Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kicsúszot minden a kezemből...

Kicsúszot minden a kezemből egy pillanat alatt. Nem látok kiutat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azt se tudom hol kezdjem. Néhány éve a feje tetejére fordult az életem amikor meghalt a gyerekem 7 évesen és hiába nem ment, erősnek kellett lennem. Kicsit depressziós lettem de már mondhatni jól vagyok. Nagyon lassan sikerült nagyjából elfogadni az új helyzetet. Éldegéltünk egy ideig a feleségemmel és a másik gyerekünkkel, csak mindent elrontottam és gyerekkel együtt elment. Nem fogom tagadni, az én hibám mert erőszakoskodtam vele egy kicsit. Nagyon rossz egyedül ezért sportba vagy alkoholba menekülök. Próbálom tartani magam, nem iszok mindig meg minden nap de sajnos gyengébb napokon elég rendesen. Tudom, hogy nem megoldás ez és nem vagyok még alkoholista de nem látom értelmét az éltemnek. Elmegy tőlem mindenki, akkor én minek maradjak? Ezerszer próbáltam helyre hozni a házasságunkat de nem sikerül(t), ennek ellenére sose fogok lemondani róla. Nagyon szeretem a gyerekeket, miután egyet elveszítettem még jobban, ezért gondolkoztam és lehet, hogy gyerekekkel akarok foglalkozni. Jelenleg állatokkal foglalkozom. Csak erőt kéne venni magamon és valahogy kimászni ebből a qrva gödörből. Nagy szükségem lenne a feleségemre aki hallani se akar rólam. Bocs ha valami zavaros csak nagyon fáradt vagyok.
2013. aug. 28. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom,hogy így alakult..

Ne igyál, tönkreteszed magad..én már azt is megbántam,hogy egy időben iszogattunk elég sokat..maradandó élmény lett és nem jó szempontból..

Az állatokkal való foglakozás nagyon helyes, ne hagyd abba.

Keress hobbit, olvass sokat, vegyél részt agykontrollon, önismereti tréning akármi.

Kirándulj találd meg a szépet..

A feleségeddel pedig ha nem hozható helyre, talán próbáld meg ,hogy új kapcsolatot kezdeményezz, ismerkedj... : )

2013. aug. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Ha a feleséged hallani sem akar rólad, akkor nem kéne zaklatnod, hanem tudomásul venni, hogy vége. Addig amíg tovább nem mérgesedik a helyzet.

Az alkohollal tényleg elüldözöl magad mellől mindenkit.

Próbálj ismerkedni, olyanokkal, akik nem idegenkednek az állatoktól. Nem kell tehenet fejnie, de ne is utálja őket.

Ne kocsmázz, rossz híred miatt senki nem fog még szóba állni sem Veled!

Mindig van kiút, csak néha nehéz megtalálni. De keresd!

Megtalálod, de csak akkor, ha nem az alkohol lesz a társad. Mert akkor egyedűl maradsz, és borgőzösen élheted a napjaidat. Ami nem egy szép jövő!

2013. aug. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Próbáld összeszedni magad a másik gyermekedért!
2013. aug. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Részvétem a gyermeked miatt, szörnyű lehetett, de ha képes voltál felállni, most is meg kell tenned. Az emberben benne ban a túlélési ösztön, csak most egy kicsit ez háttérbe szorult, de hidd el, ott van benned, képes leszel rá. A feleségedet hagyd, ha eddig erőszakoskodtál vele, most már ne tedd, tiszteld ennyire. A gyerekedért tegyél meg mindent, próbálj vele sokat beszélgetnim érdeklődj, vidd el közös programra, hidd el, sokat fog segiteni rajtad. Az állatok is nagyon sok szeretetet adnak, foglalkozz velük nyugodtan. Sok kórházban keresnek önkénteseket, akik pl. meséket olvashatnak fel a beteg gyerekeknek, játékokat visznek nekik stb., keress rá a neten. Az alkoholt hanyagold, hisz az csak pillanatnyi megoldás, de hidd el, csak mélyebbre taszit. Próbáld esetleg kiirni magadból a bánatot, próbálj nyitni más emberek felé, vannak már manapság ilyen csoportos beszélgetések, ahol kitárhatod a szived másoknak, akik meghallgatnak. Tűzz ki magad elé minden nap egy célt, kis piti dolgoktól kezdve a nagy dolgokig. Sportolj, keress valamit, ami érdekel és tudod is csinálni. Ha nincs kutyád feltétlen szerezz egyet, nagyon jótékonyan hat a lélekre. Sok sikert neked!
2013. aug. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Meghalt a gyermeketek!

