Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik azok a dolgok amiken...

Mik azok a dolgok amiken kisiklott a kapcsolatototok/házasságotok?

Figyelt kérdés
Közel egy éve vagyok kapcsolatban És tényleg úgy érzem hogy ő, a nagy ő. Együtt is élünk pár hónapja (külföldön élünk, szülők nélkül, úgy éreztük ez a legjobb döntés, meg nem is éri meg 2 albérletet fenntartani), eddig zökkenőmentes minden. 2 kisebb összezördülésünk volt, de azok is csak feszültség és butaság miatt. A saját és szüleink hibájából tanultunk mind a ketten, ez észre is vehető. Viszont szeretnénk is megőrizni ezt a harmóniát, ezért lennék kíváncsi arra, hogy a ti kapcsolatotok mi miatt siklott ki, hátha ezekből is tudnánk tanulni. Előre is köszönöm a válaszaitokat!

2014. jan. 12. 18:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
A mostanni nem siklott ki. :) Az előző két dolgon: folytonos játszmázáson, aminek a csúcsa a piálás volt.
2014. jan. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden emberi kapcsolat más és más, és hiába akarod bebiztosítani magad, nem tudod. A hétköznapi eseményekben nektek kell helytállni.
2014. jan. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
na, szóval a két dolog: a játszmák és a pia, de a kettő eléggé összetartozik. :)
2014. jan. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szóval hogy folytassam, alapvetően azon múlik egyébként szerintem, hogy hogy tudjátok kezelni és megoldani a konfliktusaitokat.
2014. jan. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre: egy korábbi kapcsolatomnál, a tőle jövő hazugságok, a felé adott bizalmam megcsúfolása, ott volt a bukás kezdete.
2014. jan. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Tudom hogy minden kapcsolat más és más, de talán mások hibájából tudnánk tanulni mi is. Lehet, hogy nem de egy próbát megérhet, végülis veszteni valónk nincs vele, ez biztos :)

A kommunikációval és a konfliktus kezeléssel nincs baj, mind a ketten másféle de rossz példát láttunk erre otthon, ebből azért tanultunk (az én Szüleim elváltak, bár a párom Szülei együtt élnek, de rémesen felszínes a kapcsolatuk) és ezt hasznosítjuk is már.

2014. jan. 12. 18:36
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Még együtt vagyunk, de már nem sokáig szerintem. A kapcsolatunkban időközben nő létemre én lettem az erősebb, dominánsabb fél. Mivel én a hétköznapokban is ilyen vagyok, ilyen a természetem, elég erőteljes személyiségem van és erős akaratom, tudom irányítani az embereket magam körül, otthon jól esne, ha lenne egy férfi, aki segít elintézni a dolgokat, és nem nekem kell még ott is mindent intéznem. Képes lenne beverni egy szöget a falba, és nem kéne hozzá NEKEM segítséget hívnom. Vagy képes (és hajlandó) lenne leszervezni egy nyaralást, asztalfoglalást az étterembe. Ha panaszt kell tennünk a boltban egy termék, vagy kiszolgálás miatt, ne nekem kelljen mindig kinyitni a szám, és ne nézze végig, mint egy sülthal. Ne én legyek az, aki mindenben dönt, mert "neki mindegy". Ne úgy veszekedjünk, hogy én mondom, ő meg hallgatja, aztán ha befejeztem továbbmegy, mintha mi sem történt volna. A szexuális életünkről nem is beszélve. Ha én nem tennék érte, akkor már évek óta nem lenne semmi valószínűleg. Bár 5 hónapja nem vagyok hajlandó tenni, és kezdeményezni, így nincs is. Szóval kezd elegem lenni az egész kapcsolatból, csak még nem jött az utolsó csepp a pohárban.
2014. jan. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Pont tegnap ment tönke: oka féltékenység

Mikulás Jr. ThCh

2014. jan. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%
7-eshez fűznék hozzá valamit. Nem ismerjük a másik fél gondolatait, csak úgy lenne kerek az egész. Nem derül ki a leírásból, hogy a "domináns" jelző milyen értelemben használatos. Lehet az az ugráltatós feleség kategóriája is, aki azt várná, hogy körülötte ugráljon a férj, akár szükség van az ugrálására, akár nem. Úgyhogy egy ilyen feleségtől való lassú elhidegülés még érthető is lehet, ha a férj nyugodtabb, béketűrőbb, jámborabb és amúgy rendes ember. Lehetséges, hogy ez a kapcsolat eleve nem egyenlő felek között köttetett, még az sem lenne meglepő, ha éppen a jelenlegi feleség volt az, aki forszírozta annak idején (jobban) a házasságot.
2014. jan. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

7-es, ezt akár nekem is írhattad volna!

Még éppen van kapcsolatom, de nem hiszem, hogy sokáig! Az utolsó csepp, még hiányzik! A párom, az életben, a munkahelyén irányítja a környezetét, nagyon erős akaratú, nagyon erős egyéniség!


Otthon úgy szeretné, hogy minden úgy működjön, ahogyan ő elgondolta, de ezt már én irányítsam! Ha bármibe belekezdek, pont az ellenkezőjét kellett volna tennem. Ebbe belefáradtam! Abba is, hogy úgy gondolkodjak, olyan döntést hozzak, mintha saját magamtól tettem volna így, de megfeleljen az elvárt paramétereknek.


A "szöget beleverem a falba", addig, míg nem kellet volna egy centivel jobbra, vagy 3 milliméterrel lejjebb verni. Villanyszerelőt, kőművest, asztalost nem nagyon kell hívni, de amit csinálok, úgy kell megcsinálnom, hogy figyelembe vegyem és kövessem a "hasznos" tanácsokat, és még működjön is!


A szexuális élet terén ugyanez a helyzet! Én kezdeményezzek, virágeső is, romantika is legyen, de a tényleges együttlétet, majd ő határozza meg, hogy mikor legyen! Ezek a felszínes csak arra kellenek, hogy mondhassa, hogy nem!


Tessék parancsolni kérdező, itt van két példa, az éppen még vergődő kapcsolatra...

2014. jan. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!