Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szomorú a helyzet. Te mit tennél?

Szomorú a helyzet. Te mit tennél?

Figyelt kérdés

4 éves lányomat, párom teljesen ellenem neveli-hangolja. Ha mondok valamit, akkor letromfol.. hogy hülyeség.. a lányom volt a világom közepe, de egy ideje mióta ilyeneket mond, nekem, hogy nem szeretlek, csak apát szeretem.. utállak tünj el.. nem tudom már ugyan ugy szeretni. Hiába adtam meg neki mindent, időt szeretetet, törödést. stb.. apuka soha nem törödött úgy vele, napi, 30 perc ha jó kedve van, akkor sem tartalmasan, viszont ha mondok valamit, valamiért veszekedek a lánykával.. egyből leolt a gyerk elött..hogy szegény kicsikém.. persze hogy nem kell levest enned.. pl.. ilyenek.. most a gyógyszert nem vette be.. és én voltam a hülye, hiszen majd beveszi később.. ??????? úgy beszél velem a gyerek elött, én meg nem türöm. Még soha nem vett a gyerekének semmit, ( külön kasszán vagyunk , ennek sok oka van, amit most nem fejtek ki a lényeg, hogy igy volt szükséges)

Tudom, hogy ha nagyobb lesz a lányom látni fogja, hogy mit művel az apja, de addigra elfog marni magától.. Az eszemmel tudom, hogy csak azt mondja amit apuka magyaráz neki,stb.. de lelkileg már kevésbé tudom helyesen lereagálni. Pl. a gyereknek elmagyarázta, hogy ő nem is akarja hogy óvodába járjon, csak én erőszakoskodtam.a gyerköc utáljaa mai napig. (annak az volt az oka, hogy kell a munkahely, mivel ő nem tart el.. fénnyel meg nem megy még a táplálkozás) Azóta, üvölt, a gyerek, hogy én gonosz vagyok, meg csak apa a minden... óvodába is csak azért viszem, mert undok vagyok és nem szeretem.. Elmagyaráztam ezerszer neki a dolgokat, hogy mi az oka, stb.. de lelkileg, nehéz. Miért gondolja hogy rossz vagyok. Jelenleg azt érzem, látom..

hog y ha ez igy folytatódik, (apukának hiába szólok, nem változtat) akkor a lányom eltávolodik tőlem és én is tőle.. majd 15 évesen mikor valóban látja az apját, és azt a teljesitményt amit nyújt a számára akko r rájön, hogy nem biztos hogy anyat kéne bántani... de addigra én is eltávolodok tőle.. és majd ott állunk hogy a kapcsolatot javítani kell.. eddig ő volt az életem úgy szeretem, hogy elmondani nem lehet. de ez a folyamat engem is felőröl.. Tanácsok?


2011. nov. 1. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
nem tudom már ugyan ugy szeretni -ez a mondatod sokkolt engem. Egy négy éves kislányról van szó, hogy érted, hogy nem tudod már úgy szeretni? Hát nagy bajok vannak nálatok, de a jelek szerint veled is van baj, már ne haragudj. Az pedig, hogy az apja ellened neveli, hát váljatok el. Inkább mint hogy marjátok egymást. Semmi szeretet nincs már köztetek.
2011. nov. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elmondom mit tennék, illetve mit tettem. Mikor idáig fajultak a dolgok, akkor fogtam és beadtam a válópert, és azóta a közel 6 éves gyerekünknek 2 boldog szülője van, akik nem marják egymást, mert nem élnek együtt. Úgy gondolom a mai napig, hogy jól döntöttünk, mivel másképp nem tudtuk megbeszélni a dolgot. Akkor volt nekünk is majdnem 4 éves a gyerekünk.

De ott már valóban nálad is gond lehet, ha olyan felmerül benned, hogy nem tudod már úgy szeretni, mint azelőtt. Hisz a kislányod egyszerűen csak így reagál a köztetek lévő feszültségre. És igen, ő még befolyásolható olyan szinten, hogy valamelyik szülőjére jobban hallgat, mint a másikra, mert jobban meg akar neki felelni, főleg, ha őt kevesebbet látja és nem ő viszi orvoshoz, ha beteg, tehát nem hozzá köthetők a számára rosszabb élmények.

