Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Hanesz1 kérdése:

Mi a véleményetek erről a helyzetről? Párommal albérletben élünk. Pár nap múlva megszületik a kisbabánk. Ő 18 éves korában örökölt egy nyaralót a Balaton parton, amit most eladott, hogy lépni tudjunk.

Figyelt kérdés
A vevő egy bp-i ingatlanát ajánlotta fel beszámítassal. Így fele pénz fele az a lakás. Ott decemberig albérlők laknak. Még örültünk is, hogy nem kell rögtön lakást keresnünk, tudunk foglalkozni a babával, mert így az albérlők kvázi kifizetik a mi albérletünket. Amíg én is dolgoztam kb ugyanannyit kerestünk, mindent felesben fizettünk. Mivel én sajnos minimálbérre vagyok bejelentve kb a harmadára esik vissza az én jövedelmem. Ez nem elég arra, hogy minden menjen tovább úgy mint régen. Most derült ki hogy ő úgy fondolta én továbbra is odaadom neki az albi meg a rezsi felét (hozzáteszem ez az egész havi jövedelmemet el fogja vinni) ő pedig állja a kaját és a gyerek költségeit. Ő úgy tekint arra a plusz bevételre ami a másik lakás bérleti díjából jön neki, mint egy fizetésre ami csak őt illeti meg. Reméltem ez könnyebbséget hoz nekem is hogy ne érezzem magam kiszolgáltatott helyzetbe. Rossz érzés lemenni úgy a boltba tejért hogy tőle kell pénzt kérnem. Gondoltam én leszek majd aki a babadolgokat is megveszi, de hogy mindig rá kelljen várnom hogy kérhessek pénzt pelenkára? Így úgy érzem magam mint egy gyerek, mintha az apámmal élnék együtt. Ha a 70et ő befizetné az albérletünkre és nekem csak a rezsibe kellene beleadnom akkor maradna pénzem kajára és pelenkára is. Nem lenne ez a kiszolgáltatott érzés. Ne tanácsoljátok azz hogy beszéljük meg mert azt ezerszer próbáltam. Csak véleményt kérek hogy jogos e ahogy ő gondolja hogy az a penzt csak az övé én meg fizessek úgy mint eddig. Nem vagyunk házasok de mindjárt lesz egy közös gyerekünk. Úgy gondoltam mostmár mindennek közösnek kellene lennie nem?

2014. szept. 3. 00:53
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%

Mindennek azért nem. Még ha házasok is lennétek az a nyaraló akkor is az ő tulajdona amihez jogilag semmi közöd nincs.


Jogosnak jogos, de, hogy korrekt-e az már más kérdés és ennek tükrében én azt is letisztáznám vele a helyedben, hogy ha majd te kapsz állambácsitól amíg otthon vagy a gyerekkel max. 40.000-et, akkor az hogyan lesz kezelve.

2014. szept. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
96%
még azu elött menj haza mielött meglesz a baba, tipikus pasi aki nem fogja fel hogy egy családról gondoskodni kell az ilyennel kár számolni sose változik
2014. szept. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
97%

Meggondoltátok, hogy gyereket vállaltok?

Nem értem, mi az, hogy a gyerek az ő része anyagilag?! Mondjuk a többit sem...Egy kapcsolatban ez nem így működik. Normális esetben minden közös. Hónap elején össze kellene adjátok mitek van, és azt közösen beosztani. Ez az ember egy nagy gyerek, ha nem érti mi a baj, nem sok jót jósolok.

2014. szept. 3. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
73%

Igaza van, annak, aki azt írta, h jogos. Aaaz. De gusztustalan. Tipli gyorsan (apasági után!!!!). Pedig én nagyon ritkán mondom ezt egy párnak, mindig a kapcsolat megmentéséért harcolok. Ne törődj semmivel. A szüleidnek mondd el! Boldog leszel a babával egyedül is. Ha ilyen sóher a párod, mindig is az lesz. Minden hónapban alázkodnod és magyarázkodnod kell majd a pelenka és ne adj Isten a tápszer áráért... Rengeteg keserűséggel fog járni.

A babához pedig nagyon sok boldogságot! Tényleg nem is lehet sejteni se ezt az érzést. (Egy 8 hónapos tündérlány anyukája.)

36/N

És ha akarsz, írhatsz privit!

2014. szept. 3. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
23%
Mi 20 éve élünk ilyen rendszerben. Tőlem kell pénzt kerni mert a feleségem bármekkora összeget elkölt. 2 gyerekünk van. Szerintem működhet igy a rendszer. Mi a probléma ha pénzt kell kérned?
2014. szept. 3. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
24%
Mi az hogy minimálbérre vagy bejelentve? Miért?
2014. szept. 3. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
17%

"Amíg én is dolgoztam kb ugyanannyit kerestünk, mindent felesben fizettünk. Mivel én sajnos minimálbérre vagyok bejelentve kb a harmadára esik vissza az én jövedelmem. "


Ezt nem értem, hogy miért csak sajnálkozol ellen, mikor ez Rajtad múlik! Saját érdeked és kötelességed bejelenteni, hogy törvénytelenséget követ el ellened a munkahelyed!

Ha ezt a magatartást tűröd, sőt a hallgatásoddal még támogatod is, akkor ez általános lesz a munkáltatók részéről, és milliókat károsítanak meg vele!

Úgyhogy evvel sokkal nagyobb kárt okoztál másoknak, mint magadnak!

Úgyhogy ne haragudj, nem foglak sajnálni, mert neked sem a passzív sajnálkozás a helyes magatartás ebben a helyzetben!!!

Örülj a pluszpénzednek, amit adócsalással megtarthattál eddig, élj abból a megtakarításból és kész!

2014. szept. 3. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
84%

7., te ezt teljesen komolyan gondolod? Nem ilyen világban élünk, az ember örül, hogy van munkája. Ha pattogna a munkahelyén, ott van helyette 20 másik.

Ennyire ne játszd az eszed légyszi!

2014. szept. 3. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
25%

8: Nem mindenki ilyen, mint Te. Én előbb halnék meg, mint hogy hallgassak egy ilyen nagy volumenű csalásról - aminek ráadásul én vagyok a fő károsultja!

Te csak tűrd csendben, hogy 3 évig harmadannyit kapsz, mint járna, de evvel másoknak is ártasz!

2014. szept. 3. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
22%

8: "Nem ilyen világban élünk"

A világot Te alakítod!!!

Ha eltűröd, hogy kicssszenek veled, akkor olyan világod lesz, amiben ki vagy csszve veled.

És akkor csodálkozol, hogy olyan világot élsz, amiben ki van csszve veled???

Normális vagy?

2014. szept. 3. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!