Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségem egy pillanat alatt...

Feleségem egy pillanat alatt letudja lombozni a lelkesedésemet. Semmi nem jó amit csinálok?

Figyelt kérdés

Nem értem.Tény vannak hülyeségeim,de kinek nem.Általában mindig lelkes vagyok új ötletekért,dolgokért.Ha valamit teszek,azt többnyire kettőnkért teszem és mindig figyelembe veszem kettőnket,hogy mind kettőnknek jó legyen.Bármiről is van szó.Igen nem vagyok egy önző ember.Viszont rájöttem kár így gondolkodnom,mivel sokszor jót akarok és kb leb..aszás lesz a vége.Ilyenkor irtó rosszul érzem magam,mert bennem csak az van,hogy hiszen én jót akartam!Ilyenkor órákig még töprengek hogy vajon bennem lehet a hiba?Vagy mit csináltam rosszul?Általában mindig úgy közelítem meg a dolgokat,hogy valóban mind kettőnknek jó legyen,de az ellenkezőjét érem el,vagy nem is tudom,hogy ezt nem így meg úgy kellett volna.Én meg csak állok érthetetlenül hogy mit csináltam most megint hiszen szeretem és csak jót akartam...

Vajon hogyan jöhetnék rá hogy mivel teszek jót,ha sokszor nem jó amit csinálok?Inkább ne csináljak semmit?


2014. okt. 6. 13:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Konkretabban?
2014. okt. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez így elég ködös. Mondhatnál pár példát, hogy mi nem tetszik neki.
2014. okt. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg lehetne konkrétabban, mert így ebben a formában nem lehet semmit mondani.

Ha olyan vagy mint az én férjem, hogy magától beugrik a boltba hazafelé és zsömle helyett két tévével jön haza, hát ne csodálkozz :D

2014. okt. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Hát ha még jó a kapcsolatotok ettől függetlenül, akkor egyszer ülj le vele beszélni erről, hogy ezt te így érzed.

Persze ne fenyegesd, hogy vagy változik, vagy szakítasz, ilyesmi, mert az kész támadás... Hanem csak értesd meg vele, hogy ezt te így érzed és milyen rosszul éled meg, és nem akarod, hogy erre rámenjen a kapcsolatotok...

Probáld megbeszélni vele, hogy próbálja ő is időben tudatni veled az óhaját és ne utólag fanyalogjon, és ha belekezdesz valamibe, akkor ne lebeszéljen, hanem előbb hallgassa meg, hogy mi a terved...


Ezt ha nem beszélitek meg, akkor egyre durvább veszekedések lesznek majd, akkor már késő lesz....


Nekem anyám ilyen, egész életemben bármibe kezdtem, mindig kritizált, lelombozott, belém beszélte, hogy úgysem fog menni, stb... Kibírhatatlan dolog hosszú távon...

2014. okt. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Pl egy jó pl,vettem egy autót egy másik városban,gondoltam majd együtt elmegyünk és elhozzuk és közben kirándulunk is egyet és ott alszunk egy napot,város nézés stb.Pár ezer ft-ért foglaltam egy szállást,nem volt drága.És akkor jön hogy,De ez most minek kellett,hiszen nem messze laknak a haverjaim ott is aludhattunk volna ha időben felhívom valamelyiket.Ilyenkor kb elbőgném magam,annyira rosszul esik.
2014. okt. 6. 13:36
 6/29 anonim ***** válasza:
16%

Nekem is volthasonló nőm.

Volt.

...

Én felteszem a kérdést, mi tart mellette.

Ha van rá értelmes válasz, akkor el kell fogadni őt ilyennek.

Ha nincs akkor keresni kell megfelelő nőt.

Nekem nem felelne meg, de ha pl. elég gazdag lenne, vagy elég húsos lenne a feneke, akkor lehet hogy én is elgondolkoznék, esetleg érdemes mégis elviselni ezeket...

2014. okt. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
81%

Akkor tényleg olyan vagy, mint a férjem :)

A házasság már nem olyan, mint amikor jársz egy csajjal.

Hacsak nem megbeszélt külön kasszán vagytok, nem csak a saját pénzed költöd, hanem az övét is.

Persze, egyrészről becsülendő és kedves hogy el szeretnéd vinni "randizni", a másik részről viszont... nem mindegy, hogy adod elő.

A "Drágám, vasárnap megyünk a kocsiért, és foglaltam szállást..." résznél a logikusan gondolkodó nő agya már durran, hogy feleslegesen költöd a pénzt. Utána mondhatsz amit akarsz, már nem lesz kedve az egészhez, szóval ugyanott vagy.

Ha előtte megkérdezed, lenne-e kedve a dologhoz, rögtön máshogy jön ki. Esetleg ha rögtön úgy vezeted be, hogy elviszed egy romantikus hétvégére, és foglaltál szállást.

A felvázolt verzió nem jó. Pláne, ha anyagilag sem vagytok eleresztve.

Tessék megtanulni kommunikálni.

2014. okt. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

ma 13:44


Ne haragudjál de mi különbség van az között hogy a feleségemmel megyek el az autóért vagy a csajommal?Ilyen esetben szerintem semmi kb.Szerettem volna ha velem jön,és igen 6000 ft nem ver földhöz minket.

Még egy kérdés.Amikor hetente vesznek a nők maguknak a közös pénzből táskát,cipőt vagy éppen bármilyen rhuaneműt,akkor miért nem durranik el az agyatok?De bezzeg amikor a férfi kemény 6000 ft-ért foglal egy szállást,az már égbekiálltó bűn és teljesen megviseli az éves büdzsét:)

2014. okt. 6. 13:51
 9/29 anonim ***** válasza:
41%

Ne haragudj de hülye vagy, és úgy általánosítasz, mint egy óvodás.

Hogy mi a különbség? Az utózás között semmi. A pénzköltés között van, de látom, nehéz megérteni az ok-okozati tényezőket, így nem is próbálok magyarázkodni :)

Hogy vásárolgatás?

Nos, 5 éve nem vettem magamnak egy új ruhát, nemhogy táskát vagy cipőt.

Egész nyáron az egyszál szakadt sportcipőmben jártam, míg a férjem új telefont meg számítógépes játékot... na, kinek durranjon el az agya?

Megsúgom, ilyen hozzáállással addig marad a férjem, míg sikerül elköltöznöm innen.

Ahogy elnézem, te sem maradsz sokáig nyeregben... és az nem azért lesz, mert az asszony hülye.

2014. okt. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ha az én férjem egy ilyen meglepi programot szervezne a hátam mögött...nagyon örülnék neki :)

6k forint nem a világ, és nem minden héten van...kis romantika, kettesben,ááá szép is az :)

Pedig nincs sok pénzünk. De pl. amikor valami meglepit vesz nekem, mindig nagyon örülök neki :) Tudom, hogy nem akar rosszat, még ha magamban nem is mindig helyeslem a költekezést, azért sosem lenne szívem leordítani ezért a fejét, vagy elkedvetleníteni, lelombozni. Mikor olyan nagy örömmel adja át! :) Nem tudnék belerúgni, na... :(

8 éve vagyunk együtt, ha régen, mikor csóróbbak voltunk nem zsémbeltem ilyen miatt, akkor nem most fogom elkezdeni.


Más példát tudsz mondani, kérdező?

2014. okt. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!