Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi, hogy utálom a...

Miért hiszi, hogy utálom a féltestvéremet? Csak szerintem természetes ez a változás és hogy már nem ugyanolyan a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos testvérem, akit eddig nem láttam túl sokat, mert 1 éve az apukámhoz költöztem.

Ezáltal nagyon megváltozott az életem, ami szerintem természetes. Új barátaim, barátnőim lettem, bekerültem egy totál más társasági körbe.

Így Anyával is megváltozott a kapcsolatom, de erre számítottam. Kevesebbet beszélünk, ritkán látjuk egymást. De Ő nem érti meg, hogy ettől én nem szeretem kevésbé, csak kicsit eltávolodtunk, ennyi.

Náluk voltam most 2 hetet és azt hiszi, hogy nem szeretem a féltestvéremet. De ez nem igaz, csak nincs meg iránta az a kötődés, eddig egyszer láttam élőben. Szóval nem úgy tekintek Rá, mintha a féltestvérem lenne. Viszont ettől nem utálom.


Meg az egész ottlétem alatt hallgattam, hogy mennyire megváltoztam és hogy teljesen elfelejtettem az itthoni életemet, őket.



Nem szeretném, hogy szomorú legyen, vagy haragudjon rám.

De tényleg bennem van a hiba?

Mivel tudnám elérni, hogy ne úgy fogja fel, hogy cserben hagytam és eltűntem az életéből?


17/L


2014. okt. 11. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi anyukánk is így viselkedett, mikor elköltözünk apuhoz. Szerinte akkor mi már őt nem is szeretjük, és ami még röhejesebb: az ő új családja "nem elég jó" nekünk. Na, hát az új családja nemsokára pont neki nem lett elég jó, és ott is hagyta őket (is), de mindegy...


Majd megbékél, te csak éld a saját életedet, és ne hagyd magad befolyásolni!

Persze mondd meg anyukádnak, hogy őt ugyanúgy szereted, mint előtte is, és a féltestvéreddel sincs semmi bajod, de nyilván ekkora korkülönbségnél, és tekintve, hogy alig látod, azt nem várhatja, hogy ti legyetek a világ legjobb testvérpárja...

2014. okt. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igazán nem tudom mit várt anyukád. Ekkora korkülönbséggel még édestestvérek között is csak legfeljebb felnőttkorra lehet igazi testvéri kapcsolat.

Egy barátunk mondta az öt évvel idősebb bátyjáról: Mi sose játszottunk együtt, mire megtanultam annyira focizni, hogy bevehettek volna a csapatukba, őt már a lányok érdekelték, azokat nézegette a "bandájuk".

2014. okt. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kezdesz felnőni, éled az életed, de anyukádnak mindig a pici lánya maradsz és ő nem éli át azokat a dolgokat mint te. Ebben a korban ezt szinte minden fiatal és szülei átélik. Nálatok még ott vagy plusz tényező, hogy eddig vele éltél most meg nem, így még kevesebbet vagy vele mintha ott laknál, még jobban hiányzol neki. Érthető. Próbálj meg kicsit többször elmenni hozzájuk és amikor ott vagy töltsétek intenzíven együtt az időt, azaz beszélgessetek, oszd meg vele a dolgaidat. Amikor meg nem tudsz menni, akkor hívd fel, érdeklődj iránta meg a tesód iránt. Ez biztos jól fog neki esni. A tesóval meg ki kell alakítani egy jó kapcsolatot, 5 hónapos babával már simán lehet.

Ja, és nincs olyan hogy féltestvér, csak testvér :)

2014. okt. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!