Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél a helyemben?...

Mit tennél a helyemben? Költöznél, vagy nem?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. A szüleim már nem élnek, és egy nagyvárosban lakom, születésem óta ebben a házban. Itt senki rokonom nincs (illetve olyan akire számíthatnék) az egész rokonság akinek számítanék, 60 km-el odébb él egy faluban. Velük tartom a kapcsolatot, de ha valamiért ide kéne jönniük, akkor az 1 órás utazás. Itt egy szép kertesházban lakom, megvan mindenem (berendezés, felújítva a ház) de ugyanakkor nincs olyan személy aki csak úgy bejönne meglátogatni. Szerencsére a szomszédok nagyon rendesek, de az mégsem olyan mintha családtagok lennének.

Azt mondták a rokonaim, hogy könnyebb lenne nekik, ha leköltöznék falura. Akkor foglalkoznának velem. Viszont már mindenkinek van családja (férje, felesége, gyereke) és én ott feleslegesnek érezném magam. Arról nem is beszélve, hogy még 2 évig tanulok, aztán pedig munkát kéne keresnem, és városban könnyebb lenne. Szerencsére a nagymamám itt lakik velem, de ő is idős már, és szeretné ha jó helyen lennék. Úgy látja, hogy itt nem jó, de én nem tudnám megszokni, hogy városi lány létemre, egyik napról a másikra falura menjek.


Nem tudom egyedül a szülővárosomban tudnék-e boldogulni, illetve hogy mennyire veszélyes egy nőnek egyedül laknia egy kertesházban?


2010. jan. 23. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha te itt jól érzed magad, akkor mért kéne elköltöznöd? Nem akarlak elkeseríteni, de a rokonokra ne számíts, pláne ha családjuk van. Egy jó szomszéd többet érhet, mint egy rokon. Munkalehetőség is több van városban. Ne másokra hallgass, ez a te életed. Aztán majd férjhez mész és a férjeddel együtt ketten eldöntitek, hogy hova költöztök.
2010. jan. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
veszélyesnek veszélyes az biztos. de szerintem a faluba mégse éreznéd otthon magad. (:
2010. jan. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ne költözz... Lassan meglesz a saját kis családod, nem leszel egyedül. Butaság vidékre költözni, ha van lakásod a fővárosban.
2010. jan. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én is így gondolom ahogyan ti írjátok, csak azért külső véleményeket is szerettem volna megkérdezni. :)

2010. jan. 23. 14:24
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

ne költözz falura, megbolondulnál!

örülj neki h van szép házad hitel nélkül. majd csak lesz egy normális srác is, akivel családot alapíthatsz :)


ha egyedül érzed magad, hívd át a csajokat dumálni, süssetek valami fincsit, borozzatok, vagy ami jól esik. :)

2010. jan. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
sztem sem jó ötlet a költözés. maradj a városban a nagymamáddal, szerezz barátokat, akik ide kötnek. felesleges lenne falura költözni.
2010. jan. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se kltözz megasztán városban csak nagyobb esélyel találsz állást mint falun,vidéken.Sajnos
2010. jan. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem se költözz,inkább vegyél két kutyát,mondjuk magar vizslát.Ők nagyon játékosak,szeretetreméltóak és hűségesek
2010. jan. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Harmoka ***** válasza:
100%

Ne költözz sehova, a rokonok akkor se biztos hogy segítenének ha a szomszédjukban lennél. Ne hagyd ott a megszokott jó kis lakásod, a városban elhelyezkedni is könnyebb. Vegyél egy házörző kutyát esetleg.

A rokonok azért is mondhatták, hogy költözz oda, mert vidéken kevesebb pénzért vehetnél házat, a különbözetet meg el tudnák kérni tőled. Fiatal vagy, lesz majd családod és jól jön még az a ház.

2010. jan. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a további válaszokat is. :)


Szerintem sem látogatnának sűrűbben, mivel mindenkinek van autója, így az utazás 1 óra lenne max, mégis augusztusban voltak utoljára...Azt mondták, hogy menjünk mi, mert nekik nincs idejük.

És igen, a házvételre azért akarnak rábeszélni, mert az egyik rokonom most örökölt egy kis házat, ami pont eladó, de nem kell senkinek...

Szerintem is maradok itt. :)

2010. jan. 24. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!