Röviden a te esetedben megbeszélném a férjemmel, hogy váljunk el, és ezt milyen feltételekkel tudnánk megtenni vagy első körben azt, hogy hogyan tudnánk javítani a kapcsolatunk minőségén, tehát van-e esély a normális, harmonikus életre. 29N

2011. nov. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján nem tudom melyikőtők a nagyobb szefós. A férjed viszi a prímet, de a leírtak alapján azért te sem vagy semmi szülő. Az egészből árad az önzőség, szó nincs arról, hogy a gyereknek mik az érdekei, neki mi lenne a jó. Nem is folytatom, tipikus magyar példa. Viszont legalább a változtatás hajlandósága megvan látszólag benned.
2011. nov. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

amit kiragadtatok, azt azért kicsit félre érthetően irtam..

nem úgy gondolom, hisz ő az életem, és bármit megadnék érte neki.. ezt valóban hülyén fogalmaztam.. arra értettem, hogy eddig csak ő volt.. nekem csak az ő szükségletei, én sehol és amióta igy viselkedik, én magam is előkerültem.. erre vonatkozott a szeretet ről a mondat.. ha nagyon belegondolok , lehet, hogy ez kelett is. hogy ne csak ő legyen hanem magamra is legyen energiám, nyilván a szeretet megmarad ugyanugy.. csak azt érzem, hogy eltávolodik tőlem.. FÉLREÉRTETTÉTEK, ILLETVE FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZTAM, ELNÉZÉST.

2011. nov. 1. 13:26
 5/10 A kérdező kommentje:

Úgy döntöttem, elkéne menni család terápiára, illetve mivel a forrás a párkacsolat ezért inkább párterápiára.

Ha úgy sem oldódik meg akkor jöhet a válás. Mivel a lányom a legfontosabb, nem akarom hogy szenvedjen, és azt akarom, hogy nyugodt életünk legyen.

köszi a hozzászolást, ha van még jó ötlet, köszönöm a segítséget.

2011. nov. 1. 13:40
 6/10 anonim ***** válasza:
A "párod" nem szeret,sőt szerintem már utálhat is téged valamiért...Innentől kezdve nem érdemes vele élned...A kislányt ugyanúgy szeretitek ez biztos.Téged viszont elakar üldözni a párod az tuti.Magának akarja a kislányt...Vajon lesz annyi vér a pucájába,hogy magának akarja ítéltetni a felügyeletet?Ezeket vedd számításba,...
2011. nov. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nos, igazából, szerintem nincs miért utálnia. többet tettem a családért mint ő... azért mondjuk utálhat, hogy öregedem :) ő a fiatal kiscsajokat szereti. .. amilyen anno voltam :)18 mikor megismerkedtünk ő, majdnem 30. volt akkor.. most sem vagyok eldobni való, igy 10 évvel később, mai napig csinosan fiatalosan öltözöm, havi fodrászhoz menet, festés vágás stb.. igényes vagyok, csak már nem elég annyit suttognia, hogy szeretlek.. és én elolvadok.. már inkább a tetteket kérném...

Ahogy gondolkodom nem látom értelmét menteni a dolgot. Szerintem a gyereknek sem jó, hogy azért vagyunk együtt mert ő van.. mert igy ugyanolyan rossz neki, hisz veszekszünk.

2011. nov. 1. 14:54
 8/10 A kérdező kommentje:

ja és hozzátenném, hogy a párom folyamatosan próbál elbizonytalanítani.. hogy nem vagyok elég jó.. stb.. buta vagyok , cikiz, hogy romlott a szemem és szeműveg kell. Amit hozzátenném, hogy kifejezetten jól áll.

Ahogy igy irkálok, egyre inkább kétlem a párterápia sikerességét, kiégett ez a dolog.

2011. nov. 1. 14:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a kapcsolatotok súlyosan megromlott és a gyereken keresztül próbál bántani. Ezek az "ellennevelések" általában válás után szoktak kezdődni, de ha már a házasságban is benne van, akkor ott bizony gondok vannak. Plusz még ez amit írtál a külön kasszáról és arról hogy nem tart el, kicsit furcsán hangzik. Persze, nem azt mondom, hogy egy férjnek teljes mértékben kötelessége mindenkit eltartani, dolgozhat a nő is, ha megteheti. Viszont nem árt pénzt áldozni a családra, főleg ha gyerek is van. Mondhatni, a gyerekre kell áldozni.

Radikális megoldás, de én a válást javaslom. ez változni nem fog.

2011. nov. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia! :)

Mivel ez már egy jó 3 éve kiírt kérdés meg szeretném kérdezni hogy hogyan adódtak a dolgok :)

Leírnád nekem?

Köszi!

2014. nov. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!