Többes számban!

Gondolom a feleségednek is nehéz volt!

De!

Van egy másik gyereketek is,akinek apára lenne szüksége!

Erre nem gondoltál?

Erőszakoskodtál a feleségeddel?

Tehát bántottad?

Tudom ciki orvoshoz járni,de még cikibb,ha vered a feleségedet,és elüldözöd magad mellöl a saját gyermekeddel együtt!

Kezeltetned kellett volna magadat,és az indulataidat!

Én elhiszem hogy ez egy borzalmas időszak volt (vagy még mindig) a számotokra,de mikor már érezted,hogy nem tudsz kilábalni ebből a helyzetből,hogy nagyon magad alatt vagy,már akkor segítséget kellett volna kérned,és nem fajultak volna idáig a dolgok.....a legkönnyebb az alkoholba menekülni,viszont mikor elmúlik a köd,és ott maradsz józanul a problémáiddal,akkor megint szar minden.....

2013. aug. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

róbálom tartani magam, nem iszok mindig meg minden nap de sajnos gyengébb napokon elég rendesen. Tudom, hogy nem megoldás ez és nem vagyok még alkoholista



- Ez már alkoholizmus!

A gyógyuláshoz az első lépés ezt belátnod. Orvos, anonim alkoholisták, leszokás, indulat kezelő terápia. Ha elkezded talán a feleséged is belátja megváltoztál. Amíg egy kortyot is iszol nem fogja elhinni! Ebből kiderül mennyire fontos neked a családod.

2013. aug. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát... nem akarok új kapcsolatot, én őt akarom vissza kapni. Tudom, hogy óriásit hibáztam de szeretnék kapni egy második és egyben utolsó esélyt és ha azzal se tudnék élni akkor mondanék le róla. Nem bántottam, illetve fizikailag nem de sokat veszekedtem és kiabáltam vele amit utólag nagyon bánok és tudom, hogy semmire se volt jó. Meg néha parancsolgattam neki. Ha ezt meg tudná nekem bocsájtani innentől úgy bánnék vele életem végéig mint ahogy régen, amikor még boldogok voltunk.

Nem járok kocsmába és nekem az az alkoholista aki éjjel-nappal a kocsmában ül a saját szarában, hányásában döglik piával a kezében és egy lépést nem bír megtenni. Na én nem ilyen vagyok és nincs szükségem csoportokra meg ilyenekre mert van még eszem. Tudok alkohol nélkül is élni.

2013. aug. 30. 10:45
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor élj nélküle, most kezdd el, ebben a pillanatban!



(De ha egyszer is veszel egy üveg sört, mert itallal könnyebb, akkor már alkoholista vagy, függetlenül attól, hogy mit gondolsz arról, hogy ki az alkoholista).


Tessék, lehet bizonyítani (másoknak), hogy nem vagy alkoholista (magadnak nem kell, elvégre tudod magadról, hogy nem vagy az, ugye?)

2013. aug. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nincs mit bizonyítani, csak azt hogy nyugodt vagyok de azt is csak a feleségemnek mert pont vele viselkedtem úgy ahogy.
2013. aug. 30. 10:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem,hogy valószínűleg elvesztette a bizalmát a feleséged benned! A bizalom a legfontosabb egy kapcsolatban. Szerintem az lenne a legjobb,ha megkérnéd a feleséged,hogy adjon neked,egy számára megfelelő időt,pl.6 hónapot,és Te ez alatt az idő alatt bebizonyítod neki,hogy még mindig az-az ember vagy,akit egykor szeretett. Ez nem azt jelenti,hogy visszaköltözik,vagy együtt vagytok,csak azt,hogy engedi,hogy tartsd vele a kapcsolatot,esetleg találkozik veled,és csinálhattok családi programokat,hogy felelevenítsd benne a szép emlékeket. De azt tudnod kell,ez nem lesz könnyű,nem is biztos hogy bele megy,és Te nem hibázhatsz!!! Ha mégis sikerül visszaszerezned Őket,akkor attól a perctől fogva,sose felejtsd el,hogy azért élsz,hogy az Ő életüket szebbé tedd,és ez az utolsó lehetőséged arra,hogy visszakapd a családod!! Sok sikert!
2013. aug. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!