Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A megcsalást meg lehet bocsáta...

A megcsalást meg lehet bocsátani? Vagy ne is próbálkozzak inkább?

Figyelt kérdés

A saját szememmel láttam amint a barátnőm az én házamban és az én ágyamban szeretett valaki mást. Lefagytam, nem tudtam mit csináljak, még kiabálni sem tudtam csak nagyon csalódottnak és átvertnek éreztem magam, ő meg mai napig könyörög, hogy bocsássak meg és magyarázkodik, hogy mennyire sajnálja a történteket. Eddig eszem ágában sem volt visszafogadni de hiába haragszom rá, mégis úgy érzem hogy előbb-utóbb úgy fogok csinálni mintha misem történt volna. Egy ilyen dolog után hogyan működhet egy kapcsolat? Az tényleg igaz, hogy aki egyszer megtette az másodszor is megfogja? Én ebben nem hiszek 100%-osan, hiszen mindenki követ el hibákat és a normálisabbak tanulnak is belőle... de lehet, hogy csak naiv vagyok.

26/F


2014. okt. 6. 19:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%
az is lehet hogy nem ez az első félrelépése. én a helyedben elzavartam volna a helyére a sarokra.
2014. okt. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

Ugyan, hajítsd ki. Aki egyszer megtette és megbocsájtották neki, az meg fogja tenni máskor is, csak körültekintőbb lesz.

SOHA nem bocsájtunk meg félrelépést, mert az egyenlő a zöld lámpával!!


Hajítsd ki a curvát.

2014. okt. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
82%
Pff... én nem bocsájtanám meg. Volt pofája a te házadban te ágyadban. Ennél aljasabb, megalázóbb, mocsok dolgot.... hányinger. Én az ágyat is kidobnám. Szemét az ilyen. Én azt vallom, ha valaki szeret valakit akkor nem tudja megcsalni, semmilyen körülmények között,mert akkor nem képes úgy nézni másra, vagy hozzáérni.Nem még lefeküdni vele az ágyában. Az ilyen nem szereti a másikat, csak szégyenében könyörög. Ha szeretne ilyet sose tett volna. ne légy gyenge, fiatal vagy, találsz olyat, aki sose tenne veled ilyet. Annak nem lesz jó vége, ha kibékülsz vele!!!
2014. okt. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én még olyat nem láttam, hogy valaki csak egyszer lépett volna félre. Szóval gondold át ezt a dolgot.
2014. okt. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%
Jó lenne tudni, hogy miért csalt meg, mert ha csak úgy, poénból, akkor nem gondolnám, hogy ezt abba fogja hagyni. Ha volt rá oka, bár is egy nehéz kérdés, mert alapvetően az a tisztességes, ha szakít veled és utána pasizik, szóval ha valamivel tudja magyarázni, akkor talán van esélye a kapcsolatnak, ha te is túl tudsz lépni a történteken.
2014. okt. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
87%
Mo.-i nagy mintaszámú felmérés eredménye/de kb . hasonló adatok jöttek ki az Eu.-ban is/: 18-50 év közötti korosztályban a férfiak 64, a nők 46 %-a min. 1x-er már félrelépett.Ez van!!! Én szakítanék vele, ha egy házasságban "X" idő után történne, esetleg fontolóra venné az ember a dolgot ! De inkább "0" tolerancia...
2014. okt. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom... A kérdésedből következtetve ezt az egyet még megbocsáthatónak tartod, de ha megint megteszi, azt már nem? Szerintem egyetlen egy megcsalást sem lehet megbocsátani! A leges legerősebb gesztus azt kifejezőn hogy nem kellesz neki!! Porig aláz, és aztán kígyó módjára tekereg előtted, hogy ne dobd ki, mert az utcára kerülne különben. Csak azért imitál megbánást, mert nincs hova mennie. A pasit ott helyben félholtra kellett volna verned, illetve mindkettőjüket úgy ahogy vannak kirángatni az utcára.

Ne bocsáss meg neki! Milliószor különbet találsz majd nála!

2014. okt. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy másodszor is megtenné (bár nagyon nagy az esély), de hogy a kapcsolatotok már nem fog ugyanúgy működni az biztos. Most azt mondod meg tudsz neki bocsájtani, viszont az első nézeteltérésnél a fejéhez fogod vágni (joggal). Szerintem egy új őszinteségen alapuló kapcsolatot keress. Vannak azért őszinte, monogám lányok is :-).
2014. okt. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nem tartom megbocsáthatónak, illetve nem tudom, szerintem emberfüggő. Van olyan is ahol megcsalás után működött de olyan is ahol nem, meg olyan is ahol nem is próbálták újra. Na én most nem tudom mit tegyek mert nem akarok még egyszer csalódni csak egyszer ezt érzem, egyszer azt. Ezért is szeretnék útbaigazítást kérni olyan emberektől akik valószínűleg nem ismernek.

Különösebb oka nem volt rá, nem is mondta hogy miért tette.

2014. okt. 6. 19:42
 10/20 anonim ***** válasza:
55%
Akkor leírom neked a konkrét példámat: megcsaltam, nem foglalkozott velem, hónapok óta nem volt közöttünk szex, másik városban lakott, lusta volt hazajönni (szebben mondva nem osztotta be jól az idejét, baromira vágytam már a szexre, egy ismerősömmel iszogattunk, megcsókolt és egyszerűen lefeküdtem vele. Utána elmondtam a páromnak, az okokat is és megértett és megbocsájtott, nem könnyen, de együtt vagyunk már jó ideje és természetesen nem csalom meg. Nem akartam a másik illetőtől semmit, csak így alakult, a páromat szerettem végig. Ha semmilyen magyarázattal nem tud szolgálni a barátnőd, akkor én szakítanék a helyedben, mert nem látnám azt, hogy nem fogja megtenni újra.
2014. okt. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!