amúgysem ott laktok, akkor nem zavar anyós sem.
2014. okt. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, a másodikra elég lenne a pénzünk, akár még felújítással együtt is. A kiadásból származó bevételt meg feleznénk. Nekem is problémám van a hitellel, anélkül meg nem tudnánk építkezni, sajnos ezen a környéken nagyon magasak a telekárak is.

Az én családommal nincs gond, jegyzővel ellenjegyzett szerződésünk van, nem hiányzik senkinek sem ez az ingatlan , amiben lakunk, ha eladják, akkor meg visszajön a pénz, amit a felújításba raktunk.

2014. okt. 6. 13:41
 8/10 anonim ***** válasza:

OFF eleje


"Közös lónak túrós a háta."


Bocsi, javítok. Nem "túrós, hanem "túros" a háta, ami annak a habnak a neve volt valamikor, ami a ló szőrén az izzadtságból képződik, és ahonnan nem tud elpárologni - pl. a nyereg alól -, ott meg is marad. És mivel közösen használják a lovat, több a teher rajta, ezért több túr képződik a hátán.


OFF vége

2014. okt. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A megtakarított pénzeteken lakást venni, azt kiadni. Bármikor költözhettek, ha házat akartok el is adhatjátok, de addig jön be plusz pénz belőle. Így sehova nem avatkoztok be, mert ugye mindenki a saját szerencséjének a kovácsa!
2014. okt. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

El kell döntenetek, hogy a saját problémáitokat akarjátok megoldani, vagy a másét.

1. Ha saját lakást vesztek, és nem költöztök bele, akkor a hitel törlesztőjét ki tudja termelni a beszedett bérleti díj. Miután nincs problémátok a jelenlegi lakhatásotokkal, így ez befektetésnek kell tekinteni. (A jelenlegi nyomott lakásárak mellett nem rossz befektetés) Itt a pénzetek mobilizálható marad.

2. Ha a sógorékat kivásároljátok, és ha valóban el is költöznek, és ahova költöznek ott el is tudják tartani magukat, és ha anyósod nem fogadja vissza őket, hogy nehogy a kisfia éhen haljon, stb. sok-sok "HA". Tehát a második variáció csak úgy jó, ha tényleg végleges megoldást jelentene anyósod számára. Itt a pénzetek nem mobilizálható más cél érdekében akkor sem, ha kiderülne, hogy a döntés nem volt a legjobb.

Ha az elsőt választjátok, akkor az a férjed számára érzelmileg megterhelőbb lesz, mert "lám segíthetett volna az anyján, de nem tette".

Ha a másodikat választjátok, lehet, hogy üthetitek a fejeteket a falba, mert ha anyós eddig nem tudott a sarkára állni a sógoroddal kapcsolatban, akkor most sem fog.

Összességében én az elsőt választanám, mert benne van a változtatás esélye.

2014. okt. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!