Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti barátok tudtatok maradni...

Ti barátok tudtatok maradni szakítás/válás után a gyereketek apjával?

Figyelt kérdés
Mert ugye állítolag az a jo a gyereknek, ha a szülei minél jobb viszonyban maradnak egymással. De velem annyira szemét volt, hogy folyamatosan erőszakot teszek magamon azzal, hogy bájcsevegek vele, meg közös gyerekes programokat csinálunk, miközben neki van egy új nője, aki miatt itthagyott minket. Úgy érzem, nem bírom ezt tovább így. Szívem szerint soha többé nem találkoznék vele, de a gyerekemnek sem akarok rosszat. Mit csináljak?:(
2014. okt. 11. 06:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele kozos programot csinalni es találkozni sem a "kotelezo" alkalmakon kivul.
2014. okt. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Bár itthagyott minket, de viszonylag jo apa, heti 3-4x jön a gyerekhez/gyerekért. Így nem tudom csökkenteni a találkozások számát, mert akkor a gyerektől venném el az apját. Volt még valaki ilyen nehéz helyzetben. Ráadásul miután egyedül maradtam nőként a házban, van sok ház körüli munka, amit én nem tudok megcsinálni, ő viszont szo nélkül megcsinálja. Viszont én már nem kérnék tőle szívességet, hogy ezzel is nyugtathassa a lelkiismeretét. Hogy leszek így túl a szakításon valaha??
2014. okt. 11. 07:25
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
Baj seregnyi nem kotelezo. A hazat meg el lehet adni es panelbe koltozni.
2014. okt. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bájcsevegni akart lenni....
2014. okt. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Közös programokat az apa csináljon a fiával, neked felesleges velük menni.

A jó kapcsolat nem azt jelenti, hogy Te találkozol az apával, hanem azt, hogy ők akkor találkoznak egymással, amikor akarnak.

Csak a lényeges dolgokat (iskola, külön órák stb.) beszélitek meg egymással.

2014. okt. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem ertem miert talalkozol vele. Nem kell. Nem kotelezo es nem is varhatja el ezt toled senki. A gyerek az elso, de gondolj magadra is.

Hagyd a kozos programokat, inkabb szanj idot magadra, amikor az apuka a gyerekkel van. Menj edzeni, kozmetikushoz vagy talalkozz a bnokkel. Nehez idoszakon mesz at, nyugalom kell neked, nem pedig az, hogy heti negyszer vigyorogj az exed kepebe. A haz lecserelese jo otlet, addig sem jonne at...

Hidd el egy ido utan jobb lesz, mar nem fog erdekelni es amikor mar egy olyan ember is lesz melletted aki nem hagyj el senkiert es tiszta szivbol szeret,meg talan meg is fogsz neki bocsatani.

2014. okt. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is válok, szerintem teljesen felesleges a közös gyerekes program. Csak megzavarja a gyereket is. Mi normális viszonyban vagyunk, de nagy dolgokról nem szoktunk beszélgetni,bájcsevegni meg pláne nem. Főleg a gyerek a téma. Előfordul hogy pár szót munkáról. Közös program nincs. Van program apával és a barátnővel, meg van program velem.Én is "barát" akartam maradni, de rájöttem, hogy felesleges. A gyereken kívül nincs miről beszélnetek már. Neked is könnyebb lesz.
2014. okt. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Állj már meg egy pillanatra! Tedd azt,ami neked jó, ne alkudj meg a helyzettel,és erőszakolj magadra olyan dolgokat amit nem szívesen teszel. Hol lesz ilyenkor a nő? Legyél erélyes,következetes! Sok sikert! Ahhoz a hímneműhöz meg nem kell aranyosnak lenni.
2014. okt. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én a gyerek helyében vagyok...

A jó viszony annyit jelent, hogy

1. ha az apa eljön a gyerekért / hazahozza, akkor ne legyen fagyos a légkör. A gyerek "átadása" kb. 5 perc, ennél többet nem kell jó képet vágni a dologhoz.

2. Ne szidjátok egymást (akár egymás távollétében) a gyerek előtt, azt nagyon stresszes hallgatni.

3. Ha együtt ünneplitek a gyerek születésnapját, azzal túl is teljesítetted a tervet:)) - de az mondjuk tényleg jól tud esni a gyereknek.


Az én szüleim a válás utáni bő tizenöt évben a fentieket "teljesítették":), (az elején csak az első 2 pontot) így teljesen harmonikusnak tartom a gyerekkoromat. - Azóta "tovább fejlesztették" a tervet, már vannak közös programok is:), de ehhez nyilván kellett, hogy elteljen némi idő - úgy 20 év:))

2014. okt. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Soha nem csináltam volna közös programot a volt férjemmel. Még mindig a férjed irányít? Pont a közös programmal zavarod össze a gyereket.
2014. okt. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!